نماد سایت موبایلستان

آشکار شدن قیمت گوشی آیفون SE 4 اپل

آشکار شدن قیمت گوشی آیفون SE 4 اپل

اپل در نظر دارد قیمت پایه زیر ۵۰۰ دلاری را برای نسل چهارم آیفون SE یا همان گوشی آیفون SE 4 آینده، علی‌رغم شایعه‌هایی که به‌روزرسانی‌هایی برای دستگاه مقرون‌به‌صرفه‌تر صورت می‌گیرد، در نظر گرفته است.

به گفته افشاگر Revegnus در X، قیمت عرضه نسل چهارم آیفون SE در ایالات متحده یا همان قیمت اولیه ۴۲۹ دلاری مدل فعلی باقی خواهد ماند یا حدود ۱۰ درصد افزایش خواهد داشت. در هر صورت، قصد اپل این است که قیمت را زیر ۵۰۰ دلار نگه دارد.

هفته گذشته، The Information گزارش داد که اپل قصد دارد یک آیفون SE بازطراحی شده را در بهار سال ۲۰۲۵ عرضه کند که گزینه «ارزان‌تر» در خط تولید آیفون اپل باقی خواهد ماند. گفته می‌شود طراحی مشابه آیفون ۱۴ استاندارد است، به این معنی که تاچ آیدی و دکمه هوم با Face ID و بریدگی نمایشگر جایگزین می‌شوند.

در همین راستا، آیفون SE 4 می‌تواند به جای LCD، صفحه نمایش OLED داشته باشد و سایز نمایشگر از ۴.۷ اینچ به ۶.۱ اینچ افزایش خواهد یافت. از دیگر ویژگی‌های شایعه شده برای آیفون SE بعدی می‌توان به پورت USB-C و دکمه Action اشاره کرد.

گفته می‌شود که قیمت پنل‌های آیفون SE 4 بسیار پایین‌تر از هزینه‌های تامین‌کنندگان برای نمایشگرهای OLED مورد استفاده در آیفون ۱۵ است، زیرا پنل‌های SE از قطعات قدیمی مشابه آنچه در آیفون ۱۳ و آیفون ۱۴ استفاده می‌شوند، استفاده می‌کنند. بنابراین تامین کنندگان نیازی به سرمایه گذاری جدید در تحقیق و توسعه نخواهند داشت. گمان می‌رود که تولیدکنندگان نمایشگر حداقل از آگوست گذشته برای عرضه این پنل‌ها مناقصه داشته باشند.

گوشی آیفون SE 4 در نزدیکی

نسل سوم آیفون SE در مارس ۲۰۲۲ عرضه شد، بنابراین احتمالاً تقاضا برای مدل جدیدی که شامل برخی از آخرین ویژگی‌های مدل‌های آیفون پرچم‌دار اپل است، وجود دارد. برای هر چیز دیگری که در مورد iPhone SE 4 می‌دانیم همین است.

در دیگر خبرها اپل اخیراً خط جدید مدل‌های آیپد ایر و آیپد پرو خود را معرفی و عرضه کرده است، مدل دومی که از تراشه M4 پشتیبانی می‌کند. طبق گزارش ها، این شرکت مستقر در کوپرتینوی کالیفرنیا در حال برنامه‌ریزی برای بازنگری کل سری مک است و رایانه‌های خود را با پردازنده M4 متمرکز بر هوش مصنوعی به‌روز می‌کند. در حالی که مدل‌های جدید آی‌مک و مک‌بوک پرو ممکن است اواخر امسال وارد بازار شوند، طبق گزارش‌ها، اپل قصد ندارد مدل‌های مک استودیو جدید و مک پرو نسل بعدی را تا اواسط سال ۲۰۲۵ عرضه کند.

این اطلاعات از مارک گورمن بلومبرگ کسب شده که در بخش پرسش و پاسخ آخرین نسخه خبرنامه Power On خود (از طریق MacRumors) گفت که برنامه راه‌اندازی اپل تا اواسط سال آینده شامل مدل‌های جدید مک استودیو و مک پرو نمی‌شود. اپل آخرین بار مدل‌های مک استودیو و مک پرو خود را با تراشه‌های M2 Max و M2 Ultra در WWDC در ژوئن ۲۰۲۳ به‌روزرسانی کرد.

با توجه به اینکه هیچ مدل جدیدی برای عرضه تا سال ۲۰۲۵ برنامه‌ریزی نشده است، این شرکت می‌تواند دو سال قبل از به‌روزرسانی سری کامپیوتر فاصله داشته باشد.


مواردی که می‌توانید مطالعه کنید:

 

خروج از نسخه موبایل