اخبار

آمازون برای بهبود تجربه کار با الکسا با اپل و گوگل همکاری خواهد کرد

همکاری برای بهبود الکسا

بر اساس اظهارات منتشرشده از یکی از مقامات کمپانی‌های آمازون، این شرکت به‌تازگی تصمیم دارد که در راستای بهبود تجربه کاربران خود در کار با دستیار مجازی صوتی الکسا، با رقبایی نظیر اپل و آلفابت (کمپانی مادر گوگل) در این رابطه همکاری داشته باشد. به نظر می‌رسد که این کمپانی که در ابتدای امر کار خود را با یک فروشگاه اینترنتی بین‌المللی آغاز کرده است، قصد دارد تا با قراردادهای متعدد و استفاده از تجربیات و فناوری‌های سایر کمپانی‌های فناوری در این زمینه نیز دستی داشته باشد و البته تاکنون نیز با ارائه محصولاتی نظیر کتاب‌خوان‌های کیندل و بلندگوهای اکو موفق بوده است.

تونی رید به‌عنوان معاون رئیس الکسا و دستگاه‌های اکودر آمازون به‌تازگی اعلام داشته است که این فروشگاه آنلاین که هم‌اکنون برای تقویت قابلیت‌های بهره‌وری الکسا نظیر ایجاد ویژگی هایی نظیر تعاملات تقویمی با کمپانی مایکروسافت همکاری‌هایی را آغاز کرده است، سعی دارد که در آینده‌ای نه‌چندان دور با کمپانی‌های دیگری نظیر گوگل و اپل نیز همکاری‌هایی را آغاز کند. او در طی مصاحبه‌ای در رابطه با این تصمیمات جدید آمازون اظهار کرد که:« ما در رابطه با رویکرد مشتریان فوق‌العاده پرشور هستیم.»

لازم به ذکر است که کمپانی آمازون در حال حاضر ۵۰۰۰ نفر را برای کار کردن بر روی بلندگوهای خانگی اکو و پلتفرم الکسا به‌عنوان سیستم اصلی این بلندگوها استخدام کرده است. بر اساس گفته‌های این مقام الکسا که از سال ۲۰۱۴ میلادی آمازون پیوسته است، این شرکت کاربری دستگاه‌های مبتنی بر صوت را بسیار گسترده می‌داند و بیشترین موارد استفاده آن‌ها را در هتل‌ها، اتومبیل‌ها و خانه‌ها در نظر می‌گیرد. به همین ترتیب نیز انتظار می‌رود که در آینده‌ای نه‌چندان دور الکسا به‌عنوان یکی از دستیارهای هوشمند قوی از خانه کاربران خارج ‌شده و به سایر محیط‌های دنیای واقعی نظیر اتومبیل‌ها نیز راه پیدا کند. بااین‌حال باید دید که این کمپانی تا چه حد در رابطه با محقق کردن بلندپروازی‌های خود موفق خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا