موبایلستان

آموزش بستن بوتلودر گوشی های سونی

با سلام

 
در این تاپیک روش های بستن بوتلودر گوشی های سونی را توضیح خواهم داد.
 
* در صورتی که رام یا کرنل کاستوم رو گوشیتون نصب باشه و بوتلودر را ببندید، گوشی روشن نمی شود و فقط ویبره میزند، در این حالت ، دکمه افزایش صدا و پاور را به مدت ۹ ثانیه نگه دارید تا ۳ بار ویبره بزند و خاموش شود، سپس با استفاده از نرم افزار فلش تول، یک رام یا کرنل رسمی فلش کنید، تا مشکل حل شود.


روش اول – استفاده از ابزار BLU در نرم افزار فلش تول
 
* ابزار BLU ، از ورژن ۰.۹.۱۱.۰ فلش تول، به بعد اضافه شده است.
 
– نرم افزار فلش تول را بازکرده و روی دکمه BLU کلیک نمائید

– پنجره ای بصورت زیر باز می شود، گوشی را خاموش کرده و در حالت flashmode به PC وصل نمائید(دکمه کاهش صدا را گرفته و گوشی را به سیستم وصل کنید تا چراغ LED سبز شود، وقتی که چراغ LED سبز شد، دکمه کاهش صدا را رها کنید)

– سپس پنجره ای بصورت زیر باز می شود،در این پنجره کد IMEI و Unlock Code نوشته شده است

– روی دکمه Relock کلیک کنید تا بوتلودر بسته شود و پیغام Relock finished را مشاهده کنید، سپس دکمه Close را کلیک کنید تا این پنجره بسته شود

– سپس کابل را جدا و گوشی را روشن کنید
 


روش دوم – فلش فایل Relocker بوتلودر با استفاده از فلش تول
 
در این روش فایل Relocker بوتلودر مخصوص گوشیتون، که مشابه رام رسمی با پسوند ftf می باشد، را به پوشه C:\Flashtool\firmwares منتقل کنید و مشابه رام رسمی ftf ، در حالت flashmode نصب کنید.
 
به این صورت که در برنامه فلش تول، روی علامت صاعقه کلیک کنید، و گزینه Flashmode را انتخاب کنید:
 

سپس در قسمت Firmware ، فایل Relocker بوتلودر را انتخاب و روی دکمه Flash کلیک کنید

پیغام زیر ظاهر می شود، در این موقع باید گوشی را خاموش کرده و در حالت flashmode به سیستم وصل کنید(دکمه کاهش صدا را گرفته و گوشی را به سیستم وصل کنید تا چراغ LED سبز شود، وقتی که چراغ LED سبز شد، دکمه کاهش صدا را رها کنید) ، تا فایل Relocker بوتلودر در زمان کوتاهی نصب شود.

 
* فایل Relocker بوتلودر مربوط به گوشیتون رو میتونید طبق این پست، ایجاد کنید.


 

*برای اطلاع از باز یا بسته بودن بوتلودر، شماره *#*#۷۳۷۸۴۲۳#*#* را شماره گیری کنید، سپس مسیر Service info > Configuration را دنبال کنید ، اگر در قسمت Rooting Status عبارت Bootloader unlock allowed=yes نوشته باشد، یعنی بوتلودر بسته است ولی امکان بازکردن آن را خواهید داشت.
اگر عبارت Bootloader unlock allowed=No نوشته باشد، یعنی بوتلودر بسته است و امکان بازکردن آن وجود نخواهد داشت(به ندرت این حالت پیش میاد)
و اگر بوتلودر باز باشد عبارت Bootloader unlocked=yes را مشاهده خواهید کرد.
بنابراین با بستن بوتلودر ، شما باید عبارت Bootloader unlock allowed=yes را مشاهده کنید.

 
خروج از نسخه موبایل