نماد سایت موبایلستان

آموزش مختصری در حل مشکل Security Code در اینستاگرام

در این مطلب شما میتوانید آموزش مختصری در مورد حل مشکل Security Code در اینستاگرام را مطالعه کنید. لطفا با موبایلستان همراه باشید.

بروزرسانی آذر ۱۳۹۷


با توجه به سوالات مکرر کاربران محترم موبایلستان، توضیحاتی در خصوص مشکل Security Code بیان می کنیم.
دلیل اینکه اکثر دوستان با این مشکل مواجه هستند یک یا چند مورد از دلایل زیر می باشد :

دقت کنید هر کدام از موارد بالا باعث اسپم شناخته شدن فعالیت شما توسط اینستاگرام می شود و به همین علت صفحه شما توسط اینستاگرام مسدود می گردد. لذا با اولین لاگین از شما Security code درخواست می شود. در مواقعی که صفحه شما مسدود شده باشد ممکن است پیامک حاوی کد را دریافت نکنید و این موضوع ممکن است چندین روز یا ماه برای فعالسازی مجدد اکانت شما زمان ببرد.
 

روش حل مشکل

اگر هنوز صفحه شما مسدود نشده است، برای حل این مشکل اقدامات زیر را انجام دهید :

  1. پسورد صفحه اینستاگرام خود را عوض کنید
  2. درصورت استفاده از نرم افزار غیراصلی و غیر رسمی اینستاگرام، آن را حذف و نسخه اصلی آن را از گوگل پلی نصب نمایید
  3. درصورت استفاده از نرم افزارهای ذخیره فیلم و عکس، آنها را حذف نمایید.
  4. درصورت استفاده از سایت های جذب فالوور، حتما از تمام آنها اکانت خود را حذف کنید و مطمئن شوید آن سایت دیگر دسترسی به اکانت شما نداشته باشد

 
نکته: حتما در صفحه خود علاوه بر شماره موبایل، ایمیل خود را نیز در تنظیمات صفحه وارد کنید که درصورتی که به هر دلیلی پیامک دریافت نشد، از طریق ایمیل امکان بازیابی اکانت شما وجود داشته باشد.
برای حمایت از موبایلستان لطفا صفحه اینستاگرام ما را فالو نمایید : mobilestannet@
 

Recovery Code چیست ؟

یکی از روش های بازیابی اکانت اینستاگرام، استفاده از Recovery Code به جای Security Code است. برای استفاده از این روش آموزشی که در لینک زیر ارائه شده را نیز مطالعه نمایید.

ورود دو مرحله ای به اینستاگرام و آموزش ورود بدون داشتن Security code

اگر اکانت اینستاگرام شما هک شده چه کاری باید انجام دهید ؟

برای اکانت شما هک شده باشد شما می توانید با آموزشی که در لینک زیر تهیه شده اقدام به بازیابی اکانت خود کنید

اگر اکانت اینستاگرام شما هک شد باید چه اقداماتی انجام دهید؟

 

آموزش حل مشکل غیرفعال شدن اکانت اینستاگرام

آموزش برطرف کردن مشکل بسته شدن صفحه اینستاگرام


Security Code چیست؟

درخواست Security Code به منظور تایید هویت اکانت شما انجام می‌شود. به این ترتیب که از شما درخواست می‌کند تا شماره موبایلتان را وارد کنید و پیامک فعال‌سازی آن را مانند ثبت نام نرم‌افزار‌های وایبر و… دریافت و کد اعلام شده را در کادر مخصوص آن وارد کنید. تا قبل از حل این موضوع شما قادر به لایک کردن پست‌ها، فالو و آنفالو کردن افراد، دسترسی به تنظیمات اکانت و لیست فالوویینگ‌های خود نخواهید بود و عملا قادر به انجام هیچ کاری نیستید.

تا قبل از این اینستاگرام از شماره‌های کشور ایران پشتیبانی نمی‌کرد. و راه‌هایی پر پیچ و خم برای حل این مشکل وجود داشت، از جمله استفاده از بستر‌های آنلاین برای دریافت پیام کوتاه به جای وارد کردن شماره تلفن‌های ایران.
اما خوشبختانه این پایان کار نیست و اکنون چند ماهی است که اینستاگرام پشتیبانی از شماره‌های ایران ۹۸+ را نیز به سیستم خود اضافه کرده و از این به بعد کافیست در صورت مواجه شدن با این مشکل شماره تلفن خود را با پیش شماره ۹۸+ در اینستاگرام وارد کرده و کد فعال‌سازی را دریافت کنید.
کاربرانی که به هر دلیل مایل نیستند شماره تلفنشان در این برنامه ذخیره شود نگران نباشند. لازم است بعد از دریافت کد فعال‌سازی و تایید اکانت خود، به بخش تنظیمات مراجعه کرده و شماره تلفن خود را حذف کنید و اگر دوباره دچار چنین مشکل شدید شماره‌ تلفن‌تان را به صورت موقت و برای دریافت کد فعال‌سازی وارد کرده و سپس آن را حذف کنید.
ممکن است برایتان سوال پیش بیاید که بودن یا نبودن شماره تلفن در اکانت اینستاگرام چه تفاوتی دارد؟! تنها تفاوت آن شناسایی اکانت شما توسط دوستانتان است. برای مثال اگر شما شماره‌ خود را در اکانت خود ثبت نکرده باشید در صورتی که دوستان شما گزینه Find My Contact In Instagram را انتخاب کنند نام کاربری شما را پیدا نخواهند کرد، و در صورتی که شماره‌ شما در اکانتتان ثبت مانده باشد، نام‌ شما برای دوستانتان نمایش داده خواهد شد.


بیشتر بخوانید

خروج از نسخه موبایل