اخبار

درخواست مقامات آمریکا برای فعال کردن قابلیتی غیرممکن در آیفون ۸

آیفون ۸

برای برخورداری از قابلیت رادیو FM بر روی تلفن‌های همراه درواقع دو پیش‌نیاز وجود دارد که یکی تجهیزات بر روی تراشه و دیگری آنتن رادیویی است که اندازه آن از میزان جاگیری در تلفن‌های همراه بزرگ است.

همان‌طور که همه ما می‌دانیم، تلفن‌های همراه هوشمند آیفون ۷ و آیفون ۸ این تجهیزات را ندارند اما با استفاده از ارتباطات و کابل‌های فعلی موجود در این دستگاه هنوز می‌توان رخی از امواج رادیویی را دریافت کرد اما بدون داشتن تراشه یادشده این کار اصلاً عملی نیست. در همین راستا نیز آجیت پای به‌عنوان رئیس کمیسیون ارتباطات فدرال در ایالات‌متحده تصور می‌کند که دستگاه‌های یادشده از آن تراشه ویژه برخوردار هستند و اپل باید در شرایط خاص ازجمله طوفان‌ها و عوامل تهدیدکننده جان مردم این تراشه‌ها را روشن کند.

او دراین‌باره اظهار داشت که:« زمانی که در حین بلایای طبیعی شبکه‌های وایرلس از کار می‌افتند، تلفن‌های همراه هوشمند مجهز به تراشه‌های FM فعال می‌توانند آمریکایی‌ها را به اطلاعاتی که نجات‌دهنده جان آن‌ها هستند برسانند. من آن کمپانی‌هایی که با فعال کردن تراشه‌های FM در تلفن‌هایشان کار درستی انجام داده‌اند را تحسین می‌کنم.»

او سپس اپل را به خاطر عدم از انجام چنین کاری مواخذه کرد و از اپل خواست که این تراشه را فعال کند زیرا جان بسیاری از افراد به آن وابسته است. اپل نیز در طی بیانیه‌ای در پاسخ به این شخص بیان کرد که:« اپل به امنیت کاربرانش به‌خصوص در دوره بحران عمیقاً اهمیت می‌دهد و به همین دلیل است که ما تجهیزان امنیتی مدرن را در دستگاه‌های خود مهندسی کرده است. کاربران می‌توانند مستقیماً از طریق صفحه قفل با سرویس‌های اورژانسی تماس گرفته و به اطلاعات کارت شناسایی پزشکی افراد دسترسی یابند. همچنین ما اعلانات اورژانسی دولت را نیز فعال کرده‌ایم.آیفون ۷ و آیفون ۸ تراشه‌های FM و آنتن‌های طراحی‌شده برای پشتیبانی از امواج رادیویی را در خود ندارند بنابراین نمی‌توان دریافت‌های FM را در این دستگاه‌ها روشن کرد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا