اخبار

اجرای بازی‌های هدست اوکولوس ریفت بر روی HTC Vive خشم اوکولوس را درآورد

روز گذشته ویدیویی منتشر شد که در آن یک کاربر توانسته بود بازی‌های هدست اوکولوس را بر روی هدست HTC Vive پورت کرده و از طریق آن اجرا کند. چنین عملی خیلی سریع واکنش شرکت اوکولوس را دربر داشت و این کمپانی عنوان کرده که جلوی هک بازی‌هایش را خواهد گرفت.

پس از افشای نحوه‌ی هک کردن اوکولوس ریفت، تعدادی از کاربران توانسته‌اند با هک کردن بازی‌های هدست اوکولوس که به صورت اختصاصی برای این محصولات تولید شده است، آن‌ها را به وسیله هدست HTC Vive اجرا کنند.

بازی‌های هدست اوکولوس و محبوبیت خوب بین دوست داران واقعیت مجازی

به تازگی شخصی توانسته با طراحی یک نرم افزار، امکان پورت بازی‌های هدست اوکولوس ریفت را بر روی یک هدست واقعیت مجازی دیگر که فعلا هدست مربوط به کمپانی اچ تی سی است محیا کند. هرچند که وی اشاره کرده برای این کار شما ملزم به خرید بازی‌های هدست اوکولوس ریفت هستید و هیچ چیز در این پورت کردن رایگان نخواهد بود. چرا که قصد وی از این کار تنها پورت کردن بازی بوده و نه دزدی. ظاهرا این بازی پورت شده عنوان محبوب Lucky’s Tale بوده است.

 

پس از انتشار ویدیو‌هایی از این پورتینگ، شرکت اوکولوس ساکت ننشسته و خیلی سریع به این عمل واکنش نشان داده است. سخنگوی این شرکت به یوروگیمر گفته است:

این عمل هک کردن است و ما از آن چشم پوشی نخواهیم کرد. کاربران باید بدانند که در صورت انجام چنین عملی بازی‌های  آن‌ها به طور نامحدود اجرا خواهند شد و درواقع همانند یک نرم افزار استاندارد، به‌روزرسانی‌های مختلف را دریافت نخواهند کرد. ما جلوی چنین قضیه‌ای را خواهیم گرفت.

بدون شک در این قضیه حق با اوکولوس است. چرا که اجرای بازی‌های هدست اوکولوس در سایر پلتفرم‌ها هدفی نیست که بر اساس برنامه ریزی‌هایشان به آن برسند. با ادامه این روند بدون شک توسعه دهندگان بازی‌های هدست اوکولوس دل سرد شده و عناوین جدیدی را وارد بازار نخواهند کرد.

قضیه از آنجایی آب می‌خورد که بازی‌های هدست اوکولوس جمعاً ۳۰ عنوان عالی هستند و از معروف ترین آن‌ها می‌توان به Project Cars، EVE Valkyrie، VR Tennis Online و Lucky’s Tale اشاره کرد. در اصل بازی‌های اختصاصی این هدست آنقدر خوب بوده‌اند که دارندگان سایر هدست‌ها را به چنین کاری وا داشته است. این کمپانی که عنوان نخستین عرضه کننده هدست واقعیت مجازی جهان را نیز به نام خودش ثبت کرده است، تلاش زیادی را برای تولید بازی‌هایی جذاب و کاربر پسند کرده و اینک چنین عملی می‌تواند تمام برنامه ریزی‌های اوکولوس را بر هم زند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا