نماد سایت موبایلستان

اعلام میزان فروش محصولات اپل در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۴


اپل دیروز گزارش درآمد خود در آغاز سه‌ماهه سوم سال جاری را اعلام کرد. اپل در این کنفرانس خبری اعلام کرد که ۳۲٫۵ میلیون آیفون، ۱۳٫۲ میلیون آیپد و سود ۳۷٫۴ میلیارد دلاری در این بازه سه ماهه داشته است.
اپل بطور کلی انتظاراتی را که از فروش خود داشته است تا حدودی برآورده کرده است و تنها مشکل فروش کمتر از یک میلیون نسخه‌ای آیپد نسبت به میزان قابل انتظار این شرکت است که می‌تواند این شرکت را برای تولید تبلتی جدید و قدرتمند تر ترغیب کند. در زیر تعداد محصولات فروخته شده و تعدای که اپل انتظار فروش داشته را مشاهده می‌کند.
دستگاههای آیفون: ۳۲٫۵ میلیون دستگاه (انتظار شرکت: ۲۵٫۹ میلیون دستگاه)
دستگاههای آیپد: ۱۳٫۲ میلیون دستگاه (انتظار شرکت: ۱۴٫۴ میلیون دستگاه)
دستگاههای مک: ۴٫۴ میلیون دستگاه (انتظار شرکت: ۳٫۹ میلیون دستگاه)
سود حاصل از فروش: ۳۷٫۴ میلیارد دلار (انتظار شرکت: ۳۷٫۹۸ میلیارد دلار)

تیم کوک مدیرعامل اپل و لوکا ماستری (Luca Maestri) مدیر امور مالی این شرکت در خصوص این آمار نظرات خود را اعلام کردند:
سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۴ با فروش بسیار خوب دستگاههای مک و آیفون و همچنین رشد سود حاصله از فروش محصولات همراه بوده است. تیم کوک افزود: ما برای عرضه هر چه زودتر دو سیستم عامل جدید iOS 8 و OS X Yosemite بسیار هیجان زده هستیم و همچنین محصولات دیگری که برای معرفی آنها لحظه شماری می‌کنیم.
لوکا ماستری نیز گفت: اپل در یکچهارم سوم سال جاری ۱۰٫۳ میلیارد دلار پول نقد بدست آوردیم و بیش از ۸ میلیارد دلار نیز از طریق باز خرید سهم و سود به سهامداران بازگرداندیم.
معمولا بدلیل چرخه عرضه آیفون و آیپد جدید، سه ماه سوم سال برای اپل کم سود است. این شرکت انتظار دارد که گوشی هوشمند جدید خود را در ماه سپتامر معرفی کند، که به این معناست که احتمالا در هفته‌های پایانی سه‌ماهه آخر سال ۲۰۱۴ عرضه خواهد شد.
پایان خبر./
خروج از نسخه موبایل