اخبار

اف‌بی‌آی به دنبال دسترسی به اطلاعات کاربران تلگرام است

به‌تازگی صاحب نرم‌افزار تلگرام یعنی پاول دوروو اعلام کرده است که اف‌بی‌آی در تلاش است تا به‌صورت مخفیانه اطلاعات کاربران این نرم‌افزار را به دست آورده و آن‌ها را شنود کند. دوروو اعلام کرده است که از سال ۲۰۱۴ تا به امروز بارها توسط دولت این کشور تحت فشار قرار گرفته است تا اجازه دسترسی به اطلاعات کاربران تلگرام را به اف‌بی‌آی بدهد.

مقامات آمریکایی حتی دوروو را تهدید کرده و مدعی شده‌اند که او برخلاف قوانین آمریکا عمل می‌کند ولی او با مشاوره با وکلای خود به آن‌ها اعلام کرده است که چون تلگرام به‌عنوان یک شرکت در آمریکا ثبت نشده و دفتر کاری ندارد، قوانین این کشور شامل آن‌ها نخواهد شد و اف‌بی‌آی نمی‌تواند آن‌ها را مجبور به تن دادن به این خواسته کثیف کند.

پاول دوروف موسس تلگرام

بر اساس گفته‌های دورو، آخرین نمونه از این رخدادها به یک نشست شرکت گوگل بازمی‌گردد که در آن مسئولان اف‌بی‌آی ابتدا به سراغ دوروو رفته و سعی کرده‌اند او را برای این کار تطمیع کنند. دوروو نیز با رد کردن این پیشنهاد، سعی کرده است ماجرا را خاتمه بدهد ولی مسئولان اف‌بی‌آی در کمال بی‌شرمی سعی در دور زدن دوروو داشته‌اند. آن‌ها به سراغ یکی از برنامه نویسان ارشد پروژه تلگرام رفته و به او پیشنهادی چند صد هزار دلاری دادند که درهای دسترسی غیرقانونی و غیرقابل ردیابی به اطلاعات تلگرام را برای آن‌ها ایجاد کند. با این حال بازهم پاسخ منفی به مسئولان اف‌بی‌آی ارائه شده است.

شایان‌ذکر است که تلگرام به‌تازگی تعدادی از سرورهای خود را به ایران انتقال داده است و این موضوع موجب شده است تا درگیری این شرکت با اف‌بی‌آی، بیش از پیش مهم به نظر برسد. درهرحال موضوع مهم این است که ظاهرا دولت ترامپ هیچ ارزشی برای حریم خصوصی کاربران اینترنت قائل نیست. در این میان تلگرام با خواسته‌های کثیف آن‌ها مخالفت کرده است ولی معلوم نیست که چه شرکت‌هایی در پشت پرده توافق‌هایی از این دست را با این دولت داشته‌اند و اطلاعات کاربران خود را به مقامات آمریکا می‌فروشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا