آموزش و ترفند

چگونگی انتقال تصاویر از اندروید به کامپیوتر

دلایل بسیار زیادی برای انتقال تصاویر از گوشی اندروید به کامپیوتر شحصیتان ممکن است وجود داشته باشد. داشتن نسخه پشتیبان از تصاویر گوشی یا تبلت اندرویدی می‌تواند دلیل خوبی برای انتفال تصاویر به کامیپیوتر باشد. یا شاید می‌خواهید کیفیت صفحه نمایش لپ‌تاپ یا مانیتور جدیدی که خریداری کرده‌اید را مشاهده کنید. یا تصاویر گرفته شده را بزرگتر تماشا کنید.  این بستگی به نیاز شما دارد، با دانستن روش‌های انتقال تصاویر اندروید به کامپیوتر به راحتی می‌توانید تصاویر گرانبهایتان را مشاهده، اشتراک گذاری، تغییر، حذف و یا در یک جای امن فیزیکی ذخیره کنید. در صورتی که نخواهید آن‌ها را در فضای ابری ذخیره کنید.

به لطف نرم‌افزار Phone Link مایکروسافت (که قبلا به عنوان تلفن شما شناخته می‌شد)، شما فورا می‌توانید گالری خود را در رایانه ویندوزتان به صورت بی‌سیم مشاهده کنید، که این نرم‌افزار به شما این اجازه را می‌دهد تا با چند کلیک ساده،‌ تصاویر خود را ذخیره کنید. یا اینکه شما روش قدیمی را ترجیح می‌دهید تا مثل گذشته گوشی خود را با USB به رایانه خود متصل کنید.

متصل کردن گوشی اندروید به Phone link برای گوشی‌های غیر سامسونگی کمی متفاوت‌تر است. از زمانی که سامسونگ و مایکروسافت همکاری خود را با یکدیگر آغاز کرده‌اند، به این معناست که برنامه Phone Link در مناطق تحت پوشش با گوشی‌های گلکسی خیلی راحت‌تر متصل می‌شوند. هرچند روش متصل شدن به کامپیوتر با گوشی‌های غیر سامسونگی که Phone Link ندارند، زیاد پیچیده نیست.

انتقال تصاویر از اندروید به کامپیوتر

1. مرحله اول باید نرم‌افزار Phone Link را از قسمت منو ویندوز اجرا کنیم. با جستجو کردن نام این برنامه در منو استارت، می‌توانید به برنامه دسترسی داشته باشید. اگر برنامه‌ای یافت نشد، باید آن را از فروشگاه مایکروسافت دانلود کنید.

2. سپس باید با استفاده از گوشی سامسونگ خود،‌ نام “Link to Windows” از قسمت برنامه‌ها جستجو کنید. سپس بر روی آیکون نرم‌افزار کلیک کنید تا اجرا شود.انتقال تصاویر از اندروید به کامپیوتر

3. حالا شما لینک تنظیمات اتصال را مشاهده می‌کنید. اکنون برای فعال کردن، روی گزینه On کلیک کنید. سپس باید حساب مایکروسافت خود را یه گوشی خود اضافه کنید، اگر حساب کاربری ندارید می‌توانید با زدن گزینه ‌Microsoft account آن را ایجاد کنید. انتقال تصاویر از اندروید به کامپیوتر۴. نرم‌افزار Phone Link را در ویندوز خود اجرا کنید و بر روی گزینه Getting Started کلیک کنید.

انتقال تصاویر از اندروید به کامپیوتر۵. با فعال کردن گزینه “I have the Link to Windows app ready” با قوانین این نرم‌افزار موافقت می‌کنید. روی گزینه Pair manually کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.

۶. روی گزینه Create PIN code کلیک کنید تا صفحه ایجاد کد چهار رقمی برای شما در صفحه بعد نمایش داده شود.

 

۷. لینکی که از طریق نرم‌افزار ویندوز به گوشی سامسونگ شما ارسال شد را باز کنید و سپس بر روی گزینه Continue کلیک کنید تا به مرحله بعد راه پیدا کنید.

۸. کدی که در کامپیوتر شما به نمایش گذاشته شده است را در برنامه Link to Windows گوشی سامسونگ خود وارد کنید.

انتقال تصاویر از اندروید به کامپیوتر

۹. روی گزینه Done دز گوشی سامسونگ خود کلیک کنید تا مراحل اتصال گوشی به کامپیوتر به پایان برسد.

۱۰. حال در نرم‌افزار ویندوز بر روی گزینه Continue کلیک کنید تا فرآیند اتصال گوشی به کامپیوتر، در ویندوزتان به پایان برسد.

۱۱. اکنون با این کار،‌ شما می‌توانید انتقال تصاویر خود را از اندروید به کامپیوتر شخصیتان را ممکن سازید. با کلیک کردن روی تب Photos در ویندوز، می‌توانید تصاویر گوشی خود را در کامپیوتر خود مشاهده کنید.

 

انتقال تصاویر از گوشی اندرویدی غیر سامسونگی به کامپیوتر به صورت بی‌سیم

۱. در مرحله اول باید نرم‌افزار Phone Link را در ویندوز خود با سرچ کردن نام این برنامه در منوی‌ استارت اجرا کنید. در صورتی که این نرم‌افزار را در منو خود مشاهده نمی‌کنید، می‌توانید آن را از فروشگاه مایکروسافت دانلود و نصب کنید.انتقال تصاویر از اندروید به کامپیوتر

 

۲. در گوشی اندروید خود، برنامه Link to Windows را از فروشگاه گوگل، دانلود و نصب کنید. با استفاده از جستجوگر گوشی خود، عنوان Link to” “Windows را تایپ و جستجو کنید و سپس نرم‌افزار Link to Windows را اجرا نمایید.

3. بر روی گزینه “Link your phone and PC” کلیک کنید، سپس روی گزینه Continue بزنید تا به صفحه بعد منتقل شوید.

 

۴. نرم‌فزار گوشی باید اسکنر کد QR را برای شما باز کند. حال از شما برا دسترسی به دوربین گوشی سوال می‌پرسد که شما باید با گزینه مجاز است این مرحله را پشت سر بگذارید. نرم‌افزار را باز نگه دارید تا تنظیمات روی کامپیوتر را انجام دهید.

۵. نرم‌افزار ویندوز را اجرا کنید و بر روی گزینه Get started کلیک نمایید.

۶. با فعال کردن گزینه I have the Link to Windows app ready با قوانین نرم‌افزار موافقت کنید، سپس بر روی گزینه Pair with QR code به صفحه بعد بروید.

۷. در اینجا باید گوشی اندرویدی خود را بر روی صفحه کامپیوتر خود نگه دارید تا کد QR آن را اسکن کند. بعد از اسکن کد،‌پیغام “Pairing with PC” برای شما ظاهر می‌شود.

انتقال تصاویر از اندروید به کامپیوتر

۸. با گوشی اندروید، بر روی گزینه Continue کلیک کنید تا از شما دسترسی لازم را بخواهد و شما باید بر روی گزینه مجاز است کلیک کنید.

۹. در اینجا بر روی گزینه Allow بزنید.

۱۰. در قسمت بعد بر روی گزینه Continue کلیک کرده سپس گزینه Allow را بزنید. اکنون با کلیک کردن بر روی گزینه Done فرآید اتصال گوشی اندروید به کامپیوتر را به اتمام برسانید.

انتقال تصاویر از اندروید به کامپیوتر

۱۱. در نرم‌افزار ویندرو بر روی گزینه Continue کلیک کنید تا گوشی و ویندوز متصل شود.

۱۲. حالا گوشی اندرویدی شما به کامپیوترتان متصل شده است. اکنون می‌توانید با کلیک بر روی تب Photos تصاویر گوشی خود را در کامپیوتر شخصیتان مشاهده کنید.

انتقال تصاویر از اندروید به کامپیوتر

انتقال تصاویر از گوشی به کامپیوتر با USB

اگر شما تصاویر زیاد و حجیمی در گوشی خود دارید،‌انتقال آنها با کابل USB، سرعت انتقال را چند برابر می‌کند. خوشبختانه،‌ ویندوز این قابلیت را دارد تا به موبایل به صورت اتوماتیک متصل شود. با این روش، خیلی آسان‌تر می‌توانید تصاویر گوشی خود را به کامپیوتر خود انتقال دهید.

 

۱. اول باید گوشی اندرویدی خود را به کامپیوتر با استفاده از USB متصل کنید. سپس در گوشی خود از بالا صفحه به سمت پایین انگشت خود را بکشید تا صفحه اعلان‌ها باز شود، بر روی گزینه USB for file transfer کلیک کنید تا تنظیمات مربوطه ظاهر شود.

۲.بر روی گزینه Transferring images بزید تا انتقال تصاویر به کامپیتر برای شما فعال شود.

در گوشی‌های غیر سامسونگ مثل گوگل پیکسل،‌به تنظیمات گوشی خود بروید و گزینه Connected devices را کلیک کنید. بر روی گزینه USB کلیک کنید سپس بر روی گزینه File transfer / Android Auto کلیک کنید. با این کار دستگاه شما به صورت خودکار، حالت انتقال تصویر را فعال می‌کند.

۳. حالا در ویندوز نرم‌افزار Photos را از قسمت منو استارت پیدا کنید.

 

۴. قبل از کلیک کردن روی آیکون نرم‌افزار، بر روی گزینه Import در قسمت بالا سمت راست آیکون این نرم‌افزار، روی گزینه From a connected device کلیک کنید.

۵. برای ادامه، بر روی گوشی خود کلیک کنید.انتقال تصاویر از اندروید به کامپیوتر

۶. اکنون کامپیتور شما،‌ گوشی شما را اسکن می‌کند تا تمام تصاویر و ویدیو‌های موجود را پیدا کند. این فرآیند ممکن است زمان‌بر باشد، بستگی به تعداد فایل‌های شما دارد.

انتقال تصاویر از اندروید به کامپیوتر

۷. وقتی گوشی شما اسکن شد،‌می‌بینید که تمام تصاویر در نزم‌افزار Photos قابل نمایش است. شما می‌توانید با فعال کردن چک‌باس کنار هر تصویر، آنها را در کامپیوتر خود انتقال دهید. حتی می‌توانید چک‌باکس را به صورت ماهانه انتخاب کنید.

۸. پس از اینکه تمام فایل‌ها را انتخاب کردید، اکنون باید مکانی که می‌خواهید تصاویر خود را ذخیره کنید را مشخص کنید. برای اینکار باید بر روی گزینه Change destination کلیک کنید. اگر می‌خواهید پس از انتقال فایل‌ها به کامپیوتر، تصاویر اصلی را از گوشی خود حذف کنید، چک‌باکس پایین را فعال کنید.

چگونه تصاویر خود را از اندروید به مک انتقال دهیم

آسان‌ترین روش برا انتقال تصاویر گوشی خود به سیستم مک، استفاده از کابل‌ USB می‌باشد. اگر شما گوشی خود را با استفاده از کابل به مک متصل کنید، متوجه می‌شوید ک هیچ اتفاقی نمی‌افتد. به صورت عادی شما به راحتی نمی‌توانید تصاویر گوشی خود را مثل بقیه دیسک‌ها به مک انتفال دهید. خوشبختانه، نرم‌افزار رایگانی برای رفع این مشکل وجود دارد.

۱. به لینک https://www.android.com/filetransfer مراجعه کنید و بر روی گزینه دانلود کلیک کنید تا نرم‌افزار شروع به دانلود کند.

انتقال تصاویر از اندروید به کامپیوتر

۲. پس از دانلود، پوشه دانلودها را باز کنید و فایل با پسوند dmg را اجرا کنید. پس از اینکه نرم‌افزار اجرا شد، آیکن اندروید را به سمت پوشه Applications بکشید و رها کنید.

انتقال تصاویر از اندروید به کامپیوتر

۳. گوشی اندروید خود را با کابل USB به مک متصل کنید. قفل گوشی خود را باز کنید. از بالای صفحه گوشی اندروید خود، به سمت پایین بکشید تا قسمت اعلان‌ها ظاهر شود. سپس روی گزینه Android System USB کلیک کرده و گزینه Select File Transfer / Android را لمس کنید.

۴. در سیتم مک خود، نرم‌افزارهای خود را باز کنید و برنامه Android File Transfer را اجرا کنید.

۵. اگر شما از اپل مدل Apple silicon Mac استفاده می‌کنید، لازم است نرم‌افزار Rosetta را نصب کنید. این نرم‌افزار به شما اجاره می‌دهد تا برنامه‌هایی در بستر اینتل را در Apple silicon Mac که از پردازنده دیگری استفاده می‌کند، اجرا کنید. زمانی که نرم‌افزار Rosetta نصب شد، دوباره نرم‌افزار Android File Transfer را اجرا کنید.

۶. اگر برای بار اول از این‌نرم‌افزار استفاده می‌کنید، یک پیغام برای شما نمایش داده‌ می‌شود که آیا می‌خواهید این برنامه‌ای که از اینترنت دانلود کرده‌اید را اجرا نمایید؟ این پیام جهت امنیت مک می‌باشد. شما بر روی گزینه Open کلیک کنید.

۷. نرم‌افزار Android File Transfer برای شما اجرا می‌شود، که به شما این اجازه را می‌دهد تا مانند دیسک‌های دیگر به راحتی فایل‌ها را جابه‌جا کنید. برای دسترسی به تصاویر گوشی اندروید خود، بر روی DCIM کلیک کرده و سپس بر روی Camera کلیک کنید.

۸. یک پنجره finder در مک باز کنید و مشخص کنید که فایل‌ها را کجا می‌خواهید ذخیره کنید. سپس تصاویری ک می‌خواهید انتقال دهید را انتخاب کرده و سپس داخل پنجره باز کرده بکشید و رها کنید.

انتقال تصاویر از اندروید به کامپیوتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا