اخبار

اندروید اوریو تنها ۰٫۲ درصد از دستگاه‌های هوشمند را در اختیار دارد

اندروید اوریو

به‌تازگی کمپانی گوگل به انتشار آخرین درصدهای مالکیت اندروید پرداخته است که این آمارها نشان‌دهنده این هستند که جدیدترین نسخه اندروید یعنی اندروید اوریو تنها بر روی ۰٫۲ درصد از دستگاه‌ها نصب‌شده و در حال استفاده است.

این اطلاعات جدید که در طی بازه زمانی هفت‌روزه‌ای که با دوم اکتبر به پایان می‌رسد جمع‌آوری‌شده و البته گوگل برای اولین بار در لیست خود نام اندروید اوریو را اظهار داشته و درصد مالکیت آن را نیز بیان کرده است که این رقم به‌هیچ‌عنوان برای کمپانی بزرگی مانند گوگل راضی‌کننده نیست.

بااین‌حال چندان عجیب نیست که این به‌روزرسانی‌ها تنها بر روی ۰٫۲ درصد از دستگاه‌ها قرارگرفته است زیرا این به‌روزرسانی جدید تاکنون تنها بر روی دستگاه‌های نکسوس و پیکسل خود گوگل قرارگرفته است و به‌تازگی بر روی اکسپریا XZ1 نیز قرارگرفته شده است.

لازم به ذکر است که اوریو بر روی تلفن‌های همراه هوشمند تازه معرفی‌شده گوگل به نام پیکسل ۲ و پیکسل ۲ XL نیز ارائه‌شده است و به‌این‌ترتیب این احتمال وجود دارد که این درصد مالکیت بسیار پایین تا پایان سال میلادی جاری اندکی بهبود یابد. همچنین وضعیت گوگل نشان می‌دهد که درصد مالکیت اندروید نوقا هم‌اکنون از تمامی نسخه‌های اندروید بیشتر است. به این صورت که نسخه‌های ۷٫۰ و ۷٫۱ اندروید توانسته‌اند سهم مالکیت بر روی تلفن‌های همراه هوشمند خود را از ۲ درصد به ۱۷٫۸ درصد برسانند. از طرفی اندروید کیت کت هم‌اکنون ۱۴٫۵ درصد از دستگاه‌های اندرویدی را در اختیار دارد و جلی بین و بستنی حصیری نیز به ترتیب ۶٫۶ و ۰٫۶ دستگاه‌ها را از آن خودکرده‌اند.

از طرفی مقایسه این درصدها با جدیدترین نسخه از iOS یعنی iOS 11 که هم‌اکنون بر روی ۳۶ درصد از محصولات اپل نصب‌شده است خالی از لطف نیست. این در حالی است که iOS 10 هنوز بر روی ۵۴ درصد از آیفون‌ها و آیپدها مالکیت دارد و تنها ۹ درصد از کاربران اپل به دلایل مختلف همچنان از نسخه‌های قدیمی‌تر سیستم‌عامل iOS استفاده می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا