اخبار

این درایو USB ، رایانه‌تان را نابود می‌کند !

یک محقق امنیتی روس با نام مستعار Dark Purple یک حافظه فلش خطرناک طراحی کرده که در صورت وصل شدن به رایانه می‌تواند اجزای مختلف مادربرد را نابود کند.

نسل جدید این حافظه فلش که بسیار خطرناک‌تر است در صورت اتصال به رایانه‌ها به طور کامل آن را تخریب می‌کند. حافظه جدید می‌تواند تمام رایانه‌ها و نه فقط برخی مدل‌ها را تخریب کند.

این حافظه فلش با تخلیه شارژ ۲۲۰ ولتی رایانه از طریق پورت یو.اس.بی در عرض چند ثانیه آسیب غیرقابل جبرانی به مادربرد سیستم وارد کرده و آن را به طور کامل تخریب می.کند.

اگر چه مادربردها مجهز به امکانات و اجزایی برای مقابله با افت و تغییر ناگهانی ولتاژ برق هستند، اما USB Killer 2.0 با پر و خالی کردن مکرر شارژ مادربردها و ایجاد افت ولتاژهای پشت سر هم و شدید مجالی برای مقابله و دفع خطر باقی نمی‌گذارد.

سازنده این حافظه فلاش خطرناک ویدئویی از تخریب کامل یک نوت‌بوک Lenovo ThinkPad X60 با استفاده از حافظه فلاش مذکور در عرض چند ثانیه منتشر کرده است.

علاقمندان می‌توانند با پرداخت ۵۶ دلار این حافظه فلش خطرناک را از یک شرکت هنگ‌کنگی خریداری کنند. با پرداخت ۱۵.۵ دلار هم علاقمندان می‌توانند حافظه فلش کمکی خریداری کنند که تست عملکرد این حافظه بدون سوختن لپ‌تاپ‌ها و دیگر رایانه‌ها را ممکن می‌کند.

منبع : ایتنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا