اخبار

اوج‌گیری ال‌جی و سقوط سامسونگ در بازار تلفن‌های همراه هوشمند آمریکا

اوج‌گیری ال‌جی و سقوط سامسونگ در بازار تلفن‌های همراه هوشمند آمریکا

تلفن‌های همراه هوشمند

به‌تازگی اطلاعاتی در زمینه فروش تلفن‌های همراه هوشمند کمپانی‌های مختلف در بازار ایالات متحده امریکا منتشر شده است که حاکی از صدرنشینی پیاپی اپل در بازه زمانی سه‌ماهه‌ای است که با ماه ژانویه به پایان رسید. این شرکت با در دستداشتن ۴۴٫۶ درصد از بازار ایالات متحده آمریکا توانسته است به این رتبه دست پیدا کند. در ادامه نیز کمپانی سامسونگ با اختلافی زیاد از کمپانی اپل در رتبه دوم این بازار قرار گرفته است کهمیزان سهم این شرکت نیز ۲۸ درصد بوده است وبعد از سامسونگ کمپانی‌هایی نظیر ال‌جی، موتورولا و اچ‌تی‌سی به ترتیب در جایگاه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

از بین این سه کمپانی، شرکت ال‌جی با سهمی ۱۰٫۳ درصدی پس از اپل و سامسونگ تنها کمپانی‌ای است که توانسته است تا در این بازار سهمی دورقمی به دست بیاورد. بعد از ال‌جی، موتورولا و اچ‌تی‌سی به ترتیب با در دست داشتن ۴٫۳ و ۲٫۳ درصد بازار در رتبه‌های چهارم و پنجم قرار گرفته‌اند. به‌علاوه جالب است بدانید که شرکت اپل توانسته است تا ۹۲ درصد از سود بازار تلفن‌های همراه هوشمند ایالات متحده را در سه‌ماهه آخر سال میلادی ۲۰۱۶ به خود اختصاص بدهد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده از منابع رسمی در زمینه طبقه‌بندی تولیدکنندگان تلفن‌های همراه هوشمند در ماه اکتبر سال ۲۰۱۶ میلادی، هیچ‌چیز نسبت به قبل تغییر چشم‌گیری نداشته است. با این حال اگر بخواهیم به این جدول دقیق‌تر نگاه کنیم متوجه می‌شویم که جایگاه اپل در این میان به میزان دو درصد افزایش یافته است و این در حالی است که دقیقا به همین میزان از رتبه کمپانی سامسونگ در این جدول کاسته شده است. با این حال آمار مالکیت ال‌جی بر بازار از رقم ۹٫۶ به میزان ۱۰٫۳ افزایش یافته است. شرایط سامسونگ به‌نوعی نشان می‌دهد که همچنان شاهد پس‌لرزه‌های گلکسی نوت ۷ و مشکل عجیب این تلفن همراه برای این شرکت هستیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا