بررسی‌ تخصصی

بررسی تخصصی دوربین هوآوی nova 7i

nova 7i نام یک تلفن هوشمند از برند هوآوی است. این محصول یک تلفن هوشمند خوش قیمت با مشخصات مناسب به حساب می‌آید که هوآوی بر اساس ادعای خود سعی کرده در زمینه دوربین حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد. همراه موبایلستان باشید تا در این مقاله به بررسی تخصصی دوربین این تلفن هوشمند بپردازیم.

چند ماه پیش بود که کمپانی هوآوی که از آن به عنوان غول چینی یاد می‌شود، یک تلفن هوشمند جدید و جالب توجه را معرفی و روانه بازار کرد. این محصول در تمام بخش‌ها حرف‌های زیادی برای گفتن داشت و در زمینه دوربین و عکاسی نیز خود یک مقاله بررسی مجزا می‌طلبید. هواوی nova 7i نام تلفن هوشمندی است که ذکر شد. این محصول از مشخصات قابل قبولی بهره می‌برد و از نظر طراحی نیز حرف‌هایی برای گفتن دارد.

بررسی تخصصی هوآوی nova 7i ؛ طاووس هوآوی

هواوی نوا 7 آی یک تلفن هوشمند نسبتا بزرگ اندام است که یک نمایشگر 6.4 اینچی باعث این ماجرا شده است. این محصول نیز همانند سایر محصولات به صورت ریز به ریز مورد بررسی تخصصی در آزمایشگاه موبایلستان قرار خواهد گرفت. در این مقاله نیز قصد داریم به صورت ویژه به دوربین این تلفن هوشمند بپردازیم. برای شروع بهتر است که به سراغ لیست مشخصات دوربین‌های این تلفن هوشمند برویم:

دوربین اصلی

 • ماژول دوربین چهارگانه
 • سنسور واید 48 مگاپیکسلی با f/1.8 و PDAF
 • سنسور اولترا واید 8 مگاپیکسلی با f/2.4
 • سنسور ماکرو 2 مگاپیکسلی با f/2.4
 • سنسور عمق‌سنج 2 مگاپیکسلی با f/2.4
 • فلاش LED
 • قابلیت عکاسی پانوراما و HDR
 • قابلیت فیلم برداری 1080p با 30 فریم بر ثانیه

دوربین سلفی

 • سنسور تک‌گانه
 • سنسور واید 16 مگاپیکسلی با f/2.0
 • قابلیت عکاسی HDR
 • قابلیت فیلم برداری 1080p با 30 فریم بر ثانیه

همان‌طور که در لیست مشخصات دوربین‌های اصلی و سلفی این تلفن هوشمند مطالعه کردید، هوآوی برای تلفن هوشمند جدید خود در زمینه دوربین سعی کرده چیزی کم نگذارد. این شرکت تمام تلاش خود را کرده است که نوا 7 آی در زمینه دوربین در بازه قیمتی خودش بتواند حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد.

بررسی تخصصی دوربین هوآوی nova 7i

ماژول دوربین nova 7i با سنسور‌های چهارگانه‌اش در بخش پشتی این تلفن هوشمند دوست داشتنی قرار دارد. گوشه سمت چپ این محصول محل قرار گیری ماژول دوربین است که به صورت دو‌تا دوتا در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. یک برجستگی کوچک را در این ماژول شاهد هستیم که چندان باعث اذیت کاربر نمی‌شود و در واقع نوعی جدا کننده بخش دوربین با قاب پشتی دستگاه به حساب می‌آید. سنسور‌های این ماژول با نظم خاصی در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و جلوه زیبا و تمیزی را به پشت محصول افزوده‌اند.

فلاش LED دستگاه نیز در زیر این ماژول قرار گرفته و در کنار آن شاهد متن Al QUAL CAMERA هستیم که معنای دوربین چهارگانه هوشمند را می‌دهد و در واقع متنی افتخار آمیز برای این دوربین به حساب می‌آید. کاربر نیز با مشاهده این متن حس اعتماد خوبی به دوربین محصول پیدا می‌کند. البته این امضا در زیر عکس‌های ثبت شده توسط این تلفن هوشمند نیز قرار می‌گیرد. حال نگاه دقیق‌تری به عملکرد این ماژول دوربین خواهیم انداخت.

بررسی تخصصی دوربین هوآوی nova 7i

عکاسی

سنسور‌های چهارگانه این تلفن هوشمند باعث شده‌اند که دستگاه در تمام زمینه‌ها بتواند تصاویری مناسب ثبت کند. در عکاسی‌های عادی کاربران باید از سنسور واید این تلفن هوشمند که قدرتی 48 مگاپیکسلی دارد و از گشودگی دیافراگم f/1.8 بهره می‌برد استفاده کنند. این سنسور قدرت مناسبی دارد و می‌تواند تصاویری جالب در مکان‌هایی با نور مناسب بگیرد. البته باید توجه داشت که حالت تشخیص منظره با هوش مصنوعی و همچنین حالت HDR نیز باعث می‌شوند که دستگاه عملکرد بهتری را از خود نشان ‌دهد. در مکان‌های پر نور مثل عکاسی از یک پارک در زیر نور خورشید، با انتخاب گزینه هوش مصنوعی (Al) متوجه می‌شویم که تصاویر با رنگ‌های گرم‌تری ثبت می‌شوند و نتیجه بهتر از عکاسی با حالت عادی است. این موضوع در حالت HDR نیز وجود دارد.

همان‌طور که می‌دانید اغلب تلفن‌های هوشمند در زمان عکاسی در روز عملکرد مناسبی دارند و کار زمانی سخت می‌شود که قصد داشته باشید در تاریکی شب با تلفن هوشمندتان شروع به عکاسی کنید. عکاسی در شب به دلیل نور کمی که وجود دارد باعث می‌شود سنسور دوربین‌ها به چالش کشیده شوند. در این محصول نیز عملکرد دوربین نسبت به روز ضعیف‌تر است اما همچنان شاهد تصاویر خوبی از آن هستیم. در زمان عکاسی شب حالت هوش مصنوعی می‌تواند بسیار مشکل‌گشا باشد. زیرا جزئیات بیشتری را به تصاویر می‌بخشد و باعث می‌شود که نور‌ها به خوبی ثبت شوند و همچنین تصویر از نظر رنگ حس خوبی داشته باشد. البته حالت عکاسی در شب نیز امکان قابل استفاده‌ای در این محصول به شمار می‌رود.

بررسی تخصصی دوربین هوآوی nova 7i

سنسور اولترا واید این تلفن هوشمند که از نوع 8 مگاپیکسلی است از گشودگی دیافراگم f/2.4 بهره می‌برد. عکس‌ها در این حالت به صورت عریض ثبت می‌شوند و کاربر می‌تواند از یک منظره تصویر کامل‌تری را ثبت کند. در این سنسور نیز امکان استفاده از قابلیت هوش مصنوعی وجود دارد و نتیجه تصاویر ثبت شده توسط آن نیز خوب ارزیابی می‌شود. باید توجه داشت که جزئیات در این حالت نسبت به سنسور اصلی دستگاه که 48 مگاپیسکلی بود کمتر است اما در کل راضی کننده ارزیابی شد.

اما همان‌طور که می‌دانید عکاسی کردن فقط به ثبت تصویر از منظره محدود نمی‌شود و گاهی کاربر نیاز دارد تا از یک سوژه کوچک عکاسی کند. در این حالت است که سنسور ماکرو در این ماژول چهارگانه وارد کار می‌شود. اگرچه سنسور مذکور قدرت چندانی ندارد ولی تصاویری که ثبت می‌کند قابل قبول هستند.

فیلم برداری

هواوی نوا 7i در زمینه فیلم برداری نیز حرف‌هایی برای گفتن دارد. این محصول قادر است با وضوح 1080p فیلم برداری کند که کیفیت مناسبی است. اگرچه در حال حاضر تلفن‌های هوشمند به سراغ فیلم برداری 4K رفته‌اند اما این کیفیت نیز مناسب است. در هر ثانیه از ویدیو‌های ثبت شده توسط این دوربین شاهد 30 فریم هستیم. باید توجه داشت که در کیفیت‌های پایین‌تر امکان فیلم برداری با فریم‌های بیشتر و در نتیجه ثبت فیلم‌های حرکت آهسته نیز وجود دارد. اما در کل شاید بهتر بود که هواوی قابلیت‌های فیلم برداری این تلفن هوشمند را اندکی بیشتر کند.

وضوح فیلم‌های ضبط شده توسط این تلفن هوشمند مناسب هستند اما به نظر می‌رسد که در آن‌ها شاهد لرزش‌های ناخوش آیندی هستیم. اما صدا و کیفیت کلی آن‌ها مناسب است.

 

عکاسی سلفی

همانند اغلب تلفن‌های هوشمند فعلی بازار، هوآوی در nova 7i نیز دوربین سلفی دستگاه را در داخل نمایشگر و در گوشه سمت چپ بالای دستگاه قرار داده است. این دوربین که به صورت یک حفره کوچک در داخل صفحه نمایش قرار گرفته قدرتی 16 مگاپیکسلی دارد که برای تلفن هوشمندی در این سطح مناسب است. گشودگی دیافراگم f/2.0 نیز باعث می‌شود که تصاویر ثبت شده از نوردهی مناسبی برخوردار باشند. حالت هوش مصنوعی و HDR در این دوربین نیز وجود دارد و کاربران از طریق آن می‌توانند سلفی‌های خوبی را ثبت کنند.

برای ثبت تصاویر سلفی در مکان‌های تاریک با این تلفن هوشمند نیز قابلیت فلاش با صفحه نمایش قرار داده شده که در صورت نیاز در لحظه ثبت تصویر، نمایشگر به رنگ سفید در می‌آید و با حداکثر نور سعی می‌کند تا چهره فرد را برای ثبت تصویری مناسب نورانی کند.

بررسی تخصصی دوربین هوآوی nova 7i

امکان فیلم برداری 1080p با 30 فریم بر ثانیه نیز برای دوربین سلفی nova 7i در نظر گرفته شده است که عملکرد آن مناسب ارزیابی می‌شود و می‌تواند نیازهای کاربرانش را به خوبی مرتفع سازد.

همان‌طور که در این مقاله از موبایلستان مطالعه کردید، نگاهی دقیقی به دوربین nova 7 داشتیم. این تلفن هوشمند در رده قیمتی خودش یک محصول دوست داشتنی با قابلیت‌های مناسب در زمینه عکاسی است. نظر شما در خصوص این محصول چیست و عملکرد آن را چطور ارزیابی می‌کنید؟ نظرات خود را از طریق بخش دیدگاه‌ها با ما و کاربران موبایلستان به اشتراک بگذارید.


بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا