اخبار

مشکلات امنیتی برنامه‌های سلامت روان

بر‌اساس تجزیه و تحلیل جدیدی که توسط محققان موزیلا بر روی برنامه‌های سلامت روان انجام شده است، این برنامه ها حفاظت از حریم شخصی بسیار ضعیفی دارند. این تیم دریافت اپلیکیشن های دعا نیز استاندارد‌های حریم خصوصی ضعیفی داشتند.

جن کالتریدر سرپرست راهنمای Mozilla *Privacy Not Included در بیانیه‌ای گفت: اکثریت برنامه های سلامت روان و دعا از این مشکل برخورددار هستند. آن ها افکار و احساسات شخصی کاربران را مانند حالات روحی و وضعیت ذهنی را در دست می‌گیرند و ممکن است آن‌‌‌ها را به اشتراک بگذارند.

در آخرین تحقیق این تیم، آن‌ها 32 برنامه سلامت روان و دعا را تجزیه و تحلیل کردند که از این آمار 29 برنامه برچسب هشدار «حریم خصوصی گنجانده نشده است» را دریافت کردند که نشان می‌دهد تیم نگران نحوه مدیریت داده های کاربر توسط برنامه است. این تیم در بیانیه ای اعلام کرد که این برنامه ها برای مسائل حساس مانند شرایط سلامت روان طراحی شده اند، با این حال مقادیر زیادی از داده های شخصی را تحت سیاست های مبهم حفظ حریم خصوصی جمع آوری می کنند. بیشتر برنامه‌ها همچنین از شیوه‌های امنیتی ضعیفی برخوردار بودند و به کاربران اجازه می‌دادند علیرغم داشتن اطلاعات عمیق شخصی، حساب‌هایی با رمزهای عبور ضعیف ایجاد کنند.

به گفته موزیلا، برنامه هایی که بدترین عملکرد را دارند عبارتند از: Better Help، Youper، Woebot، Better Stop Suicide، Pray.com و Talkspace. تیم موزیلا در بیانیه‌ای اعلام کرد که با شرکت‌های پشتیبان این برنامه‌ها تماس گرفت تا چندین بار در مورد  این مشکل بزرگ از آن‌ها سوال کند، اما تنها سه شرکت پاسخ دادند.

یافتن مراقبت‌های بهداشتی روانی سنتی برای بسیاری از افراد به‌صورت حضوری دشوار است – اکثر درمانگران لیست‌های انتظار طولانی دارند و پیمایش بیمه و هزینه‌ها می‌تواند مانع بزرگی برای مراقبت باشد. این مشکل در طول همه‌گیری COVID-19 بدتر شد، زمانی که افراد بیشتری به مراقبت نیاز داشتند. اپلیکیشن‌های سلامت روان با در دسترس‌تر کردن منابع به دنبال پر کردن این خلأ بودند. این گزارش نشان می‌دهد که این دسترسی می‌تواند با معاوضه حریم خصوصی همراه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

این مطلب را هم ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا