اخبار

به‌روزرسانی جدید برای دستگاه‌های وان پلاس ۵ یا وان پلاس ۵T

به‌روزرسانی جدید برای دستگاه‌های وان پلاس ۵ یا وان پلاس ۵T

در ماه دسامبر سال گذشته میلادی، اعلام شد که تلفن‌های همراه هوشمند وان پلاس ۵ و وان پلاس ۵T از استریم ویدیوی اچ‌دی از برخی از سایت‌های محبوب نظیر Google Play Movies، Netflix و Amazon Video پشتیبانی نخواهند کرد.دلیل اصلی این امر در واقع آن است که هیچ‌کدام از این تلفن‌های همراه هوشمند از گواهینامه سطح اول Widevine  بهره‌مند نیستند. این گواهینامه برای استریم برخی از محتواهای محافظت‌شده با DRM در فرمت اچ‌دی نیاز است. بااین‌حال هردوی این تلفن‌های همراه هوشمند با گواهینامه سطح سوم Widevine عرضه‌شده‌اند.

بااین‌حال خبرهای خوبی در این رابطه درراه است. یکی از مدیران وان پلاس به نام David Y. به‌تازگی در فروم وان پلاس ۵T اظهار داشته است که وان پلاس برنامه‌ای را به اجرا درخواهد آورد که این مشکل را در حل خواهد کرد. البته خبر بدی نیز در این رابطه وجود دارد که به‌روزرسانی مربوط به این تغییرات به‌وسیله اتصال فیزیکی با یک کامپیوتر شخصی تائید شده به تلفن‌های همراه هوشمند یادشده خواهد رسید. به‌بیان‌دیگر، اگر شما این به‌روزرسانی را می‌خواهید باید تلفن همراه هوشمند وان پلاس ۵ یا وان پلاس ۵T خود را برای نصب این به‌روزرسانی به کمپانی برگردانید. البته این تولیدکننده در این رابطه اعلام کرده است که پرداخت تمام هزینه‌های مربوط به ارسال تلفن‌های یادشده به مراکز وان پلاس به عهده این شرکت خواهد بود.

کمپانی وان پلاس اظهار کرده است که درک می‌کند که این فرایند برای دریافت به‌روزرسانی یادشده غافلگیرکننده است. بااین‌حال تمامی کاربران تلفن‌های همراه هوشمند وان پلاس ۵ یا وان پلاس ۵T که این به‌روزرسانی را می‌خواهند باید چند روزی از دستگاه خود دور باشند که این امر برای کاربران امروزی تلفن‌های همراه هوشمند بسیار سخت خواهد بود. البته نکته‌ای که اینجا حائز اهمیت است این است که چه تعدادی از کاربران می‌خواهند تلفن خود را برای دریافت این به‌روزرسانی به کمپانی بازگردانند. آیا شما نیز ازجمله افرادی هستید که مایل هستند تا برای دریافت این به‌روزرسانی برای چند روزی قید تلفن همراه هوشمند خود را بزنند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا