آموزش و ترفنداخبار

تغییر مسیر پیشفرض ذخیره‌سازی عکس‌، موزیک و فیلم‌ در ویندوز۱۰

شاید برایتان پیش آمده باشد که فیلم ها و عکس های شما به صورت پیش‌فرض بر روی درایو C ذخیره شود و این پارتیشن حیاتی و مهم را اشغال کند. زمانی که این درایو ( درایو C ) پر شود و نوار وضعیت آن به رنگ قرمز درآید، خطر کُندی شدید، رایانه‌ی شما را تهدید خواهد کرد. با آموزش ویندوز ۱۰ امروز در گجت نیوز همراه باشید تا ببینیم که چگونه بار فیلم ها و عکس ها یا موزیک ها را از روی دوش درایو C برداریم و آنها را به پارتیشن دیگری منتقل کنیم.

تغییر محل ذخیره‌سازی از پارتیشن C، که دارای فایل های لایبراری ( Library ) است، به محل دیگر فواید زیادی برای ویندوز شما دارد؛ از جمله اینکه خطر ویروس آنها را تهدید نمی‌کند و اینکه سرعت کامپیوتر شما تا حد قابل توجهی بالا می‌آید. به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر SSD یا HDD دارید، برای این کار از آن استفاده نمایید. شایان ذکر است که فایل های پیش‌فرضی جهت ذخیره‌ی فیلم ها، موزیک ها و عکس ها یا اسناد در درایو C تعبیه شده که آنها را با نام های Music، Picture، Videos و Documents می‌شناسیم. این فایل های از قبل ساخته شده، مجموعه‌ی Library ویندوز شما را می‌سازند. در این آموزش تغییر محل این فایل ها را فرا خواهید گرفت.

آموزش ویندوز ۱۰ : تغییر مسیر پیشفرض ذخیره‌سازی عکس‌، موزیک و فیلم‌

۱. به منوی استارت ( Start ) رفته و گزینه‌ی ستینگ ( Setting ) را انتخاب نمایید. همچنین می‌توانید از کلید میان‌بر Windows+I استفاده کنید.

 

آموزش ویندوز 10

۲. سپس بر روی گزینه‌ی سیستم ( System ) کلیک کنید.

 

آموزش ویندوز 10

۳. در قسمت System، بر روی گزینه Storage کلیک کنید و در تب ها دنبال گزینه‌ی Save Locations بگردید. در قسمت سمت راست، بر روی منوی بازشونده‌ی با نام ” New Documents will save to” کلیک کنید. بعد از انتخاب منو، اگر شما یک HDD یا فلش‌درایو به کامپیوتر خود وصل کرده‌ اید، بر روی گزینه Storage کلیک کنید. تا زمانی که شما فلش‌درایو یا هارد اکسترنال خود را دوباره به کامپیوتر متصل کنید، ویندوز به طور اتوماتیک فایل های لایبراری را بر روی پارتیشن C ذخیره خواهد کرد.

 

آموزش ویندوز 10

شما برای این کار حتما به یک فلش یا هارد اکسترنال احتیاج دارید. برای تغییر محل ذخیره سازی موزیک، فیلم ها و عکس ها نیز به همین ترتیب عمل کنید.

امیدروارین از این آموزش ویندوز ۱۰ استفاده کرده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا