اخبار

تلفن همراه خود را در طول شب به حالت شارژ رها نکنید

تلفن همراه خود را در طول شب به حالت شارژ رها نکنید

شما نیز ممکن است تابه‌حال اخطارهایی را درباره نحوه شارژ کردن تلفن‌های همراه خود شنیده باشید که یکی از اصلی‌ترین آن‌ها مربوط به عدم رها کردن دستگاهتان در حالت شارژ در طول شب است. البته گاهی اخبار ضدونقیض درباره انجام دادن یا عدم انجام دادن این کار نیز دریافت شده است که کاربران را تا حدی سردرگم می‌کند. در همین راستا تصمیم گرفته‌ایم تا در این مقاله به بررسی این نکته بپردازیم.

در ابتدا جالب است بدانید که باتری تلفن همراه هوشمند از ماده‌ای به نام لیتیوم یون قابل شارژ مجدد ساخته‌شده‌اند که انرژی آن از باتری‌های سنتی سریع‌تر پر می‌شوند. به همین دلیل نیز شما می‌توانید باتری دستگاه هوشمند خود را در طی مدت‌زمان کوتاهی تا ۸۰ درصد پر کنید. اما همان‌طور که همه ما میدانیم، باتری دستگاه‌های هوشمند امروزی دوام چندانی ندارند و به نسبت باتری‌های سنتی با سرعت بسیار بیشتری خالی می‌شوند.

به همین دلیل نیز بسیار از افراد ترجیح می‌دهند که تلفن همراه خودشان را در طول شب به برق وصل کنندد و زمانی که از خواب برمی‌خیزند روز خود را با باتری کاملاً پر شده آغاز کنند. در اغلب مواد تلفن همراه هوشمند شما برای شارژ شدن کامل و ۱۰۰ درصد تنها با یک یا نهایتاً دو ساعت شارژ شدن نیاز دارد و رها کردن آن در چنین وضعیتی به هیچ عنوان ضرورتی ندارد. بنابراین چه می‌شود اگر شما دستگاه خود را در طول شب در حالت یاد شده رها کنید؟

خبر خوب در این زمینه این است که شما نمی‌توانید دستگاه خود را بیش‌ازحد شارژ کنید زیرا دستگاه‌های هوشمند امروزی به نحوی طراحی‌شده‌اند که پس از رسیدن به ۱۰۰ درصد به‌صورت خودکار جریان برق را قطع خواهند کرد. بااین‌حال خبرهای بدی نیز درراه هستند و بسیاری از باتری‌های امروزی از ابتدا محکوم‌به از دست دادن ظرفیت خود هستند و روزبه‌روز از کارایی آن‌ها کاسته می‌شود.

به‌این‌ترتیب اگر شما در طول شب دستگاه خود را در حالت شارژ رها کنید درواقع مدت‌زمانی که تلفن همراه خود را به شارژ متصل کرده‌اید را افزارش داده‌اید. که همین امر نیز موجب می‌شود تا باتری دستگاهتان بسیار سریع‌تر از حد عادی تخریب و فاسد شود. درنتیجه هر چه تولیدکنندگان به ساخت باتری‌های قوی بپردازند اما رها کردن دستگاه در حالت شارژ در طول شب موجب از بین رفتن و تخریب هر چه سریع‌تر آن خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا