موبایلستان

در iOS 9 اپلیکیشن‌ها به منظور تأمین فضای مورد نیاز برای بروزرسانی، بصورت موقت حذف می‌شوند


 
 
کرگ فدری در جریان WWDC 2015 اعلام کرد که نصب‌کردن iOS 9 تنها ۱٫۳ گیگابایت از فضای حافظه‌ی ذخیره‌سازی را به خود اختصاص خواهد داد که این موضوع در مقایسه با iOS 8 بسیار بهینه‌تر از پیش شده است. اما اپل به این موضوع بسنده نکرده و در صورت لزوم بصورت موقت اپلیکیشن‌‌های نصب شده را حذف می‌کند تا سیستم‌عامل به‌ راحتی بروز شود.
 
 
اپل در جریان WWDC 2015 اعلام کرده که حجم سیستم‌عامل iOS 9 را به ۱٫۳ گیگابایت رسانده که از این نظر در مقایسه با iOS 8 پیشرفت قابل ملاحظه‌ای را در این مورد شاهد هستیم. با توجه به اینکه اپل گجت‌هایی را با حافظه‌ی داخلی ۱۶ گیگابایتی روانه‌ی بازار می‌کند، از این‌رو کمبود حافظه مشکلاتی را برای کاربران ایجاد کرده بود. اپل برای تسهیل فرآیند بروزرسانی در گجت‌های مبتنی بر iOS، راهکار دیگری را نیز مورد توجه قرار داده تا در صورت کمبود بیش از حد حافظه، باز هم کاربران بدون مشکل قادر به بروزرسانی دستگاه خود باشند. براساس اطلاعات ارائه شده توسط توسعه‌دهندگان که در زمان نصب آخرین نسخه‌ی بتای iOS 9 کسب کرده‌اند، در صورت نیاز، سیستم عامل بصورت خودکار اقدام به حذف موقت اپلیکیشن‌‌ها پیش از اعمال بروزرسانی می‌کند تا با استفاده از این روش، حافظه‌ی ضروری مورد نیاز را به دست بیاورد.
 
 
فرآیند حذف و نصب نرم‌افزار‌ها کاملاً بصورت خودکار صورت می‌گیرد. پس از آنکه بروزرسانی سیستم‌عامل با موفقیت به اتمام رسید، اپلیکیشن‌های حذف شده دوباره نصب می‌شوند. شنیده‌ها حکایت از این دارد اپلیکیشن‌ها پس از نصب بدون اینکه حتی اطلاعات کاربری حذف شود، به همان صورت قبلی در اختیار کاربر قرار می‌گیرند. با استفاده از iOS 9، توسعه‌دهندگان قابلیت‌هایی را در اختیار دارند که از طریق آن می‌توانند حجم اپلیکیشن‌های خود را بیش از پیش کاهش دهند تا فضای کافی برای تصاویر، آهنگ‌ها و ویدیوهای کاربران وجود داشته باشد.
 
زومیت

خروج از نسخه موبایل