اخبار

رمز عبور ۷۵ درصد دستگاه‌های اندرویدی از راه دور توسط گوگل قابل دسترسی است

در مدارک و مستندات جدیدی که توسط دفتر دادستانی نیویورک منتشر شده، اینچنین عنوان شده که گوگل توانایی دورزدن رمز عبور دستگاه‌های هوشمندی که از نسخه‌های قدیمی‌تر سیستم‌عامل اندروید بهره می‌برند را در صورت وجود حکم دادگاه  دارد.

با توجه به پراکندگی نسخه‌های اندرویدی، این مطلب به معنای آن است که قفل نرم‌افزاری چیزی در حدود ۷۵ درصد از دستگاه‌های اندرویدی در صورت نیاز برای بررسی، قابل بازشدن خواهد بود. این مستندات در خصوص استفاده از رمزگذاری کامل  (و چالش‌های ممکن در مقابل دستگاه‌های دولتی که نیاز به بدست آوردن اطلاعات از گوشی‌های قفل شده با استفاده از رمز عبور دارند) توضیحاتی مبسوط داده‌اند.

دستگاه‌هایی که از اندروید ۵٫۰ و یا نسخه‌های بالاتر بهره می‌برند با توجه به استفاده از رمزگذاری کامل دیسک، در این خصوص کاملا حفاظت شده هستند. این در حالی است که این قابلیت معمولا به‌طور پیش‌فرض غیرفعال شده و باید از قسمت تنظیمات آن‌را به‌طور دستی خودکار کرد تا از دسترسی از راه دور توسط گوگل جلوگیری شود.

در خصوص دستگاه‌هایی که از نسخه‌های قدیمی‌تر بهره می‌برند تنها کافی است که مقامات دولتی، حکمی را از دادگاه به گوگل ارائه دهند تا این شرکت آن‌ها را در بدست آوردن اطلاعات، کمک کند و به‌صورت از راه دور، رمز عبور را دور زده تا امکان انجام تحقیقات برای مقامات فراهم شود.

این گزارش در ادامه به مقایسه اندروید با iOS پرداخته و اعلام کرده امکان بازکردن از راه دور رمز عبور دستگاه‌هایی که از iOS 8 یا نسخه‌های جدیدتر بهره می‌برند وجود ندارد و رمزگذاری کامل دیسک نیز به‌طور پیش‌فرض توسط اپل فعال شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا