اخبار

سامسونگ به دنبال تبدیل شدن به بزرگ‌ترین تولید کننده پردازنده برای تلفن‌های همراه

سامسونگ

به نظر می‌رسد که سامسونگ به دنبال تبدیل شدن به محبوب‌ترین برند برای تلفن‌های همراه هوشمند است. در حالی که بخش ساخت چیپ‌های سخت‌افزاری این کمپانی قرارداد خود را با کمپانی اپل از دست داد اما سامسونگ همچنان تلاش می‌کند تا با سرعتی بیش‌ازپیش به جلو حرکت کند. از این امر می‌توان این‌گونه برداشت که کمپانی سامسونگ هدف بعدی خود را اپل قرار داده است.

ای اس جونگ به عنوان رییس بخش Samsung Foundry در این باره نظرات خود را بیان کرد اما در این میان اشاره مستقیمی به کمپانی اپل نداشت. او در این باره اظهار کرد که: «ما می‌خواهیم دومین تعیین کننده در بازار باشیم. شما نیاز به فناوری‌ای دارید که مراجعه کنندگان را شگفت‌زده کند. بدون چنین فناوری پیشرفته‌ای بسیار سخت خواهد بود تا مشتری‌ها را از سوی رقبا جذب خود کنید.»

از این سخنان می‌توان چنین تحلیل کرد که هدف سامسونگ از جذب مشتریان رقبا در واقع مشتریان کمپانی‌هایی نظیر اپل و TSMC خواهند بود. این بخش هم اکنون مراجعه کنندگانی نظیر کوالکام، انویدیا و NXP را در کارنامه خود دارد که به تولید چیپ‌های سخت‌افزاری برای پردازنده‌های آن‌ها می‌پردازد.

در حال حاضر کمپانی TSMC به عنوان بزرگ‌ترین سازنده این تراشه‌ها در جهان شناخته می‌شود. با این حال سامسونگ در پی آن است که این جایگاه را از شرکت اینتل بگیرد و به صدر جدول برسد. اولین قدم بزرگ در این رابطه باز پس گیری ساخت تراشه‌های پردازنده موبایل اپل خواهد بود از شرکت TSMC خواهد بود. با این حال باید دید که کمپانی سامسونگ تا چه حد می‌تواند به بلندپروازی‌های خود جامه عمل بپوشاند. شایان ذکر است که شرکت اینتل نیز پیش از این تلاشی مشابه را تجربه کرده است ولی شرایط بازار برای این غول بزرگ، چندان خوب شکل نگرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا