اخبار

سرعت SSD نسخه اولیه MacBook Pro M2 اپل نسبت به مدل M1 کندتر است

گفته شده نسخه اولیه مک بوک MacBook Pro M2 نسبت به مدل M1، سرعت SSD کمتری دارد. بر اساس تست توسط یوتیوبرها Max Tech و Created teach، بنظر می‌رسد سرعت خواندن اطلاعات از روی SSD نسخه پایه مک بوک MacBook Pro M2 که از ssd 256GB استفاده می‌کند، ۵۰ درصد کندتر از نسخه قبلی این مک بوک یعنی M1 بوده است. سرعت نوشتن روی دیسک هم تقریبا ۳۰ درصد کندتر است.

 

این تست توسط نرم‌افزار تست سرعت Blackmagic انجام شده است. تیم Max Tech سخت‌افزار این مک بوک ۱۳ اینچی اپل را بررسی کرد و متوجه شده که اپل فقط از یک تراشه فلش NAND برای ذخیره سازی اطلاعات استفاده کرده است. با این تفاوت که MacBook Pro M1 128GB از دو تراشه NAND برای ذخیره سازی اطاعات روی دیسک استفاده کرده است و این باعث شده که سرعت SSD این مک بوک نسبت به نسخه اولیه MacBook Pro M2 بیشتر باشد.SSD کند M2

به نظر نمی‌رسد سایر مدل‌های این مک بوک ۱۳ اینچی با فضای ذخیره سازی بیشتر، از کندی سرعت SSD رنج ببرند. یک تست دیگر توسط یوتیوبرها انجام شده است که نشان می‌دهد در مدل 512GB این مک بوک، اثری از کندی سرعت SSD نسبت به M1 مشاهده نشده است. اگر سرعت SSD برای شما مهم است، ظاهرا باید ۲۰۰ دلار بیشتر هزینه کنید تا این محصول را با فضای ذخیره سازی بیشتر از 256GB تهیه کنید. اگر شما مایل به انجام همچین کاری هستید، باید منتظر MacBook Air جدید بمانید تا ببنیم در این نسخه چه می‌گذرد. نسخه اولیه مدل MacBook Pro M2 با قیمت ۱۱۹۹ دلار در بازار عرضه شده است که با این توضیحاتی که داده شد SSD کندتری نسبت به نسخه با دو تراشه NAND که با قیمت ۱۴۹۹ دلار در بازار وجود دارد ارائه شده است. بر خلاف MacBook Pro M2، طراحی MacBook Air M2 منحصربه‌فردتر از نظر رنگ بندی، اندازه، وب‌کم با کیفیت‌تر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا