اخبار

مقایسه تعداد سفرهای انجام شده در تعطیلات خرداد ماه 1400 نسبت به نوروز

به گزارش اسنپ تریپ، سفرهای انجام شده در تعطیلات خرداد ماه 1400 در نوروز سال جاری، یعنی سال 1400 با توجه به وجود محدودیت‌های عبور و مرور و افزایش شیوع و همه‌گیری ویروس کرونا، تعداد رزروهای انجام شده برای هتل‌های داخلی، نسبت به نوروز سال 1398 که هنوز بلای ویروس کرونا دامنگیر جهان نشده بود، 17 درصد کاهش داشته است. این در حالی است که در تعطیلات رسمی‌ چندروزه‌ای که در خردادماه داشتیم، یعنی از 13 تا 16 خرداد، طبق اعلام اسنپ تریپ ، میانگین تعداد رزرو هتل‌ و یا خرید بلیت هواپیما، نسبت به سفرهای نوروزی امسال، رشد 11 درصدی داشته است.

در تعطیلات خرداد ماه 1400، شهر تهران میزبان بیشترین مسافر بوده است

به گفته اسنپ تریپ ، سفرهای انجام شده در تعطیلات خردادماه در تعطیلات چند روزه‌ای که در خرداد ماه داشتیم، پر مسافرترین شهر در روزهای تعطیلات رسمی خرداد یعنی از 13 خرداد تا 16 خرداد، شهر تهران، پایتخت پر جنب و جوش کشورمان، بوده  و هتل‌های این شهر، میزبان بیشترین تعداد مسافر، نسبت به شهرهای دیگر بوده‌اند. شهرهای مشهد و شیراز به ترتیب در جایگاه دوم و سوم پر مسافرترین شهرهای تعطیلات خردادماه قرار می‌گیرند.

هتل اسپیناس پالاس تهران، میزبان بیشترین مسافر در تعطیلات خردادماه

بیشترین تعداد رزرو هتلی که در این تعطیلات، یعنی تعطیلات خردادماه سال 1400، از طریق اسنپ تریپ انجام شده ، مربوط به هتل اسپیناس پالاس تهران، که یکی از بهترین و لوکس‌ترین هتل‌های پنج ستاره تهران محسوب می‌شود، بوده است. هتل بین‌المللی قصر مشهد، از جمله هتل‌های پنج ستاره این شهر، در جایگاه دوم در بیشترین میزان فروش قرار دارد.

مسیر پروازی تهران-مشهد، پرمسافرترین در ایام تعطیلات خرداد

شهر مشهد، همیشه یکی از پرطرفدارترین شهرها برای مسافرها محسوب می‌شود و خیلی دور از انتظار نبوده که در تعطیلات خردادماه سال جاری هم بیشترین آمار فروش بلیت هواپیما برای مبدا و مقصد، مربوط به این مقصد زیارتی پر طرفدار باشد. طبق اعلام اسنپ تریپ ، بیشترین تعداد خرید بلیت هواپیما مربوط به مسیر پروازی تهران به مشهد و مسیر برعکس یعنی مشهد به تهران بوده که در تعطیلات خردادماه سال 1400، آمارهای قابل توجهی را به خود اختصاص داده است.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا