اخبار

شارژ بی‌سیم آیفون چه تاثیری بر آینده شارژ تلفن‌های همراه خواهد داشت؟

شارژ بی‌سیم آیفون

به‌تازگی آیفون X توانست تا نظر بسیاری را به خود جلب کند ولی یکی از فناوری‌هایی که این پرچم‌دار اپل با دو مدل جدید آن‌ها یعنی آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس به‌صورت مشترک داشت، فناوری شارژ بی‌سیم بود. البته شارژر بی‌سیم نمایش داده شده برای آیفون X اندکی زیباتر و شکیل‌تر از مدل نمایش داده شده برای آیفون ۸ و ۸ پلاس بود ولی در عمل هر دو دستگاه یک کار را انجام می‌دهند.

با این حال این فناوری‌ها علاوه بر این‌که برای کاربران اپل مفید هستند، برای شرکت‌های دیگر و کاربران دستگاه‌های دیگر نیز منفعت‌هایی در بر خواهند داشت. در حال حاضر یک جنگ بزرگ بر سر انتخاب فناوری شارژ بی‌سیم استاندارد جهانی وجود دارد، شرکت‌های مختلف فناوری‌های متفاوتی را ارائه کرده‌اند که هرکدام هواداران و منتقدان خود را دارند ولی به نظر می‌رسد که حمایت اپل از یکی از این استانداردها به‌خوبی توانسته است تا آینده این فناوری را دستخوش تغییر کند.

اپل برای شارژ بی‌سیم محصولات خود به سراغ استفاده از یکی از کاندیداهای اصل استاندارد برای شارژ بی‌سیم رفته است که Qi نام دارد و به همین دلیل نیز پیش‌بینی می‌شود که با پذیرش عمومی موجود نسبت به محصولات اپل، این استاندارد به‌زودی به‌عنوان اصلی‌ترین مورد قابل قبول، مورد استفاده قرار گرفته و استانداردهای دیگر را کنار بزند.

البته لازم به یادآوری است که فناوری شارژ بی‌سیم به هیچ عنوان نوآوری اپل نیست زیرا این فناوری ۵ سال پیش توسط شرکت‌های دیگر برای نخستین بار به تلفن‌های همراه هوشمند راه یافت و حتی شرکت سامسونگ نیز از سال ۲۰۱۴ میلادی از این قابلیت بر روی تلفن‌های همراه هوشمند خود استفاده می‌کند.

با این حال ورود این شرکت به این بازار می‌تواند آینده این فناوری را رقم بزند و این امر در نوع خود نشان‌دهنده قدرت اجرایی شرکت اپل در تاثیر گذاشتن بر روی آینده فناوری‌های مربوط به تلفن‌های همراه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

این مطلب را هم ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا