اخبار

هواوی با معرفی شخصیت مجازی LYSA موجب حیرت همگان شد؛ اوج هنر دیجیتال

این‌بار محصول جدید هواوی یک گوشی هوشمند با دوربین عالی، تبلت با ارزش خرید بالا، سیستم عامل اختصاصی یا حتی تجهیزات مخابراتی 5G نیست. این محصول یا به طور دقیق‌تر دستاورد جدید هواوی، LYSA نام دارد که یک شخصیت دیجیتال است.

به بیان دیگر، هواوی برای نشان دادن پتانسیل‌های فناوری‌های نوین یک پرسونای هنری (شخصیت مجازی) خلق کرده که بسیار واقعی به نظر می‌رسد و همین امر موجب شگفتی کاربران شده است.

هواوی با معرفی شخصیت مجازی LYSA موجب حیرت همگان شد؛ اوج هنر دیجیتال

در تصاویری که از سوی هواوی منتشر شده، LYSA خود را این‌گونه معرفی می‌کند:

«سلام؛ من لیزا هستم و بسیار خرسندم که بالاخره شما را ملاقات می‌کنم. من اولین شخصیت هنری دیجیتالی هواوی هستم و اجرای برنامه‌های تلویزیونی را بر عهده خواهم داشت»

لیزا یک شخصیت مؤنث است که هنر طراحی کامپیوتری، مدل‌سازی پیشرفته، رندرینگ دیجیتال و فناوری‌های دیگری در آن تجلی یافته است. به گفته هواوی، LYSA با استفاده از فناوری‌های نوین دیجیتال و البته عشق خلق شده است.

ویدئوها و تصاویر منتشر شده به خوبی هنر تیم توسعه هوآوی در خلق LYSA را نشان می‌دهد. شخصیت مجازی LYSA بسیار واقعی به نظر می‌رسد و دارای ساختار پوست، زبان بدن و حرکات چشم بسیار شبیه به انسان است. همچنین حرکات لیزا بسیار طبیعی و واقع‌گرایانه به نظر می‌رسد.

هواوی با معرفی شخصیت مجازی LYSA موجب حیرت همگان شد؛ اوج هنر دیجیتال

هوآوی جزئیات بیشتری درباره شخصیت مجازی LYSA ارائه نکرده است اما مطمئناً در آینده نزدیک اطلاعات بیشتری درباره این شخصیت دیجیتال و کاربردهای آن منتشر خواهد شد.

در پایان باید گفت هوآوی اخیراً موفق به ارائه دستاوردهای متنوعی در زمینه‌های مختلف شده است که به تعدادی از آنها در همین مطلب اشاره شد. بدون شک بودجه عظیمی که هوآوی در بخش تحقیق و توسعه هزینه می‌کند، یکی از دلایل اصلی ورود و موفقیت این شرکت در حوزه‌های مختلف فناوری است.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا