اخبار

شرح کامل اپل از قابلیت فیس آی دی

فیس آی دی اپل

شرکت اپل به‌تازگی صفحه امنیتی جدیدی را به همراه اطلاعاتی بسیار دست‌اول درباره قابلیت ویژه محصول جدید خود یعنی جدید فیس آی‌دی منتشر کرد. بر همین اساس نیز اطلاعات منتشرشده در این زمینه حاکی از اطلاعاتی درباره بررسی‌های امنیتی انجام‌گرفته در ساخت این فناوری تشخیص چهره و نیز جزئیاتی درباره نحوه ذخیره‌سازی چهره کاربران توسط این قابلیت آیفون X است.

اطلاعات ارائه‌شده نشان‌دهنده این هستند که فیس آی دی نیز تا حد زیادی شبیه تاچ آی دی کار می‌کند. به‌این‌ترتیب که ابتدا سیستم یادشده به چهره خوانی کاربر می‌پردازد و سپس نسخه‌ای جزئی از صورت شما طراحی کرده و سپس آن را با چهره‌های دیگر آینده مقایسه می‌کند.

لازم به ذکر است که نسخه تهیه‌شده از چهره کاربر عمداً به‌صورت نیمه‌کامل طراحی و ذخیره می‌شود و به‌این‌ترتیب در صورت دسترسی هکر به این تصویر ناتمام، امکان بازسازی چهره کاربر وجود نخواهد داشت. علاوه بر این در سیستم یادشده عنصری تصادفی وجود دارد که به حفظ اطلاعات دریافت شده می‌پردازد و همین امر نیز پیش‌بینی و گمراه کردن سیستم را بسیار سخت کرده است.

اپل دراین‌باره اظهار داشته است که فیس آی دی برای بهبود عملکرد باز کردن قفل و همگام شدن با تغییرات طبیعی صورت افراد ذخایر نمایش ذخایر ریاضی خود را در طول زمان تقویت و تکمیل می‌کند. به‌این‌ترتیب هر بار که فیس آی دی بتواند عمل باز کردن قفل را با موفقیت انجام دهد، برای تعدادی محدود از فرایندهای باز کردن قفل در آینده و پیش از بین رفتن اطلاعات از نمایش ریاضی حساب‌شده جدیدی استفاده می‌کند. به‌این‌ترتیب دور زدن این سیستم بسیار دشوار خواهد بود.

با تمامی این تفاسیر تا وقتی که نسخه اصلی آیفون X به بازار عرضه نشود و این سیستم توسط کاربران و منتقدان مورد آزمایش قرار نگیرد نمی‌توان مطمئن بود که این فناوری به‌اندازه‌ای که اپل مدعی آن است، نیرومند و مناسب عمل می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا