اخبار

طراحی سایت حرفه ای فروشگاه اینترنتی و سئو سایت فروشگاهی

با یک نگاه کلی می توان متوجه اهمیت بسیار بالای طراحی سایت حرفه ای در دنیای امروزی شد چرا که بسیاری از کسب وکارها نحوه فعالیت خود را تغییر داده و به صورت اینترنتی ارائه خدمت می نمایند. همین امر موجب شده است تا بازار طراحی سایت ها رونق بسیار زیادی یابد چرا که به عنوان یک نیازمندی بسیار مهم شناخته شده و نمی توان به سادگی از کنار آن عبور نمود اما آیا می توان به راحتی این سایت ها را طراحی   نمود ؟

قطعا خیر برای طراحی سایت حرفه ای نیاز به زمینه سازی های بسیاری است و افرادی که قصد دارند تا چنین فعالیت هایی را انجام دهند لازم است دوره های آموزشی ویژه ای را پشت سر گذاشته و با تمام اصول و قواعد این امر آشنا شوند. شما طی این دوره های با مفاهیم همچون مراحل طراحی سایت و اینکه این مجموعه طراحی ها از چه زمانی روی کار آمدند آشنا خواهید شد.

طراحی سایت چیست ؟

لازمه آشنایی با مفاهیم و قواعد طراحی سایت حرفه ای آگاهی یافتن نسبت به تعاریفی است که در راستای بررسی طراحی سایت ها بیان شده اند. به طورکلی طراحی سایت مراحلی را شامل می شود که در این مراحل می توان ساختار یک وب سایت را طراحی نموده و این وب سایت را به پایگاه داده های خاصی متصل نمود اما این پایگاه های داده چه کاربردی دارند ؟ از این پایگاه های داده برای ذخیره سازی اطلاعات جهت انتشار و معرفی محصولات شرکت استفاده می شود که اهمیت بسیار بالایی داشته و لازم است با دقت عمل بالایی طراحی شوند.

پروسه هایی که برای طراحی سایت حرفه ای انجام می شوند شامل لایه سازی صفحات وب ، تولید محتوا ، طراحی های گرافیکی و رعایت نمودن اصول سئو می شوند. هرکدام از این پروسه ها ساختار و ویژگی های خاص خود را داشته و نیاز به آموزش های جامع دارند تا در انتها بتوانید به نتایج سودمندی دست یابید. به عنوان مثال طی نمودن دوره های آموزش سئو این قابلیت را به شما می دهد تا به راحتی بهینه سازی های سایت خود را انجام داده و به این طریق کسب و کار خود را رشد دهید.

 

مراحل طراحی سایت حرفه ای

همان گونه که در بخش های قبل نیز بیان نمودیم شما برای طراحی سایت های حرفه ای نیاز به طی نمودن مراحل و فرآیندهای خاصی دارید. هرکدام از این مراحل بخش از طراحی های شما را شامل می شوند و اگر دقت کرده باشید بیان نمودیم که تولید صفحات وب ، تولید محتوا ، طراحی های گرافیکی و سئو سایت را در بر می گیرند. در این بخش از نوشتار خود قصد داریم تا به طور جامع این مراحل را تشریح نماییم تا با میزان اطلاعات بیشتری در این مسیر گام بردارید. از مهم ترین گام هایی که باید در برای تولید صفحات وب خود بردارید باید به موارد زیر اشاره نمود.

  • طراحی نمودن وایر فریم

اگر هدف شما طراحی نمودن یک سایت فروشگاهی باشد ابتدا باید یک وایر فرم کلی از سایت خود به دست آورید. این وایر فرم به طراحی نمای کلی سایت شما اشاره دارد و بیان می کند که نوع نیاز مشتری شما چیست. شما در این مرحله باید یک نقشه کلی از سایت خود طراحی کنید ، المان ها را به درستی در جایگاه های خود بچینید و عناصر اصلی سایت خود را مشخص کنید.

  • طراحی نمودن بخش های گرافیکی سایت

در گام دوم لازم است با استفاده از ابزارهای گرافیکی قدرتمندی که هم اکنون رواج بسیار بالایی دارند گرافیک سایت خود را طراحی کنید. لازم به ذکر است این مرحله باید کاملا براساس نوع کسب و کار اینترنتی شما انجام شود تا در انتها بتوانید به یک طراحی سایت حرفه ای دست یابید.

  • کدنویسی و برنامه نویسی سایت

پس از اتمام چیدن عناصر سایت و طراحی های گرافیکی نوبت به مدیریت سایت می رسد اما به چه صورت ؟ امروزه روش های مختلفی برای مدیریت سایت ها وجود دارند که از مهم ترین آن ها می توان به استفاده از سیستم های مدیریت محتوا وردپرس یا طراحی های اختصاصی فریم ورک اشاره نمود که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. این مرحله در طراحی سایت فروشگاهی اهمیت بسیار بالایی دارد و لازم است تمام تصمیم گیری ها براساس نوع نیاز مشتری و هزینه های در نظر گرفته شده انجام شوند.

طراحی سایت حرفه ای فروشگاه اینترنتی و سئو سایت فروشگاهی

  • راه اندازی نمودن سایت

زمانی که سه مرحله قبلی را کاملا اصولی طی نمودید لازم است سایت طراحی شده را به صورت جهانی منتشر نمایید. این امر با راه اندازی سایت در بسترهای جهانی امکان پذیر است و این بستر چیزی نیست جز مرورگر گوگل. در این مرحله باید ابتدا یک هاست و نام دامنه مناسب را برای سایت خود خریداری نموده و سایت خود را براساس این هاست و دامنه پیکربندی کنید تا بتوان آن را در دسترس عموم مردم قرار داد.

طی نمودن تمام این مراحل نیاز به دانش بسیار بالایی دارد و شما پیش از شروع باید تمام آموزش های لازم را برای طراحی سایت حرفه ای پشت سر بگذارید. در این راستا سایت ها و شرکت هایی راه اندازی شده اند که قادرند تا تمام خدماتی را که برای طراحی سایت فروشگاه نیاز دارید را به شما ارائه نموده و در این مسیر به شما کمک های شایانی نمایند. SEOEDU  نیز به عنوان یک سایت کاملا معتبر و حرفه ای این قابلیت را دارد تا تمام نیازمندی های شما را در راستای آموزش های طراحی سایت از جمله طراحی های حرفه ای سایت های فروشگاهی برآورده ساخته و بهترین ها را برای شما رقم بزند.

طراحی سایت حرفه ای فروشگاه اینترنتی و سئو سایت فروشگاهی

اهمیت سئو سایت

امروزه خدمات سئو سایت فعالیت های گوناگونی را در بر می گیرند و معمولا توسط سایت ها و شرکت هایی که در راستای دیجیتال مراکتینگ فعالیت دارند ارائه می گردند. به واسطه این خدمات می توان سطح بازدید  سایت های طراحی شده خود را افزایش داد و تمام زمینه های لازم برای دیده شدن آن در موتورهای جست و جوی مختلف را فراهم ساخت. بر اساس تحقیقاتی که تاکنون صورت گرفته اند حدود 60 درصد از کسب و کارهای فعال سرمایه گذاری های خود را بر روی خدمات سئو سایت انجام می دهند زیرا این مجموعه خدمات مزیای بسیاری در افزایش سطح فروش ان ها دارد.

به طور معمول بسیاری از کاربران برای انجام خریدهای خود ابتدا از مرورگرها کمک می کنند. اگر بخواهیم در قالب یک مثال این امر را تشریح نماییم می توان به جست و جو هایی حول خرید کادو ، بهینه سازی نمودن سایت ها ، تعمیرات لوازم و … اشاره نمود که در دنیای کنونی اهمیت بسیاری بالایی دارند. زمانی که شما سئو سایت خود را کاملا اصولی و بر اساس مجموعه قواعد بیان شده انجام دهید کاربران می توانند با یک جست و جوی ساده به راحتی به وب سایت شما دسترسی یافته و از خدمات شما استفاده کنند. SEOEDU  بستری را برای شما فراهم نموده اند تا با تمام اصول و قواعد سئو سایت طی اموزش سئو آشنا شده و به راحتی این مراحل طی کنید.

مجموعه خدمات سئو

مجموعه خدمات سئو طیف های وسیعی را در بر می گیرند و هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. از مهم ترین خدماتی که می توان در این راستا از سایت ها و شرکت های فعل در دیجیتال مارکتینگ دریافت نمود باید موارد زیر را نام برد.

  • تجزیه و تحیل نمودن رقبا
  • تدوین نمودن استراتژی های سئو
  • بهینه سازی خارجی سایت

تجزیه و تحلیل نمودن رقبای سایت

تجزیه و تحلیل نمودن رقبای سایت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . برخی ممکن است بر این باور باشند که چون یک سایت کاملا حرفه ای طراحی شده است و کسب و کار در شرایطی عالی به سر می برد دیگر نیازی به این آنالیزها نیست در حالی که شما باید حتما سئو سایت رقبای خود را مورد ارزیابی قرار داده و در این راستا کوتاهی ننمایید. SEOEDU  در مجموعه خدمات سئو سایت خود تمام امکانات لازم برای این مجموعه آنالیزها را برای شما فراهم نموده است تا هرچه بیشتر با روال این امر آشنا شوید.

تدوین نمودن استراتژی های سایت

سایت و شرکت هایی که خدمات سئو سایت را ارائه می نمایند به واسطه این امر به تمام اهداف کسب و کار شما دست یافته و می توانند تصمیم گیری هایی اختصاصی و کارآمد را برای شما انجام دهند.

بهینه سازی نمودن خارجی سایت

تقویت نمودن یک سایت و انجام دادن بهینه سازی های خارجی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و زمانی که شما بتوانید به درستی سئو سایت را انجام دهید به نتایج خوبی دست خواهید یافت.

مراحل سئو سایت

طی انجام سئو سایت فعالیت های خاصی انجام می شوند که هرکدام می توانند ساختار سایت شما را ارتقا بخشند. از مهم ترین کارهایی که برای بهینه سازی سایت ها انجام می شوند می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • سئو داخلی سایت

طی انجام این فرآیند عملیات های داخلی که توسط سایت شما انجام می شوند بهینه خواهند شد.

  • سئو خارجی سایت

در این بخش از سئو سایت لینک سازی های خاصی در خارج از سایت شما انجام می شوند تا میزان ماندگاری شما در صفحات اولیه مرورگرها افزایش یابد.

  • سئو تکنیکال

در این مرحله فعالیت خاصی برای بهینه سازی های داخلی سایت ها همچون افزایش سرعت صفحات ، نقشه ها و … انجام می شوند که همگی می توانند سطح عملکرد سایت شما را ارتقا بخشند.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا