اخبار

طرح‌های اصلی ایلان ماسک برای توییتر مشخص شد

طبق آخرین اطلاعاتی که از نیویورک تایمز منتشر شده، طرح‌های اصلی ایلان ماسک برای توییتر فاش شده است. پس از مدتی، در نهایت ایلان ماسک 100 درصد سهام توویتر را خرید. از این لحظه به بعد، حدس و گمان‌هایی جهت برنامه‌ ریزی‌های ایلان ماسک برای آینده این کمپانی به وجود می‌آید. گفته شده که تغییر شکل محتوای توییتر و استراتژی استخدام، جزو اولویت‌ها می‌باشد. ماسک هنوز تایید نکرده که آیا می‌خواهد مدیرعامل موقت توییتر باشد یا نه. اما این کمپانی پس از فروخته شدن به قیمت 44 میلیارد دلار، به‌ناچار دچار تغییراتی خواهد شد. همچنین، برخی از مدیران ارشد مانند ویجایا گد (Vijaya Gadde)، احتمالاٌ این کمپانی را ترک کنند. در ادامه، خواهیم دید این کمپانی، به رهبری ایلان ماسک چگونه می‌باشد.

چندبرابر کردن درآمد این کمپانی تا سال 2028، جزو اولین برنامه‌های ماسک می‌باشد. سال گذشته، تویتر به درآمد 5 میلیارد دلاری دست پیدا کرد و ایلان ماسک قول داده که درآمد این کمپانی تا سال 2028 حدودا به 26.4 میلیارد دلار خواهد رسید. با توجه به وضعیت فعلی این شرکت، درآمد 5 برابری توییتر، ممکن است شبیه به خیالبافی به نظر برسد.

برنامه‌های ایلان ماسک برای توییتر، بیشتر سمت افزایش درآمد می‌رود

در سال 2020، تقریبا 90 درصد درآمد این شرکت، از طریق تبلیغات به دست می‌آمد. به گفت ایلان، او می‌خواهد اتکای درآمد از تبلیغات را، به 45 درصد کاهش دهد. طبق این اسناد، ماسک ادعا می‌کند که توییتر می‌تواند 12 میلیارد دلار از تبلیغات در سال 2028 بدست آورد. همچنین، اشتراک‌ها میتواند حدود 10 میلیارد دلار برای این شرکت به‌دست آورد.

همانطور که میدانید، ایلان ماست یکی از بنیانگذاران PayPal می‌باشد و با خدمات پرداخت دیجیتالی آشناییت دارد. همچنین او قول داده است که این بخش می‌تواند 1.3 میلیارد دلار، در سال 2028 درآمد داشته باشد. توییتر می‌تواند از تجارت پرداخت حدود 15 میلیارد دلار در سال 2023 درآمد داشته باشد.

سال گذشته، هر کاربر توییتر حدود 24.83 دلار برای این کمپانی کسب درآمد کرده‌اند. ماسک تخمین زده که کسب درآمد هر کابر برای این کمپانی، تا سال 2028 به 30.22 دلار برسد. با توجه به مدارک ارائه شده، ایلان ماست انتظار دارد تا سال 2028، کاربران توییتر به 931 میلیون نفر برسد. او اظافه کرد که حتی تا سال 2025، توییتر میتواند به 600 میلیون کاربر برسد. با پایان سال گذشته، توییتر آمار خود را با 217 میلیون کاربر اعلام کرد. همچنین ایلان ماسک برای توییتر آبی هم برنامه‌هایی دارد. او انتظار دارد که توییتر تا سال 2025 حدود 69 میلیون کاربر آبی و 159 میلیون کاربر آبی تا سال 2028 داشته باشد.

ماسک طرح مرموزی به نام X برای توییتر دارد

ماسک اضافه کرد که یک طرح مرموزی به نام X، برای افزایش کاربران توییتر دارد. درمورد این طرح هیچ صحبتی نکرد و کاملا نامشخص می‌باشد، اما او انظار دارد که این طرح می‌تواند 109 میلیون کاربر برای توییتر تا سال 2028 جمع آوری کند.

ایلان قبلا درمورد برنامه‌های خود برای اصلاح استراژی استخدام و استعداد یابی توییتر، صحبت کرد. او انتظار دارد تا سال 2025 حدود 11,072 کارمند در این کمپانی بیشتر از تعداد فعلی که حدودا 7,500 کارمند می‌باشد، مشغول کار خواهند بود. گرچه استخدام کارمندان جدید در توییتر با نوساناتی همراه خواهد بود، اما این یکی از استراتژی‌های استخدام ماسک می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا