آموزش و ترفند

طریقه گرفتن اسکرین شات در گوشی های Galaxy S22

با وجود اینکه به طور کلی طریقه گرفتن اسکرین شات (Screenshots) در تمام دستگاه های اندروید به یک شکل اند،  گوشی های سامسونگ کمی متفاوت و خاص هستند. توانایی گرفتن عکس از صفحه یک از آن قابلیت های بسیار کاربردی گوشی های هوشمند امروزه است که به طور روزانه کاربران بارها و بارها از آن استفاده می کنند.

چندین روش متفاوت برای گرفتن اسکرین شات در سری گوشی های Galaxy S22 سامسونگ وجود دارد که شما می توانید هر کدام از آنها را که دوست دارید انتخاب و استفاده کنید. در این مقاله ما به چند روش متفاوت برای اسکرین شات گرفتن در گوشی های Galaxy S22 و چند ترفند دیگر در مورد اسکرین شات گرفتن اشاره خواهیم کرد.

 

دکمه پاور + دکمه کاهش صدا

اکثر گوشی های هوشمند اندروید به شما این امکان را می دهند که با فشار دادن دو دکمه فیزیکی گوشی به طور همزمان، اسکرین شات بگیرید. در گوشی های Galaxy S22 نیز می توانید از این روش معروف استفاده کنید.

به سادگی دکمه پاور (Power) موجود در کنار گوشی و دکمه کاهش صدا را به طور همزمان فشار دهید و انقدر نگ دارید که صفحه فلش بزند.

 

در این حالت یک نوار ابزار شناور ظاهر خواهد شد که در صورت تمایل با استفاده از آن می توانید عکس گرفته شده از صفحه را ویرایش کنید و یا آن را در اپلیکیشن گالری خود ذخیره کنید.

 

حرکت دست

دومین روشی که می توانید به وسیله آن در گوشی های Galaxy S22 اسکرین شات بگیرید استفاده از حرکت دست است. در این روش برای اسکرین شات گرفتن به هیچ دکمه ای نیاز نخواهید داشت.

در این روش شما تنها باید کنار دست خود را به صورت افقی در روبروی نمایشگر حرکت دهید. البته ابتدا باید این قابلیت را در گوشی خود فعال کنید.

 

برای فعال کردن این روش صفحه را از بالا به سمت پایین بکشید و بر روی ایکون تنظیمات موجود در بالای صفحه ضربه بزنید.

 

به پایین بیایید و بر روی Advanced Feature کلیک کنید.

 

حال به Motions and Gestures بروید.

 

گزینه Palm Swipe to Capture را در صورتی که روشن نیست، فعال کنید.

 

پس از انجام این مراحل دیگر این قابلیت برای شما فعال شده است. حال برای انجام این حرکت شما باید کنار دست خود (سمت انگشت کوچک) را در حالتی که دستتان باز است در روبروی نمایشگر نگه دارید و به صورت افقی از سمت راست به سمت چپ حرکت دهید. زمانی که اسکرین شات گرفته شد می توانید از فلش زدن صفحه متوجه آن بشوید.

 

حال عکسی که از صفحه گرفته اید در گالری ذخیره خواهد شد و برای ذخیره آن نیازی نیست کاری انجام دهید.

 

گرفتن اسکرین شات های بلند و اسکرولی

زمانی که می خواهید از بخش بیشتری از آنچه در روی صفحه گوشی خود می بینید عکس بگیرید باید به جای گرفتن اسکرین شات های معمولی، اسکرین شات های بلند و اسکرولی بگیرید. با استفاده از این قابلیت می توانید عکس های بلندی از صفحه گوشی خود بگیرید که بخش های پایین تر صفحه را نیز شامل هستند .

برای این کار ابتدا باید با استفاده از یکی از روش های بالا اسکرین شات بگیرید تا مانند همیشه یک نوار ابزار شناور برای شما ظاهر شود. در این بخش باید به ایکون موجود در سمت چپ نوار (که در تصویر علامت گذاری شده) ضربه بزنید.

در این حالت می بینید که صفحه به صورت خودکار به سمت پایین حرکت می کند و یک اسکرین شات بلند از صفحه شما می گیرد. در صورتی که عکس گرفته شده برایتان کافی نیست و به یک اسکرین شات بلند تر نیاز دارید می توانید یکبار دیگر بر روی آن ضربه بزنید و بگذارید همان کار را تکرار کند، این کار را می توانید انقدر تکرار کنید که تمام بخش های مد نظرتان را اسکرین شات بگیرد.

 

در آخر نیز باید بر روی ایکون برش موجود در روی نوار شناور ضربه بزنید.

 

با استفاده از ابزار برش، اسکرین شات خود را تنظیم کنید و بر روی ایکون ذخیره سازی ضربه بزنید و از این طریق اسکرین شات را در گالری خود دانلود کنید.

 

Smart Select

اندروید به شما این امکان را می دهید که بلافاصله پس از گرفتن عکس از صفحه، اسکرین شات خود را برش دهید. این هم یک ویژگی خوب دیگر است اما یک قابلیت دیگر نیز در برخی گوشی های اندروید وجود دارد که با استفاده از آن دیگر نیاز نیست وقت خود را با برش اسکرین شات های خود تلف کنید بلکه می توانید با استفاده از قابلیت Smart Select تعیین کنید که دقیقا از کجا اسکرین شات گرفته شود.

برای این کار ابتدا باید قابلیت کاربردی Edge Panels را فعال کنید. ابتدا صفحه را رو به پایین بکشید و بر روی ایکون تنظیمات موجود در بالا سمت راست صفحه ضربه بزنید.

 

سپس به بخش Display بروید.

 

در اینجا Edge Panels را فعال کنید و بر روی نام آن ضربه بزنید.

 

یک انیمیشن کوچک خواهید دید که به شما طریقه دسترسی به Edge Panels را نشان می دهد. به Panels بروید.

 

در اینجا تمامی پنل های قابل استفاده را خواهید دید. در این مرحله Smart Select همان پنلی است که باید آن را فعال کنید.

 

پس از انجام این کار حال باید این قابلیت را امتحان کنید. ابتدا باید چیزی را برای عکس گرفتن انتخاب کنید و از گوشه ی نمایشگر Edge Panel را بیرون بکشید.

 

با کشیدن به سمت راست و یا چپ در Panels می توانید از ابزارهای Smart Select استفاده کنید. آن گزینه های اسکرین شات Oval و Rectangle خواهد داشت که می توانید نسبت به نیاز خود از میان آن ها انتخاب کنید.

 

زمانی که بر Oval ضربه بزنید یک شکل بیضی و در صورتی که بر روی Rectangle ضربه بزنید به صورت مستطیل شکل ظاهر خواهد شد. می توانید این شکل را بردارید و با استفاده از آن ناحیه ای را که می خواهید از آن اسکرین شات بگیرد را انتخاب کنید. پس از اینکه کارتان به پایان رسید بر روی Done  ضربه بزنید.

 

یک صفحه ویرایش با گزینه هایی برای Extract Text از عکس، کشیدن بر روی عکس، به اشتراک گذاری و ذخیره سازی ظاهر خواهد شد. زمانی که کارتان به پایان رسید بر روی ایکون ذخیره سازی ضربه بزنید.

 

Hey Bixby

در روش آخری که به شما آموزش خواهیم داد نیاز نیست که هیچگونه تماسی با گوشی خود داشته باشید. دستیار مجازی سامسونگ یعنی Bixby به شما این امکان را می دهد که تنها با استفاده از صدای خود کارهایتان را انجام دهید.

قبل از هر کاری برای این که بتوانید از Bixby استفاده کنید در صورتی که هنوز عضو نشده اید باید با حساب کاربری سامسونگ خود عضو شوید. همچنین احتمالا از شما خواهد خواست که قبل از شروع یک بار به روز رسانی کنید. بعد از اینکه Bixby آماده کار شد به یک دستور بیدار شو برای فعال کردن آن نیاز خواهیم داشت.

این هم طریقه اسکرین شات گرفتن بدون داشتن هیچ گونه تماسی با گوشی است.

برنامه Bixby را باز کنید و بر روی ایکون فهرست که به صورت چند خط در سمت چپ بالای صفحه قرار دارد ضربه بزنید.

 

بر روی ایکون تنظیمات ضربه بزنید.

 

Voice Wake Up را پیدا کرده و آن را فعال کنید.

 

Bixby شما را در یک پروسه آموزش صدا راهنمایی خواهد کرد.

 

حال زمانی که می خواهید اسکرین شات بگیرید تنها کاری که باید انجام دهید گفتن دستور Hi Bixby, take a screenshot است که به این معنا است: سلام بیکسبی، اسکرین شات بگیر.

پس از این دستور صفحه فلش خواهد زد و همان نوار ابزار شناور همیشگی ظاهر خواهد شد. بله به همین سادگی و تنها با دستور صدای شما کار مد نظرتان را انجام خواهد .

حال از میان روش های ذکر شده هر کدام از آنها را که بیشتر دوست دارید و استفاده از آن برایتان راحت تر است، انتخاب کنید و به صورت همیشگی از آن استفاده کنید.

امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید و اطلاعات موجود در آن برایتان مفید و سودمند بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا