اخبار

قابلیت شارژ بی‌سیم برای نسل بعدی آیفون و اپل واچ

شارژ بی‌سیم برای نسل بعدی آیفون و اپل واچ

روزبه‌روز به تاریخ رونمایی از دو محصول جدید کمپانی اپل یعنی آیفون ۸ و اپل واچ جدید نزدیک می‌شویم و به همین نسبت نیز تعداد اخبار مربوط به جزئیات این دستگاه‌ها افزایش می‌یابد. آخرین خبری که در این رابطه منتشر شده است مربوط به قابلیت شارژ بی‌سیم این دو دستگاه هوشمند است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده از منبعی ژاپنی به نام موکوتاراکا (Macotakara) تلفن‌های همراه هوشمند آینده اپل یعنی آیفون ۸، آیفون ۷s و آیفون ۷s پلاس همگی مجهز به قابلیت شارژ بی‌سیم خواهد بود و این قابلیت بر روی اپل واچ جدید نیز عرضه خواهد شد. با این حال این قابلیت یاد شده ممکن است به میزان ۷٫۵ وات محدود شود و این رقم در واقع بسیار کم‌تر از ۱۵ واتی است که شارژ بی‌سیم به صورت استاندارد از آن پشتیبانی می‌کند.

. اما چرا این روش شارژ ممکن است به ۷٫۵ وات محدود شود؟ اپل واچ حال حاضر تا ۷٫۵ وات قدرت شارژ دارد و همین امر نیز ممکن است اپل را بر آن دارد که فرمت شارژ آیفون ۸ را نیز با آن هماهنگ سازد. همین امر نیز می‌تواند منجر به ارائه قابلیتی بر مبنای شارژ همزمان این دو دستگاه بر روی یک پد شارژ بشود.

بنابراین کاربران می‌توانند با قرار دادن پد شارژ خود در کنار تخت خوابشان دستگاه هوشمند آیفون ۸ و اپل واچ خود را قبل از خواب شب بر روی آن قرار داده و به صورت هم‌زمان به شارژ آنها بپردازند. از آنجایی که مدت زمان شارژ شبانه بسیار زیاد است پایین بودن ولتاژ چندان اهمیتی ندارد زیرا اگر کاربران بخواهند دستگاه خود را با سرعت بیشتری شارژ کنند می‌توانند از روش سنتی شارژ به همراه کابل استفاده کنند.

البته اپل نشان داده است که ممکن است در نهایت برخلاف تمامی شایعات عمل کرده و حتی فناوری‌هایی که انتظار می‌رفت به صورت صد درصد بر روی محصولاتش عرضه شوند را نادیده بگیرد. به همین دلیل نیز باید منتظر اعلان رسمی نسل بعدی آیفون بود تا بتوان به صحت یا عدم صحت این خبر پی برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

این مطلب را هم ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا