اخبار

ماجرای مراسم تقلبی اپل و کلاهبرداری از 165 هزار نفر از طریق بیت کوین

بیش از 165 هزار نفر به اشتباه وارد مراسم تقلبی اپل شدند و کلاهبرداری عظیمی از سوی کلاه برداران بیت کوینی صورت گرفت. در ادامه با ما همراه باشید تا به جزئیات کامل این اتفاق عجیب بپردازیم.

روز 14 سپتامبر بود که اپل مراسمی را برای معرفی محصولات جدید خود تدارک دید و گل سرسبد محصولات خود، یعنی آیفون 13 را معرفی کرد. البته در کنار نوع ساده‌ی آیفون 13، آیفون مینی، آیفون پرو و آیفون پرومکس هم معرفی شدند که به عقیده‌ی بسیاری از کارشناسان، تفاوت زیادی بین آیفون 13 و آیفون 12 وجود نداشت و اگر در گذشته آیفون 12 را خریداری کرده‌اید، دلایل کمی برای ارتقای آن وجود دارد.

اما متاسفانه این مراسم تبدیل به فرصت خوبی برای کلاهبرداران شد و بسیاری از مردم که قصد داشتند تا مراسم بزرگ اپل را در کمال آرامش تماشا کنند، گرفتار این کلاهبرداری شدند تا کامشان تلخ شود.

مراسم اپل که امسال با نام California Streaming برگزار شد، از طریق کانال یوتیوب شرکت اپل قابل مشاهده بود و شما می‌توانستید به راحتی این مراسم را با کیفیت‌های مختلف از طریق یوتیوب تماشا کنید. اما کانال دیگری با نام Apple Event نیز این مراسم را استریم می‌کرد که البته بالاتر از صفحه‌ی رسمی اپل قرار گرفته بود و مردم بخت برگشته را به سمت خود هدایت می‌کرد.

اما این کلاهبرداری چگونه انجام شد؟

زمانی که مراسم تقلبی اپل در کانال تقلبی اپل شروع به پخش کرد، ویدیویی نامربوط شامل Tim Cook و شخص دیگری پخش و اعلام شد که اپل قصد دارد تا 100 هزار بیت کوین خریداری شده را بین مردمی که به آن‌ها، مقدار کمی از ارز‌های دیجیتال خود را ارسال کنند، قرئه کشی نمایند.

 

این کانال هم‌اکنون از کار افتاده است و معلوم نیست که چه بلایی بر سر ارز‌های دیجیتال و دارایی مردم بخت برگشته خواهد آمد. در نهایت پیشنهاد می‌کنیم که حواس خود را در هنگام استفاده از پلتفرم‌های مجازی بیشتر جمع کنید تا گیر این کلاهبرداران بی وجدان نیافتید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا