اخبار

مذاکرات فروش اچ‌تی‌سی به گوگل به مراحل آخر نزدیک می‌شود

فروش اچ‌تی‌سی به گوگل

بر اساس اخبار منتشرشده توسط کمپانی تایوانی اچ‌تی‌سی، این شرکت در حال انجام مراحل آخر مذاکره با کمپانی گوگل است که نتیجه آن ممکن است که فروش کمپانی اچ‌تی‌سی به گوگل منتهی شود.

بر اساس گزارش‌های منتشرشده در منابع معتبر، تقاضا برای پرچم‌دار کمپانی اچ‌تی‌سی یعنی HTC U11 در ماه جولای سال میلادی جاری به اوج خود رسید و درنتیجه میزان فروش این دستگاه در ماه اوت با روند کاهشی بسیار شدیدی روبرو شد. کمپانی اچ‌تی‌سی در طی ماه میلادی اوت، تنها ۹۹٫۶۹ میلیون دلار درآمد داشته و این رقم به میزان درآمد حاصل‌شده در ماه جولای ۵۱٫۵ درصد کمتر بوده است.

به‌این‌ترتیب شکست‌های پیاپی این شرکت تایوانی، مقامات این شرکت را بر آن داشته است که درباره فروش بخش تلفن های همراه هوشمند خود با گوگل به مذاکره بپردازند. این فروش ممکن است به خرید کلی اچ‌تی‌سی توسط اپل یا تنها به شریک استراتژیک شدن این کمپانی در اچ‌تی‌سی بینجامد. بااین‌حال هنوز مشخص نیست که این قرارداد تا کجا پیش خواهد و گوگل تا چه حد سلطه خود در این شرکت را پیش خواهد برد. البته باید دانست که نتیجه این قرارداد هر چه که باشد شاخه تجارت واقعیت مجازی این شرکت را به‌هیچ‌عنوان تحت تأثیر قرار نخواهد داد زیرا این بخش شامل بخش تلفن های همراه هوشمند اچ‌تی‌سی نخواهد بود.

از طرف دیگر خرید کمپانی یاد شده با زیرساخت های فناورانه بسیار قوی آن و به‌کارگیری این زیرساخت‌ها در بخش ساخت تلفن های همراه هوشمند گوگل می‌تواند نکته بسیار مثبتی برای این کمپانی در نظر گرفته شود. برخی از گزارش‌ها نیز حتی قدم را بسیار فراتر نهاده و اچ‌تی‌سی را به‌عنوان تولیدکننده یک یا دو عدد از دستگاه مای گوگل پیکسل در سال ۲۰۱۷ میلادی خوانده‌اند. البته اگر این شایعات درست باشند، کمپانی اچ‌تی‌سی نیز حال ‌و روز بهتری پیدا خواهد کرد ولی هنوز مشخص نیست که چه به سر برند این شرکت خواهد آمد.

بااین‌وجود باید به یادداشت که هنوز هیچ قراردادی دراین‌باره میان دو شرکت امضا نشده است و اطلاعات موثقی درباره مفاد این قرارداد در دسترس نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا