آموزش اینستاگرامآموزش و ترفند

مسدود شدن اکانت اینستاگرام و راهکارهای جلوگیری از آن در سال 1400

حتما تا امروز صفحات بسیار زیادی را دیده­اید که ناگهان از دسترس خارج شدند و دیگر در قسمت جستجو نمی­توانید آن صفحه را پیدا کنید. یا شاید خودتان صفحه­ای داشته اید و ناگهان با یک پیغام خطا و یا اخطار از صفحه خارجتان می­کند و پس از آن نمی­توانید وارد صفحه شوید. در این مقاله سعی داریم تا علت مسدود شدن اکانت اینستاگرام و راهکارهای جلوگیری از این اتفاق را برای شما شرح دهیم. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

مسدود شدن صفحه اینستاگرام به دلیل تخلف دلایل متعددی دارد و شما می توانید قوانین اینستاگرام را در صفحه رسمی خود سایت اینستاگرام مشاهده کنید، اما برخی قوانین در دل موارد اصلی ذکر شده در این صفحه پنهان است و اکثر کاربران ایرانی و یا حتی خارجی از آن بی اطلاع هستند. تعدادی از قوانین اصلی که بیشتر کاربران ایرانی برای رعایت نکردن آن، صفحه خود را از دست داده اند در ادامه ذکر شده است.

مسدود شدن اکانت اینستاگرام در صورت استفاده از برنامه های غیر رسمی اینستاگرام

استفاده از برنامه های غیر رسمی اینستاگرام

اینستاگرام به طور کلی تنها یک برنامه رسمی با نام Instagram ارائه کرده که در مارکت های اندرویدی و یا اپ استور اپل موجود است. اما متاسفانه بسیاری از کاربران از برنامه های متفرقه مثل اینستاگرام ایکس، اینستاگرام پلاس، اینستاگرام فارسی، اینستاگرام پرو و … که نرم افزارهای غیر رسمی هستند استفاده می­کنند. استفاده از این برنامه ها از دید اینستاگرام تخلف محسوب میشه و درصورت استفاده مداوم از این برنامه­ها احتمالا اکانت شما مسدود خواهد شد.

این نکته را هم در نظر داشته باشید، برخی از این برنامه ها، امکاناتی اضافه تر از برنامه رسمی به شما می­دهند اما شما باید این را در نظر بگیرید که این برنامه ها نقش واسطه دارند و خیلی راحت می­توانند آیدی و رمز و کد احراز هویتی که موقع ورود به اکانت خود میزنید را ذخیره و در زمان مناسب برای هک کردن صفحه استفاده کنند.

اگر از این برنامه­ها استفاده می­کنید و تاکنون اکانتتان مسدود نشده، همین الان این برنامه­ها را از گوشی خود حذف کنید تا شما هم دچار مشکل مسدود شدن اکانت اینستاگرام نشوید.

 

استفاده از ایمیل و تلفن تکراری روی چندتا صفحه

طبق قوانین این اپلیکیشن، هر اکانت اینستاگرام می­بایست ایمیل و تلفن مخصوص به خود داشته باشد. خیلی از افراد با یک شماره موبایل چند اکانت اینستاگرام ایجاد می­کنند و بعد از مدتی با مشکل مواجه می­شوند و وقتی از طریق قسمت فراموش رمز شماره موبایل خود را وارد می­کنند، اکانتی برایشان باز می­شود که مد نظرشان نیست.

اگر هنوز اکانتتان مسدود نشده، همین الان برای هر اکانتتان یک شماره و ایمیل مجزا ثبت و با وارد کردن کد ارسالی از سمت اینستاگرام، آن را تائید نهایی کنید تا بعدا با مشکل مسدود شدن اکانت اینستاگرام مواجه نشوید.

مسدود شدن اکانت اینستاگرام در صورت استفاده از فیلترشکن­های رایگان مختلف

استفاده از فیلترشکن­های رایگان مختلف

امروزه بروی تلفن همراه اکثر کاربران ایرانی از کودک گرفته تا سالمند، نرم افزارهای فیلترشکن مختلفی نصب می­باشد. اکثر این فیلترشکن­ها به صورت رایگان از مارکت­های اندرویدی یا اپ استور اپل دریافت و نصب می­شود. اما یک ضرب المثل هست که می­گوید “هیچ گربه ای محض رضای خدا موش نمی­گیرد” اینجاست که باید کمی تفکر کرد که چرا سایت های خارجی یا ایرانی فیلترشکن رایگان در اختیار ما قرار می­دهند؟!!! جواب این سوال چیزی نیست جزء جاسوسی و فروش اطلاعات کاربران.

خیلی از کسانی که اطلاعاتشان لو می­رود و یا اکانتشان هک می­شود یکی از دلایل آن می­تواند استفاده از همین فیلترشکن­ها باشد. جدا از این مورد، زمانی که شمااز فیلترشکن­های رایگان استفاده می­کنید هر بار ممکن است ارتباط شما را از یک کشور برقرار کند، لذا وقتی اینستاگرام متوجه می­شود که به یک اکانت از کشورهای مختلف وارد میشوند، این اتفاق را مشکوک و برای جلوگیری از آن اکانت را مسدود می­کند.

اگر بروی تلفن همراه خود از فیلترشکن رایگان استفاده می­کنید باید ریسک این کار را هم پذیرفته باشید درغیر این صورت همین الان آن را حذف نمایید تا با مشکل مسدود شدن اکانت اینستاگرام مواجه نشوید.

 

داشتن فالور، لایک و کامنت فیک

یکی از مواردی که کاربران اینستاگرام با آن خودنمایی و یا به اصلاح پز می­دهند داشتن تعداد فالور بالا، یا کامنت و لایک زیاد برای پست­ها می­باشد. این کار به طور کلی از دید اینستاگرام تخلف محسوب و باعث مسدود شدن اکانت شما خواهد شد.

سایت­ها یا افراد مختلفی هستند که به اسم ارسال فالور واقعی یا کامنت و لایک واقعی به صفحه شما، اینکار را با قیمت­های مختلفی برای شما انجام میدهند. بهتر است این را بدانید که فالور، کامنت و لایک واقعی فقط و فقط با تبلیغات یا فعالیت خوب در صفحه و با میل خود کاربر به صفحه شما اضافه می­شود. چیزی به اسم فروش فالور واقعی وجود ندارد و همه آنها فالور فیک محسوب می­شود.

اگر تاکنون برای صفحه خود فالور فیک خریده­اید، دیگر این­کار را تکرار نکنید و به هیچ عنوان اقدام به حذف فالورهای فیک فعلی نیز نکنید چون خود اینکار هم تخلف محسوب می­شود و مسدود شدن اکانت اینستاگرام شما قطعی خواهد شد.

مسدود شدن اکانت اینستاگرام در صورت استفاده از آنفالویاب

استفاده از آنفالویاب

خیلی از کاربران، بخصوص خانم­ها، علاقه زیادی دارند که مرتب چک کنند که اگر کسی آنها را آنفالو کرد، آنها هم سریع آن شخص را آنفالو کنند. برای اینکار از نرم­افزارها یا سایت­هایی استفاده می­کنند که خدماتی به اسم آنفالویاب ارائه می­دهند. به طور کلی استفاده از این خدمات از دید اینستاگرام تخلف محسوب و باعث مسدود شدن اکانت شما می­شود.

لازم به ذکر است که ضرب المثل معروف را دوباره تکرار کنیم؛ “هیچ گربه ای محض رضای خدا موش نمی­گیرد“. بسیاری از اکانت­های اینستاگرام که هک شدند، به خاطر استفاده از همین برنامه­های غیرمجاز آنفالویاب بوده است.

اگر از این نوع برنامه­ها استفاده می­کنید، همین الان آن را حذف و سریعا نسبت به تغییر رمز خود اقدام نمایید تا با مشکل مسدود شدن اکانت اینستاگرام مواجه نشوید.

مسدود شدن اکانت اینستاگرام در صورت ارسال پستها و استوریهای شامل کپی رایت

ارسال پستها و استوریهای شامل کپی رایت

یکی از قوانینی که همه دولت­ها بخصوص آمریکا سخت­گیری زیادی رو آن دارد، موضوع کپی رایت می­باشد. موضوعی که در ایران قانونی برای آن به صورت جدی وجود ندارد.

به طور کلی استفاده از هرنوع عکس، ویدئو و یا موسیقی که شامل قانون کپی رایت باشد، درصورت استفاده در پست یا استوری (حتی اگر در محیطی باشید و آن موسیقی در آن محل در حال پخش باشد) تخلف محسوب و آن پست و استوری با نمایش اخطار به صورت خودکار حذف می­گردد.

اگر این­کار را به دفعات تکرار کنید، اکانت شما به دلیل رعایت نکردن قوانین اینستاگرام مسدود خواهد شد.

فالو یا آنفالو کردن، کامنت و لایک، پاسخ به دایرکت پشت سرهم به تعداد زیاد

به طور کلی اینستاگرام روی رفتارهای ربات گونه شدیدا حساسیت دارد. درصورتی که هر نوع عملی را در یک بازه زمانی کوتاه، به دفعات انجام دهید، اینستاگرام شما را ربات شناسایی و اکانت شما را مسدود و یا در بهترین حالت، عملی که درحال انجام آن بودید برای شما محدود یا غیرفعال می­کند. منظور از هر نوع عمل، ارسال کامنت، لایک کردن، فالو کردن، آنفالوکردن، پاسخ به دایکرت دادن، حذف کردن پست، آرشیو کردن پست و … درصورتی که پست سرهم انجام شود تخلف می­باشد.

اگر شما جزء آن دسته از افرادی باشید که اکانتتان به خاطر این تخلف مسدود یا محدود شده، با پشتیبانی سایت موبایلستان ارتباط بگیرید.

مسدود شدن اکانت اینستاگرام در صورت ساخت تعداد زیادی اکانت از یک گوشی

ساخت تعداد زیادی اکانت از یک گوشی

بسیاری از افراد زمانی که رمز اکانت اینستای خود را فراموش می­کنند و یا اکانتشان به هردلیلی مسدود می­شود، سریعا اکانت جدیدی ایجاد می­کنند و با آن فعالیت می­کنند. بدانید و آگاه باشید که درصورتی که تعداد اکانت­های ایجاد شده توسط یک دستگاه (گوشی، تبلت، کامپیوتر و..) از حد مجاز فراتر برود، شماره سریال آن دستگاه در لیست سیاه اینستاگرام قرار می­گیرد.

درصورتی که این اتفاق رخ بدهد، دیگر با آن دستگاه شما نمی­توانید از اینستاگرام استفاده کنید. به صورتی که حتی اگر با دستگاه دیگری اکانت اینستاگرام بسازید و با این دستگاه وارد آن شوید، آن اکانت هم مسدود خواهد شد.

لذا مراقب باشید تا این تخلف را انجام ندهید تا مجبور به تعویض گوشی نشوید.

مسدود شدن اکانت اینستاگرام و راه حل آن با موبایلستان

کلام آخر

قطعا تخلف­های اینستاگرام فقط به این موارد محدود نمی­شود. اما سعی کردیم موارد مهم و اصلی که بیشتر اکانت­های ایرانی به دلیل آن مسدود شدند را به شما معرفی کنیم تا این اتفاق برای شما رخ ندهد.

درصورتی که برای اکانت اینستاگرام خود به هرنوع مشکلی برخورد کردید می­توانید با پشتیبانی سایت موبایلستان در قسمت تماس با ما موضوع را مطرح نمایید.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا