آموزش و ترفنداخباربازی های کامپیوتری

معرفی 10 تا از بهترین کنترلرهای Xbox Series X/S

اگر شما گیمر باشید و از اکس‌باکس استفاده می‌کنید، قطعاً این موضوع به ذهنتان خطور کرده که بهترین کنترلر برای بازی کردن، کدام کنترلر می‌تواند باشد. شاید همان کنترل بی‌سیم داخل باکس کنسول می‌تواند برای شما مناسب باشد، اما شاید یک کنترلر با ویژگی‌های متنوع با طراحی منحصربه‌فرد مد نظر شما باشد. تعداد زیادی کنترلر برای Xbox Series X/S در بازار وجود دارد. بیشتر به این دلیل که کنترلر Xbox One برای نسل‌های بعدی این کنسول هم قابل استفاده است. ما در این مفاله، سعی کرده‌ایم یک لیست از بهترین کنترلرهای Xbox Series X/S موجود در بازار را جمع آوری کنیم، تا کار شما را در جستجو کنترل‌ها، آسان سازیم. به خاطر داشته باشید که کنترل استاندارد خود کنسول که در باکس آن قرار دارد، بی‌نقص می‌باشد.

در لیست زیر، بهترین کنترلرهای Xbox Series X/S که بررسی می‌کنیم را با قیمت آن (دلار) برای شما آماده کرده‌ایم تا سریعتر به نتیجه برسید. در ادامه به بررسی تک‌تک کنترلرهای معرفی شده می‌پردازیم.

قیمت (دلار) کنترلر
$49 Xbox Wireless Controller
$179.99 Xbox Elite Series 2
$199.99 SCUF Instinct Pro
$129.99 Razer Wolverine V2 Chroma
$199.99 Xbox Elite Series 2 Halo Infinite Edition
$39.99 Nacon RIG Pro Compact
$99.99 Colorware Xbox Wireless Controller
$69.99 Xbox Design Lab Wireless Controller
$62.99 PowerA Fusion Pro 2
$99.95 Evil Shift for Xbox

Xbox Wireless Controllerمعرفی 10 تا از بهترین کنترلرهای Xbox Series X/S

هیچ ایرادی در کنترل اصلی خود کنسول وجود ندارد. کنترلر Xbox Wireless (نسخه جدیدی که شامل دکمه Share می‌باشد)، به اندازه کنترلرهای Xbox Series X/S مبتدی است، اما جزو یکی از بهترین کنترلرهای این کنسول که می‌توانید از آن استفاده کنید، شناخته می‌شود. بافت‌های موجود روی بدنه دسته، طراحی ساده و سبک بودن آن، جزو ویژگی‌های اصلی این برنده می‌باشد. نکته مثبت این کنترلر این است که، شما می‌توانید این کنترلر را با کمترین قیمت نسبت به بقیه کنترلرها تهیه کنید. در واقع این دسته بی‌سیم خیلی به ما کمک می‌کند، چون نیازی به شارژ کردن دسته نیست و تنها کاری که باید کرد، باتری‌های خالی را با باتری‌های تازه، جایگرین کرد.

Xbox Elite Series 2معرفی 10 تا از بهترین کنترلرهای Xbox Series X/S

اگر شما از ساختار کنترل اصلی Xbox Series X/S خوشتان آمده، پس Elite Series 2 می‌تواند در زمینه شخصی سازی کنترلر، گزینه مناسبی برای شما باشد. چسبندگی بالای بدنه دسته، باعث شده لغزش آن توی دست کمتر شود. شما میتواند ارتفاع شستی‌ها و دکمه‌های ماشه را تنظیم کنید. همچنین در پشت دسته، دکمه‌های اضافی برای کنترل بیشتر قرار گرفته است. این کنترلر با قیمت نسبتاً بالایی در دسترس است اما ارزش خرید را دارد.

SCUF Instinct Proمعرفی 10 تا از بهترین کنترلرهای Xbox Series X/S

صحبت از شخصی سازی شد، کنترلر عالی Instinct Pro که توسط شرکت SCUF  تولید شده، یکی از بهترین کنترلرهای Xbox Series X/S می‌باشد. این کنترلر مانند Elite Series 2 قابلیت شخصی سازی دکمه‌ها را دارد و می‌توانید آنها را جابه‌جا کنید، حتی می‌توانید کشش ماشه‌های دسته را نتظیم کنید. به این صورت که زمان کمتری بین فشار دادن دکمه و انجام عمل مورد نظر در بازی، سپری شود. در پشت دسته شما شاهد دستگیره‌ها با عملکرد بسیار بالا و همچنین چهار دکمه اضافی خواهید بود.

شما می‌توانید تنظیم دکمه‌ها را به صورت مختلف تغییر دهید و آنها رو روی سه تا پروفایل که برای سبک‌های مختلف بازی طراحی شده است، ذخیره کنید. اگر این ویژگی‌ها برای شما کامل نبود، SCUF به شما این امکان را می‌دهد تا ظاهر کنترلر را با چندین رنگ متنوع، شخصی سازی کنید.

Razer Wolverine V2 Chroma

تمام کنترلرهای قبلی که معرفی کردیم، کنترلر بی‌سیمی بودند، پس در حال حاظر با کنترلر Razer Wolverine V2 Chroma وارد بحث کنترلرهای سیمی می‌شویم. از آنجایی که این کنترلر سیمی است، به چند مزیت آشکار می‌رسیم. یکی از این مزیت‌ها این است که احتمال تاخیر وروردی، کمتر می‌شود. و مزیت دوم مسلما نگرانی تموم شدن شارژ باتری دسته از بین می‌رود.

Wolverine V2 Chroma چندین ویژگی به شما ارائه می‌دهد، از جمله 6 دکمه که به هر شکلی که دوست دارید می‌توانید آنها را تنظیم کنید. این دسته از پلاستیک فشرده و لایه مات ضد عرق ساخته شده و به علت وزن کمی که دارد، باعث می‌شود فشار زیاده به دستان شما نیاید. ویژگی بعدی این کنترلر، لامپ ال‌ای‌دی RGB دور‌تا‌دور دسته را پوشش داده است و شما با نصب نرم‌افزار این کمپانی روی کنسول، به راحتی می‌توانید رنگ لامپ را تغییر دهید. اگر شما دغدغه تمام شدن باتری دسته را دارید، این کنترلر می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

Xbox Elite Series 2 Halo Infinite Edition

در اینجا دقیقا همان چیزی را دریافت می‌کنید که در Elite Series 2 وجود داشت. تنها تفاوت این نسخه در ظاهر منحصربه‌فرد Halo Infinite است. این کنترلر به علت محبوبیت زیاد بین گیمرها، در بازار موجود نمی‌باشد.

Nacon RIG Pro Compact

همانطور که از نام این کنترلر پیداست، سایز این کنترلر نسبت به کنترلهای معرفی شده، کوچکتر است. RIG Pro Compact قابلیت تغییر برنامه‌ریزی دکمه ها را برای شما فراهم می‌سازد تا به صورت دلخواه، دکمه‌ها را سفارشی سازی کنید. یکی از ویژگی‌هایی که این کنترلر را خاص جلوه داده، قابلیت Dolby Atmos برای کیفیت بالای پخش صدا روی هدست می‌باشد. پس بدون نگرانی کمبود کیفیت، با خیال راحد هدست خود را به صورت سیم به دسته خود متصل کنید. این دسته در دو رنگ مشکی و سفید در بازار موجود می‌باشد. این کنترلر همراه با سیم بلند 15 متری، گزینه مناسبی برای گیمیرها می‌باشد.

Colorware Xbox Wireless Controller

اگر به دنبال یک کنترلر شخص سازی شده از نظر طراحی هستید، کمپانی Colorware گزینه‌های جالبی برای ارائه دارد. در واقع این کمپانی، محصولات زیادی را طراحی کرده است که کنترلر Xbox Series X/S یکی از جدیدترین‌های این شرکت است. چیزی که این کنترلر را خاص کرده، گزینه‌های رنگی متنوع نسبت به سایر کنترلرهای معرفی شده است و می‌توانید این رنگ‌ها را در بخش‌های مختلف کنترلر اعمال کنید.

Xbox Design Lab Wireless Controller

اساسا در این کنترلر همان خصوصیت‌هایی را دریافت می‌کنید که کمپانی ColorWare ارائه می‌داد، با این تفاوت که این دسته مستقیم از طرف شرکت تولید کننده Xbox Series X/S یعنی مایکروسافت می‌باشد. شما در این دسته به اندازه دسته قبلی، تنوع رنگ ندارید، اما هزینه این کنترلر نسبت به Colorware کمتر است. با این تفاوت که، شما می‌توانید آیدی شخصی یا متن کوتاهی را روی آن حک کنید.

شایان ذکر است که این کنترلر، هیچ فرقی با کنترلر اصلی کنسول ندارد و فاقد دکمه‌های اضافی می‌باشد.

PowerA Fusion Pro 2

اگر تمام ویژگی‌های کنترلرهای Elite Series 2 و SCUF Instinct Pro باهم ترکیب کنیم، و از قابلیت بی‌سیمی بودن آن صرف نظر کنیم، نتیجه کار به PowerA Fusion Pro 2 ختم می‌شود. این کنترلر با Xbox Series X/S و Xbox one سازگار است، همچنین در پشت دسته دکمه‌های اضافی برای شخصی سازی قرار گرفته است. همینطور تعدادی دستگیره اضافی برای پشت دسته، تعدادی شستی اضافه و حتی پد رویی کنترلر برای ظاهری زیباتر.

Evil Shift Xbox Controller

تکمیل کننده این لیست Evil Shift برای Xbox Series X/S می‌باشد. این یک کنترلر شخصی سازی شده‌ای است، که از همان ابتدای کار، شما طراحی می‌کنید. آغاز کار با یک کنترلر بی‌سیم شروع می‌شود و در ادامه شما به صورت دلخواه ویژگی‌های این کنترلر را اضافه می‌کنید.

برای مثال، شما با انتخاب یک طرح روی روکش دسته شروع می‌کنید. و در ادامه، با مشخص کردن شستی، دکمه‌های پشت دسته و ماشه‌ها، شخصی سازی خود را پیش می‌برید.

در نظر داشته باشید که هرکدارم از این ویژگی‌ها، هزینه نهایی را افزایش می‌دهد. این یعنی، قیمت این کنترلر خیلی بیشتر از انتظار شماست. اما با شخصی سازی که انجام می‌دهید، ارزش خرید این کنترلر منحصربه‌فرد را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا