آموزش و ترفند

معرفی 10 مورد از بهترین اپلیکیشن های ورزشی سال 2021

زندگی امروزه به گونه ای است که افراد به دلایل متفاوت، چون مشغله کاری زیاد، شیوع ویروس کرونا، نداشتن زمان کافی، هزینه زیاد کلاس های ورزشی و حتی گاهی بی حوصلگی و تنبلی دیگر همانند قبل به باشگاه ها و سالن های ورزشی نمی روند و فعالیت های فیزیکی روزانه خود را بسیار کم کرده اند. به خصوص طی یک سال گذشته بسیاری از افراد از وزن ایده آل خود و از همه مهم تر از وزن سالم خود خارج شده اند. اگر از جمله ورزشکارانی هستید که در باشگاه یا خانه تمرین میکنید و قصد پیشرفت هرچه بیشتر دارید، در ادامه با ما همراه باشید تا برخی از بهترین اپلیکیشن های ورزشی سال 2021 را معرفی کنیم.

تمام این ها باعث شده است که مردم برای جبران این مشکل به اپلیکیشن های ورزش و تناسب اندام موجود بر روی گوشی ها روی بیاورند چرا که با استفاده از این اپلیکیشن ها در عین حال که در هزینه و زمان با ارزش خود صرفه جویی می کنید، می توانید به تناسب اندام برسید و از همه مهم تر این که یک بدن سالم داشته باشید.

در واقع همانطور که می دانید ورزش کردن یکی از آن کارهایی است که می توان گفت یک تیر و چند نشان است و اصلا نباید اهمیت آن را دست کم گرفت. با ورزش کردن، در عین حال  که می توانید یک بدن سالم و قوی داشته باشید، می توانید به تناسب اندام برسید و از همه مهم تر اینکه پس از رسیدن به هدف ورزشی خود احساس خوشحالی و اعتماد به نفس بیشتری را نیز تجربه خواهید داشت. در نتیجه ورزش کردن علاوه بر سلامت جسمانی در سلامت روحی و روانی فرد نیز تاثیر گذار است.

با استفاده از برنامه های ورزش در خانه، شما می توانید در هر زمان و هر مکانی که هستید بدون صرف هزینه های بالا و در کمترین زمان ممکن ورزش روزانه خود را انجام دهید.

حال ما می خواهیم 10 تا از بهترین اپلیکیشن های ورزشی در سال 2021 را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن ها می توانید به تناسب اندام برسید. همچنین با استفاده از این برنامه ها می توانید تمام پیشرفت های خود را در حین استفاده از آن ها زیر نظر داشته باشید.

ما سعی کردیم محبوب ترین و بهترین اپلیکیشن های ورزش در خانه را که در حال حاضر در دو پلتفرم اندروید و iOS موجود هستند را برای شما در این لیست قرار دهیم. با وبسایت موبایلستان همراه باشید.

لازم به ذکر است که از بیشتر اپلیکیشن های موجود در این لیست می توانید به صورت رایگان استفاده کنید.

 

لیست بهترین اپلیکیشن های ورزشی موجود در سال 2021

 1. PEAR Personal Fitness Coach
 2. Workout Trainer
 3. Seven
 4. 30 Day Fitness at Home
 5. 8Fit
 6. Home Workout – No Equipment
 7. Daily Yoga
 8. Women Workout at Home – female Fitness
 9. Wakeout
 10. At Home workouts by Daily Burn

 

بهترین اپلیکیشن های ورزش و تناسب اندام

 1. PEAR Personal Fitness Coach

پلتفرم: اندروید، iOS

قیمت: رایگان

 

اپلیکیشن PEAR Personal Fitness Coach یکی از آن برنامه هایی است که بدون اینکه دست و چشمهایتان را مشغول کند شما را هدایت می کند. یعنی شما باید در مکان مد نظر خود بایستید و تنها با گوش دادن به صدای مربی حرکات ورزشی را انجام دهید.

این برنامه توضیحات کامل در مورد حرکات ورزشی متفاوت در سطح های مختلف را در اختیار شما قرار می دهد. همچنین سختی حرکات را نیز نسبت به عملکرد شما تعیین می کند.

لازم به ذکر است که این اپلیکیشن تعداد زیادی مجموعه حرکات ورزشی و مربی های مختلفی را در اختیار شما قرار می دهد تا در صورت تمایل از آن ها نیز استفاده کنید. علاوه بر تمام این ها این اپلیکیشن با دستگاه ها و ردیاب های تناسب اندام مختلف نیز به خوبی عمل می کند. همچنین به شما این امکان را می دهد که به پیشرفت خود نظارت داشته باشید.

از اپلیکیشن PEAR به صورت رایگان می توانید استفاده کنید اما فراموش نکنید که در این صورت تنها تعداد محدودی از حرکات ورزشی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. اگر می خواهید که از این اپلیکیشن تناسب اندام به بهترین شکل ممکن استفاده کنید، باید با پرداخت 5.99 دلار در ماه نسخه پولی آن را خریداری کنید که امکان دسترسی نامحدود به حرکات ورزشی و برخی قابلیت های اضافه دیگر را در اختیار شما قرار می دهد.

 1. Workout Trainer

پلتفرم: اندروید، iOS

قیمت: رایگان

 

دومین اپلیکیشنی که می خواهیم به آن بپردازیم، اپلیکشن Workout Trainer است. این برنامه حرکات ورزشی مختلفی را برای تازه کارها و افراد با تجربه در زمینه ورزش قرار می دهد.

یک پرسشنامه ساده برای سنجیدن تناسب اندام شما انجام می شود که به وسیله آن تمرین ها و حرکات ورزشی، مناسب با هدف شما برای رسیدن به اندام ایده آل تعیین می شود.

نوتیفیکیشن ها و یادآوری های این برنامه نیز در فراموش نکردن اهداف ورزشی که تعیین کرده اید، به شما کمک خواهند کرد. یکی دیگر از خوبی های این برنامه این است که در صورت تمایل می توانید یک مربی ورزشی خصوصی برای خود استخدام کنید. تمام این ویژگی ها این برنامه را به یکی از بهترین اپلیکیشن های تناسب اندام موجود در حال حاضر تبدیل کرده اند.

همچنین در صورت نیاز می توانید با پرداخت 6.99 دلار در ماه نسخه پولی آن را خریداری کنید. نسخه پولی این برنامه بیش از 100 برنامه ورزشی مختلف را در اختیار شما قرار می دهد و به شما این امکان را می دهد که تمرین ها و حرکات ورزشی خود را شخصی سازی کنید.

 1. Seven

پلتفرم: اندروید، iOS

قیمت: رایگان

 

امروزه افراد به گونه ای زندگی می کنند که در طی روز تنها وقت کمی برای استراحت پیدا می کنند. آن ها هر روز باید به سر کار بروند، درس بخوانند و با افراد خانواده کمی وقت بگذرانند. در نتیجه دیگر وقت زیادی برای ورزش کردن برایشان باقی نمی ماند. به همین منظور ما اپلیکیشن Seven را به تمام افرادی که به دنبال یک اپلیکیشن خوب برای ورزش کردن در یک زمان کوتاه هستند، به شدت توصیه می کنیم.

با استفاده از این برنامه تنها با 7 دقیقه ورزش در روز، به مدت 7 ماه می توانید به هدف ورزشی خود نزدیک شوید و بدنی سالم داشته باشید. اگر طی برنامه پیش بروید فعالیت های جدید نیز برای شما باز خواهند شد. همچنین می توانید به وسیله برنامه دوست های جدید پیدا کنید، با آن ها برای ادامه ورزش به هم انگیزه و انرژی بدهید و یا حتی کمی با هم رقابت کنید.

در صورتی که در انجام حرکات ورزشی با مشکل مواجه شوید هم می توانید از راهنمای 3 بعدی Seven کمک بگیرید.

اگر تمام این قابلیت ها برای شما کافی نیستند و به چیزی بیشتر از این ها احتیاج دارید هم می توانید با پرداخت 9.99 دلار در ماه و یا 79.99 دلار در سال نسخه پولی این اپلیکیشن را خریداری کنید. با استفاده از نسخه پولی این برنامه می توانید به تمام حرکات ورزشی دسترسی داشته باشید و برنامه های ورزشی را هر طور که دوست دارید، تغییر دهید.

 1. 30 Day Fitness at Home

پلتفرم: اندروید، iOS

قیمت: 9.99 دلار در ماه

 

یکی از چیزهایی که این یکسال قرنطینه بودن به ما یاد داد این است که برای ورزش کردن حتما نیاز نیست به یک باشگاه و یا سالن ورزشی برویم بلکه در خانه خود نیز می توانیم به این کار بپردازیم. اپلیکیش 30 Day Fitness at Home یکی دیگر از آن اپلیکیشن های ورزش در خانه خوب است که با کمک آن می توانید در هر کجا و هر زمان ورزش کنید.

این اپلیکیشن برنامه های ورزشی متفاوتی را در اختیار شما قرار می دهد. این برنامه های ورزشی بر روی قسمت های مختلف بدن چون عضلات شکم و باسن کار می کنند. حتی در صورت تمایل می توانید چالش ورزشی را آغاز کنید که بر روی کل بدن تاثیر می گذارد.

شما می توانید از میان 3 سطح مختلف دشواری، سطحی که بیشتر مناسب شما است را انتخاب کنید. پس از گذشت از هر مرحله به سختی حرکات ورزشی اضافه خواهد شد. همچنین پیشرفت شما نیز به صورت خودکار ثبت خواهد شد.

از اپلیکیشن 30 Day Fitness at Home تنها با پرداخت 9.99 دلار در ماه می توانید استفاده کنید. حتی در صورتی که مایل باشید می توانید از نسخه پولی آن با پرداخت 59.99 دلار در سال استفاده کنید. ما هم بیشتر پرداخت سالانه را به شما توصیه می کنیم چرا که بسیار به صرفه تر خواهد بود.

 1. 8Fit

پلتفرم: اندروید، iOS

قیمت: رایگان

 

اپلیکیشن 8Fit یکی از آن اپلیکیشن هایی است که علاوه بر برنامه ورزشی به شما در برنامه غذایی نیز کمک می کند. زمانی که هم ورزش و هم رژیم غذایی خود را طبق برنامه پیش ببرید به راحتی می توانید به هدف ورزشی و تناسب اندام خود برسید، حالا چه این هدف افزایش وزن باشد و چه کاهش وزن، در هر صورت این اپلیکیشن به شما کمک بسزایی خواهد کرد.

ارزیابی تناسب اندام، در تعیین سطح اولیه و همچنین تعیین برنامه ورزشی و برنامه غذایی مطابق با اهداف تناسب اندامی که دارید، به شما کمک خواهد کرد.

اپلیکیشن 8Fit، تمرینات با سختی بالا را شامل می شود، در واقع تمرینات آن به گونه ای است که از وزن بدن خود شما به عنوان اصلی ترین وسیله ورزشی شما استفاده می کند که همین آن را مناسب برای ورزش در خانه می کند چرا که دیگر به هیچ وسیله ورزشی نیاز نخواهید داشت. در نتیجه حتی اگر در جایی هستید که هیچ لوازم ورزشی در دسترس نیست نیز می توانید ورزش روزانه خود را به راحتی انجام دهید.

همین مسئله در کنار رایگان بودن این اپلیکیشن باعث شده که این اپلیکیشن برای افرادی که به دنبال یک اپلیکیشن خوب اما رایگان هستند و نمی خواهند پول زیادی را خرج کنند، بسیار مناسب باشد.

برنامه غذایی در این اپلیکیشن براساس اهداف تناسب اندام، ذائقه و رژیم غذایی که ترجیح می دهید تعیین می شود. همچنین لیست خرید و لیست غذاهایی که باید بخورید را در کنار چیزهایی که باید از خوردن آن ها اجتناب کنید را برای شما مشخص می کند.

نسخه رایگان این برنامه قابلیت های فراوانی را دراختیار شما قرار می دهد به گونه ای که دیگر نیاز به نسخه پولی آن نخواهید داشت اما در صورت تمایل می توانید نسخه پولی آن را نیز خریداری کنید تا تمرینات ورزشی بیشتری را در کنار برنامه های غذایی کامل تر، دریافت کنید.

 1. Home Workout – No Equipment

پلتفرم: اندروید، iOS

قیمت: رایگان

 

ششمین اپلیکیشنی که می خواهیم به آن بپردازیم اپلیکشن Home Workout – No Equipment است که یکی از قوی ترین و محبوب ترین اپلیکیشن های موجود در زمینه ورزش در خانه است.

این برنامه می تواند در ساخت عضله، کاهش وزن و فیت ماندن به شما کمک کند. با استفاده از این برنامه می توانید تمام این کارها را بدون رفتن به باشگاه انجام دهید.

یکی از مهم ترین چیزها در مورد ورزش کردن این است که حرکات ورزشی را باید درست انجام بدهید تا هم تاثیر گذار باشند و هم به خودتان آسیب نزنید. یکی از مشکلات بزرگی که حین ورزش کردن در خانه با آن مواجه می شویم نیز همین مسئله است، چرا که هیچ مربی و یا متخصصی ناظر ما نیست و ممکن است زمانی که ما تنها براساس یک عکس و یا توضیحات، یک تمرین ورزشی را انجام می دهیم آن را درست متوجه نشویم و حرکت ورزشی را کاملا اشتباه انجام دهیم. به همین منظور اپلیکیشن Home Workout – No Equipment برای هر حرکت، ویدیو کوتاهی از انجام دادن آن حرکت قرارد داده که به راحتی می توان جزئیات تمرین ورزشی را در آن مشاهده کرد.

با استفاده از این برنامه می توانید مطابق با نیاز و هدف خود بر روی قسمت های مختلف بدن کار کنید و حتی اگر مایل باشید می توانید تمریناتی را که بر روی کل بدن اثر می گذارند را انجام دهید.

این برنامه در میان افرادی که به ورزش در خانه علاقه دارند بسیار محبوب است به گونه ای که بیش از 100 میلیون بار در Play Store دانلود شده و امتیاز عالی 4.9 از 5 را از کاربران دریافت کرده است. این حجم از محبوبیت زیاد این برنامه خود می تواند یک دلیل خوب برای حداقل یکبار استفاده از آن باشد.

 1. Daily Yoga

پلتفرم: اندروید، iOS

قیمت: رایگان

 

هفتمین مورد از لیست بهترین اپلیکیشن های ورزشی در سال 2021، برخلاف مورد هایی که تا به الان ذکر شده یک اپلیکیشن برای ورزش یوگا است. اپلیکیشن Daily Yoga یکی از محبوب ترین اپلیکیشن ها در این زمینه است. ما این برنامه را به تمام افرادی که به دنبال یک اپلیکیشن خوب برای یوگا و مدیتیشن هستند، توصیه می کنیم.

یوگا یکی از آن ورزش های محبوبی است که معمولا افراد هم برای سلامت جسمی و هم سلامت روحی آن را انجام می دهند. همانطور که می دانید اخیرا ورزش یوگا در سراسر دنیا به محبوبیت و معروفیت زیادی دست یافته و طرفداران خود را پیدا کرده است.

با استفاده از این اپلیکیشن می توانید حرکات سخت یوگا و تمرینات آسانا را یاد بگیرید و انجام دهید. در صورتی که تازه کار هستید و نمی دانید که چکار باید بکنید، می توانید از راهنمای این اپلیکیشن کمک بگیرید و کم کم با تمرین، حرکات را به خوبی یاد بگیرید. همچنین لازم به ذکر است که دراین برنامه با بیش از 50 برنامه ورزشی روبرو می شوید که می توانند به شما در فیت ماندن کمک کنند.

اپلیکیشن  Daily Yoga بیش از 10 میلیون بار در Play Store دانلود شده و امتیاز خیلی خوب 4.6 از 5 را از کاربران دریافت کرده است. در نتیجه می توان گفت که این برنامه هم برای تازه کارها و هم برای افراد با تجربه در زمینه یوگا، بسیار خوب و کاربردی خواهد بود.

 

 1. Women Workout at Home – female Fitness

پلتفرم: اندروید، iOS

قیمت: رایگان

 

اپلیکیشن Women Workout at Home – female Fitness یکی دیگر از آن برنامه های تناسب اندام خوب است که استفاده از آن به شدت توصیه می شود.

در واقع این اپلیکیشن یک برنامه ورزشی است که بیشتر برای استفاده خانم ها مناسب است، اما فراموش نکنید همه افراد می توانند از آن استفاده کنند. برنامه های ورزشی و تمرین های این اپلیکیشن به گونه ای است که اگر به صورت مداوم از آن استفاده کنید می توانید به اهداف تناسب اندام خود برسید. برای مثال با استفاده از این برنامه می توانید چربی های شکم خود را آب کنید، عضلات شکمتان را بسازید و بدنی خوش فرم و فیت داشته باشید. شما مطابق با نیاز خود می توانید بر روی قسمت های مختلف بدن چون ران، باسن، شکم، بازو و… کار کنید.

یکی از بهترین ویژگی های این برنامه این است که به صورت کاملا رایگان می توانید از آن استفاده کنید و همچنین حتی در صورت دسترسی نداشتن به اینترنت و در حالت آفلاین هم به خوبی کار می کند.

پس از هر بار ورزش کردن می توانید پیشرفت و میزان کالری که در هر بار ورزش سوزانده اید را بررسی کنید. همچنین در زمان تعیین شده نیز به شما توسط یک نوتیفیکیش یادآوری می کند که زمان ورزش کردن فرا رسیده است. علاوه بر تمام این ها در صورتی که در انجام دادن یک حرکت با مشکل مواجه شوید هم می توانید ویدیو وانیمیشن مربوط به آن حرکت را تماشا کنید و به درست ترین شکل ممکن تمرینات خود را انجام دهید.

برای پا به پا ورزش کردن با این برنامه به هیچ وسیله ورزشی نیز نیاز نخواهید داشت. در نتیجه بدون هیچ هزینه ای و در کمترین زمان ممکن می توانید از این برنامه خوب استفاده کنید و یک بدن سالم و قوی برای خود بسازید.

این برنامه هم یکی دیگر از آن اپلیکیشن های ورزش در خانه محبوب است که بیش از 50 میلیون بار در Play Store دانلود شده است و امتیاز عالی 4.8 از 5 را دریافت کرده است.

 1. Wakeout

پلتفرم: iOS

قیمت: 4.99 دلار در ماه

 

درواقع اپلیکیشن Wakeout کمی با سایر اپلیکیشن هایی که در این لیست قرار داده شده فرق می کند. این اپلیکیشن همااند اکثر برنامه های این لیست برای انجام حرکات سخت و… طراحی نشده بلکه می توان گفت که این اپلیکیشن بیشتر برای افرادی مناسب است که اکثر زمانشان را در طی روز در حالت نشسته و یا دراز کشیده می گذرانند و طی روز فعالیت کمی دارند. این افراد نیاز دارند که هر چند مدت یکبار بلند شوند و کمی حرکت کنند.

این اپلیکیشن بخصوص برای افرادی که ساعات زیادی از روز را در پشت میز کار می کنند می تواند گزینه خیلی خوبی باشد.

در حقیقت این برنامه بیشتر با این هدف ساخته شده است که کاربران پس از ساعت ها نشستن در یک نقطه برای یک مدت کوتاه هم که شده کمی فعالیت کنند تا حس بهتری پیدا کنند و کمی انرژی بگیرند. این برنامه بیشتر از حرکات سخت و ورزشی بر روی حرکات ضروری و ساده تمرکز کرده است. در واقع این تمرین ها به گونه ای هستند که بدون نیاز به هیچ وسیله ورزشی و در طی یک مدت زمان کم هم به راحتی می توانید آن ها را انجام دهید.

در این اپلیکیشن بیش از 1000 حرکت ورزشی در اختیار شما قرار می گیرد که می توانید آن ها را زمانبندی کنید و یا به راحتی حرکات خود را انجام دهید. در صورتی که برای مدت طولانی در یک مکان نشسته اید این برنامه به شما این مسئله را یادآوری می کند. یکی دیگر از خوبی های این اپلیکیشن این است که با Wind Down می توانید قبل از اینکه به تخت خواب خود بروید، خود را ریلکس کنید و یک خواب آرام داشته باشید.

شما می توانید این اپلیکشین را به صورت رایگان دانلود کنید، اما فراموش نکنید که برای دسترسی داشتن به قابلیت های مختلف آن باید با پرداخت 4.99 دلار در ماه در آن عضو شوید.

 1. At Home workouts by Daily Burn

پلتفرم: اندروید، iOS

قیمت: 19.95 دلار در ماه

 

اما می رسیم به آخرین اپلیکیشن از لیست بهترین اپلیکشن های ورزش در خانه، که اپلیکیشنAt Home workouts by Daily Burn است. قابلیت هایی که این برنامه در اختیار شما قرار می دهد کمی متفاوت با سایر اپلیکیشن های موجود در این لیست است.

اپلیکیشن At Home workouts by Daily Burn بیش از 2000 ورزش را به صورت زنده و مطابق با نیاز افراد در بخش های مختلف چون یوگا، کاردیو، HIIT (تمرینات متناوب با شدت بالا)، رقص، تمرینات قدرتی با دمبل، پیلاتس، مدیتیشن و تمرینات پس از زایمان در اختیار کاربران قرار می دهد.

همچنین هر روز ساعت 9:00 صبح به وقت منطقه زمانی شرقی، تمرینات ورزشی به صورت زنده پخش می شوند که در صورت تمایل می توانید آن ها را دنبال کنید و حرکات را در خانه انجام دهید. یکی دیگر از خوبی های این برنامه این است که به شما این امکان را می دهد که به صورت آنلاین با افراد متخصص مشورت کنید. در عین حال می توانید با سایر کاربران ارتباط برقرار کنید و به هم انگیزه بدهید.

لازم به ذکر است که شما می توانید به مدت 30 روز از امکانات این اپلیکیشن به صورت رایگان استفاده کنید، اما فراموش نکنید که پس از پایان این مدت برای اینکه به استفاده از آن ادامه دهید باید 19.95 دلار در ماه پرداخت کنید.

اهمیت ورزش کردن را دست کم نگیرید و فراموش نکنید که ورزش کردن تاثیر بسیاری بر روی سلامت جسمی و روحی شما خواهد گذاشت. امیدواریم این مقاله برای شما سودمند بوده باشد و پس از مطالعه آن اپلیکیشین ورزش در خانه مناسب خود را پیدا کرده باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا