اخبار

نتایج آزمون مقاومت آیفون X

آزمون مقاومت آیفون X

آیفون X پس از عرضه سریع به مراکز آزمون مقاومت راه یافته است و نتایج به‌دست‌آمده نشان از کیفیت بالای بدنه و نمایشگر نصب شده بر روی این دستگاه دارند.

بدون مقدمه به سراغ نتایج آزمایش مقاومت بر روی آیفون X می‌رویم. نخستین آزمایش انجام شده، بررسی اثر اجسام مختلف با سطوح متفاوت از زخمت بودن بود که آیفون X در پنج سطح نخست توانست تا بدون دردسر به کار خود ادامه بدهد. به‌این‌ترتیب می‌توان گفت که مواردی مانند کلید یا سکه‌های موجود در جیب کاربران نمی‌تواند شیشه‌ایفون X را خط بیندازد. این دستگاه در بخش پشتی خود نیز به شیشه‌ای مشابه با بخش جلویی مجهز است و سطح مقاومت موجود برای این شیشه نیز مانند نسخه موجود بر روی بخش جلویی دستگاه است.

محفظه بلندگوی این مدل نیز در نوع خود مقاومت خوبی در برابر خش برداشتن دارد. دیگر موردی که در بخش‌های جلویی و پشتی دستگاه مورد آزمایش قرارگرفته، لایه پلاستیکی بسیار نازکی است که بین نمایشگر و بدنه فلزی را پرد کرده است. این لایه به‌راحتی از بین نمی‌رود و حتی تراشیدن آن با تیغه‌های تیز نیز چندان راحت نبوده است.

مورد بعدی به مقاومت نمایشگر آیفون X در برابر حرارت بازمی‌گردد. با قرار دادن شعله مستقیم فندک بر روی نمایشگر این دستگاه به مدت ۳۰ ثانیه، یک لکه بسیار واضح بر روی نمایشگر ایجاد شد. این لکه موجب شد تا برای مدتی نمایشگر در مقابل لمس کاربر از خود عکس‌العملی نشان ندهد ولی این امر موقت بود و با خنک شدن نمایشگر، عملکرد دستگاه نیز به شرایط عادی بازگشت. البته لکه یاد شده میزان دید آن نقطه را کاهش داده بود ولی در عملکرد دستگاه و پاسخگویی آن در مقابل لمس کاربر تاثیری نداشت.

در ادامه دوربین این دستگاه در برابر خش و آسیب‌های فیزیکی آزمایش شد که بازهم عملکرد مناسبی را در این بخش شاهد بودیم.  در قسمت پایانی نیز شاهد آزمایش خم کردن دستگاه بودیم که علیرغم فشار بسیار زیاد به کناره‌های این تلفن همراه، بدنه فلزی آن مقاومت بسیار خوبی از خود نشان داد و دستگاه به‌هیچ‌عنوان خم نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا