اخبار

هدبند MiGu شیائومی برای کنترل ذهنی ابزار دیجیتال

شیائومی که به خلاقیت شهره است از یک محصول خلاقانه دیگر رونمایی کرده که به کاربران اجازه می‌دهد لوازم هوشمند منزل را با ذهن خود کنترل کنند. شیائومی محصولات خلاقانه‌ای همچون CyberDog را در کارنامه خود دارد، از هدبند MiGu رونمایی کرده که امکان کنترل لوازم هوشمند خانگی با امواج مغز را فراهم می‌آورد.

این هدبند در مسابقات hackathon شیائومی رتبه اول را به خود اختصاص داده و حال به دایره محصولات این شرکت راه پیدا کرده است. هدبند شیائومی MiGu نه تنها به کاربران اجازه می‌دهد خانه هوشمند خود را با ذهن کنترل نمایند، بلکه خستگی را نیز با امواج مغزی اندازه می‌گیرد.

مهندس این پروژه هدف خود را ساختن جهانی هوشمند با امکان ارتباطی طبیعی برای همه عنوان کرده است. روی هدبند MiGu سه نقطه تعبیه شده که سیگنال‌های الکتریکی را دریافت می‌نمایند. این دستگاه همچنین می‌توند EEG مغز کاربران را نیز با تفاوت بین سیگنال این نقطه‌ها بخواند.

هدبند MiGu شیائومی با کاربری هوشمندانه

EEG تستی است که فعالیت الکتریکی در مغز را اندازه می‌گیرد؛ انسان‌ها در حالات مختلف روحی شکل امواج EEG متفاوتی دارند و هدبند Xiaomi از یادگیری ماشین برای رسم نقشه‌ای از این سیگنال‌ها استفاده می‌کند. همان‌طور که گفتیم این هدبند یک مسابقه شیائومی را برنده شده و هنوز معلوم نیست به عنوان محصولی مستقل به بازار خواهد آمد یا خیر. با این حال در صورت تصمیم به فروش، این هدبند یکی از جذاب‌ترین‌های شیائومی تاکنون خواهد بود.

به هر حال باید منتظر ماند تا در آینده نزدیک شاهد عرضه انبوه چنین دستگاه دیجیتالی باشیم. چنین ابزارهایی نوآورانه هستند و قطعا قیمت کمی نخواهند داشت.


بیشتر بخوانید

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا