اخبار

همراه‌های مجهز به ۵G تا سال ۲۰۱۹ خواهند آمد

۵G

شرکت مدیاتک به‌تازگی برنامه‌های خود برای تلفن‌های همراه هوشمند مجهز به قابلیت اتصال به شبکه‌های ۵G را اعلام کرده است و بر اساس آن تاریخ احتمالی عرضه نخستین محصولات دارای قابلیت اتصال به این شبکه‌ها نیز اعلام شده است.

این شرکت توانسته است تا با تحلیل فناوری فعلی و معایب و مشکلات موجود در مسیر راه، سال ۲۰۱۹ را به‌عنوان سال ظهور همراه‌های ۵G معرفی کرده و مسیر خود را برای آماده‌سازی بستر مناسب برای رسیدن به این هدف تعیین کند. در حال حاضر شرکت‌هایی مانند مدیاتک و اسپرد ترام (Spreadtrum) به‌خوبی رقابتی زیبا را برای دستیابی به تراشه‌های دارای قابلیت پشتیبانی از شبکه ۵G آغاز کرده‌اند که به نظر می‌رسد مدیاتک برای این رقابت کاملا آماده است.

مسئولان این شرکت قصد دارند تا سال ۲۰۱۸ را به‌صورت کامل در مرحله آزمایش محصولات خود به سر ببرند و به همین دلیل نیز نخستین تراشه ۵G خود را تا پایان سال جاری میلادی یعنی در بازه زمانی سه ماه پیش رو آماده خواهند نمود. بر اساس اخبار منتشر شده از سوی این کمپانی، قرار است تا سه ماه آینده به طراحی یک نسخه پیش ساخت یا پروتوتایپ از این تراشه اختصاص بیابد و به همین دلیل نیز این شرکت تمامی سال ۲۰۱۸ را برای آزمودن این نسخه پروتوتایپ  رفع ایرادهای احتمالی و ساخت نسخه‌های بعدی پروتوتایپ در اختیار خواهد داشت.

شایان ذکر است که چندی پیش نیز شرکت کوالکام نخستین رادیوی ۵G دنیا را طراحی کرده بود و به این ترتیب به نظر می‌رسد که سرانجام نسل جدید اینترنت همراه، به‌زودی و در طول مدت زمانی کمتر از ۲ سال، در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. شایان ذکر است که سرعت اینترنت ۵G در مقایسه با اینترنت ۴G به‌اندازه‌ای بالا است که بسیاری از شرکت‌های بزرگ، پروژه‌های ویژه خود را به زمان عرضه رسمی اینترنت ۵G موکول کرده‌اند زیرا معتقدند که اینترنت ۴G به‌هیچ‌عنوان توان پشتیبانی از نیازهای ارتباطی آن‌ها را ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا