اخبار

وان‌پلاس با اعتراف به استاندارد نبودن کابل USB-C خود آنها را از مشتریان پس می‌گیرد

چندی پیش یکی از مهندسان گوگل از معیوب بودن کابل‌های USB-C شرکت وان‌پلاس خبر داد. اگر چه هان زمان این موضوع تقریبا از سوی وان‌پلاس رد شد اما این شرکت روز گذشته با تائید این موضوع از پس گرفتن کالا و پرداخت پول به خریداران خبر داده است.

کابل USB-C شرکت وان‌پلاس به دلیل استفاده از قطعه مقاومت غیراستاندارد در آن ممکن است باعث صدمه زدن به گوشی‌ها و دستگاه‌های استفاده کننده از این کابل در هنگام شارژ شود و اگر از این کابل برای شارژ دستگاه‌ها استفاده کنید احتمال صدمه دیدن دستگاه وجود دارد.

حالا شرکت وان‌پلاس برای جبران ماجرا بیانیه‌ای را صادر کرده است. این شرکت البته در ابندای بیانیه خود تاکید کرده است که کاربران گوشی هوشمند وان‌پلاس ۲ نباید هیچ نگرانی در خصوص استفاده از این کابل داشته باشند و می‌توانند به طور ایمن از این کابل استفاده کنند.

این شرکت در ادامه با اعلام اینکه سایر مشتریانی که این کابل را برای استفاده در سایر دستگاه‌ها خریداری کرده‌اند می‌توانند پیش از پایان سال جاری میلادی (دهم دی ماه) با تحویل کابل خود هزینه آن را مسترد کنند، تاکید کرده که با توجه به عدم بروز مشکل در استفاده از این کابل در گوشی‌های هوشمند وان پلاس ۲، کابل‌هایی که داخل جعبه این گوشی‌های هوشمند به مشتریان تحویل داده شده شامل این طرح نمی‌شوند.

این شرکت در عین حال جدول دستگاه‌های سازگار و ناسازگار با کابل کابل USB-C خود را اعلام کرده و بنابر این جدول اگر پاوربانک، شارژر و یا یو.اس.بی هاب شما از استاندارد CE، CCC و یا ULبرخوردار باشد نباید هیچ مشکلی در استفاده از این کابل داشته باشد. اما اگر توصیه ما را بخواهید پس دادن کابل و استفاده از کابل‌های استانداردتر می‌تواند راه‌حل بهتر و مطمئن‌تری باشد و کسی شما را در این خصوص

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا