ریپورتاژ آگهی

وسایل ضروری برای سفرهای نوروزی

کمتر از دو ماه تا روزهای تعطیل نوروز باقی‌مانده است و اگر قصد سفر در این ایام را دارید باید برنامه‌ریزی مقدمات سفر را شروع کنید.

انتخاب نوع وسیله نقلیه، شهر مورد نظر و محاسبه هزینه سفر از مقدمات اولیه سفر هستند. بعد از اینکه مشخص شد به کجا و با چه وسیله‌ای سفر را آغاز می‌کنید یک چک لیست آماده کنید و وسایل موارد ضروری خود و همراهان را یادداشت کنید تا سفری راحت پیش رو داشته باشید.

مواد غذایی

برخی از افراد که انفرادی سفر می‌کنند خیلی نگران خورد و خوراک خود نیستند و با استفاده از غذاهای ساده بیشتر وقت خود را به بازدید از مکان‌های گردشگری و تفریحی اختصاص می‌دهند. اما برخی دیگر که به‌صورت گروهی و خانوادگی سفر می‌کنند تهیه غذای سالم از واجبات سفرشان است، خصوصا اگر در گروهشان کودکان و سالمندان هم حضور داشته باشند.

این گروه از مسافران می‌توانند برخی مواد غذایی که در طول راه فاسد نمی‌شود را همراه خود داشته باشند و بعد از اجاره روزانه ویلا در شهر مورد نظر آدرس فروشگاه‌های مواد غذایی را بپرسند و مواد تازه و یا حتی محلی را برای پختن غذا تهیه کنند.

اقلام بهداشتی و جعبه کمک‌های اولیه

یکی از ملزومات سفر همراه داشتن جعبه‌ کمک‌های اولیه و وسایل بهداشتی است. یک جعبه کوچک از داروهای عمومی، وسایل پانسمان‌های سطحی و مواد ضد‌عفونی همراه داشته باشید. البته این نکته را باید به‌ خاطر سپرد که تاریخ اعتبار داروها نگذشته باشد و کودکان هم به آن‌ها دسترسی نداشته باشند.

اما اگر فراموش کردید جعبه کمک‌های اولیه را با خود ببرید و مثلا در اقامتگاه بوم گردی یزد ساکن شده‌اید از میزبان خود آدرس داروخانه و درمانگاه نزدیک را بگیرید.

لباس

لباس‌های راحت و سبک یکی از بهترین انتخاب‌ها برای سفر هستند. البته باید توجه داشت که به شهر‌های سردسیر سفر می‌کنید یا مقصدتان شهر‌های گرمسیر است. اگر کودکان هم در این سفر همراه هستند حتما چندین دست لباس اضافه مناسب برای آن‌ها باید به همراه خود داشته باشید.

حال ممکن است سفر طولانی باشد و نگران شستشو و آراسته بودن لباس‌های‌تان باشید. مثلا می‌توانید با اجاره سو‌ئیت در بندرعباس با خیال راحت از امکانات آن‌جا استفاده کنید ولباس‌های تمیز و مرتبی داشته باشید.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا