اخبار

پشتیبانی از Multi device: امکان اتصال به واتساپ دسکتاپ بدون نیاز به گوشی

پشتیبانی از Multi device در واتساپ، ویژگی جدیدی است که در نسخه بتا دسکتاپ وجود دارد و به کاربران خود اجازه می دهد تا به طور همزمان به اکانت واتساپ خود در نسخه وب یا پورتال دسترسی داشته باشند بدون اینکه به آنلاین بودن اکانت واتساپ گوشی برای استفاده از نسخه وب نیاز باشد، قابلیتی که بسیار کاربردی بوده و مدت هاست کاربران واتساپ منتظر آن هستند. این ویژگی یعنی استفاده دسکتاپ واتساب بدون نیاز به آنلاین بودن گوشی، هم اکنون در نسخه بتا واتساپ دسکتاپ موجود بوده و می توانید از آن استفاده کنید.

نسخه بتا واتساپ دسکتاپ چیست؟

مدت هاست که واتساپ، برای تست و آزمایش قابلیت های جدید خود نسخه ای را تحت عنوان نسخه بتا برای اندروید و IOS ایجاد کرده است اما اخیراً برای اولین بار شنیده می شود که این شرکت از سیستم عامل های گوشی همراه فراتر رفته و نسخه بتا را برای دسکتاپ نیز منتشر کرده است و هم اکنون در دسترس عموم قرار دارد.

نسخه بتا واتساپ به این شرکت کمک می کند تا ویژگی های جدید را قبل از انتشار در نسخه اصلی، مورد بررسی و تست قرار دهد، مشکلات و باگ های آن را یافته و ویژگی جدید را بدون مشکل در نسخه اصلی پیاده کند. در این راستا، واتساپ خبر از اضافه شدن ویژگی چند دستگاهی یا Multi device به نسخه بتا واتساپ را می دهد، ویژگی که هم اکنون در این نسخه آزمایشی یعنی نسخه بتا واتساپ دسکتاپ وجود دارد و می توانید از آن استفاده کنید.

منظور از پشتیبانی از Multi device یا چند دستگاهه چیست؟

قابلیت پشتیبانی از Multi device در حقیقت به اتصال هم زمان چند دستگاه به نسخه وب، پورتال و دسکتاپ واتساپ بدون نیاز به اتصال مداوم نسخه تلفن همراه در گوشی های اندروید یا IOS به اینترنت گفته می شود. توجه داشته باشید که با اضافه شدن این ویژگی شما می توانید به به طور همزمان به یک گوشی و حداکثر چهار دستگاه ویندوز وصل شده و از آن استفاده کنید اما همچنان باید:

 • اکانت واتساپ خود را در تلفن ثبت و داشته باشید.
 • دستگاه های جدید را مثل قبل به اکانت واتساپ خود لینک دهید (یک بار کافی است).
 • هر چند وقت یکبار به اکانت واتساپ خود در گوشی وصل شوید و از آن استفاده کنید، زیرا اگر حداکثر 14 روز به اکانت تلفن همراه خود دسترسی نداشته باشید، کل دستگاه های لینک داده شده به این اکانت، از دسترس خارج خواهند شد.

واتساپ بتا دسکتاپ

نحوه فعالسازی و حذف نسخه بتا واتساپ دسکتاپ در گوشی

برای استفاده از ویژگی چند دستگاهه یا به عبارتی داشتن قابلیت پشتیبانی از multi device در واتساپ نیاز است که جدید ترین نسخه بتا واتساپ دسکتاپ را دانلود کرده و واتساپ گوشی خود را نیز آپدیت کنید، پس:

 1. واتساپ گوشی خود را آپدیت کنید.
 2. جدیدترین نسخه بتا واتساپ دسکتاپ را دانلود کنید.
 3. مسیر زیر را در گوشی های اندروید دنبال کنید.

WhatsApp > More options (علامت سه نقطه در سمت راست بالا) > Linked Devices > Multi-device beta > JOIN BETA

 1. در گوشی های آیفون به مسیر زیر بروید.

WhatsApp > Settings > Linked Devices > Multi-device beta > JOIN BETA

 1. در آخر، بر روی گزینه Link A device در همین مسیر کلیک کرده و با اسکن کد QR دستگاه مورد نظر خود را به لیست دستگاه های لینک داده شده به واتساپ اضافه کنید.

توجه داشته باشید که برای حذف نسخه بتا از گوشی، کافی است که مسیرهای داده شده را دنبال کرده اما این بار به جای JOIN BETA ، بر روی LEAVE BETA کلیک کنید.

قابلیت های واتساپ که در نسخه بتا وجود ندارند

در حال حاضر مجموعه قابلیت هایی در واتساپ وجود دارند که در نسخه بتا دسکتاپ با وجود اضافه شدن قابلیت پشتیبانی از multi device وجود ندارند، این قابلیت ها از قرار زیر هستند:

 • امکان حذف یا پاک کردن چت ها در دستگاه های لینک داده شده به گوشی های آیفون
 • امکان ارسال پیام یا برقراری تماس با افرادی که از نسخه های خیلی قدیمی واتساپ استفاده می کنند.
 • پشتیبانی در تبلت ها
 • ایجاد broadcast و مشاهده لیست آن
 • مشاهده live location های به اشتراگ گذاشته شده با شما

واتساپ بتا نسخه دسکتاپ

 

جمع بندی

واتساپ همواره در تلاش است تا بهترین ها را برای کاربران خود فراهم کند به همین دلیل با ایجاد ویژگی های جدید در نسخه بتا و تست و بررسی آن در تلاش است تا بهترین ویژگی را با کمترین باگ یا خطا در نسخه اصلی به روز کند. پشتیبانی از multi device یا چند دستگاهی ویژگی جدیدی است که واتساپ در نسخه بتا دسکتاپ خود قرار داده و قرار است که پس از بررسی های لازم به نسخه اصلی اضافه شود. ویژگی که ارزش نصب واتساپ و استفاده از آن را دو چندان می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا