آموزش و ترفنداخبار

چطور می توانیم پیام های اسپم را در اندروید بلاک کنیم؟

ما در این مقاله می خواهیم یک روش آسان و کاربردی برای خلاص شدن از شر پیام های اسپم را به شما آموزش دهیم. در نتیجه اگر پیش از این برای شما هم این سوال پیش آمده است که «چطور می توانیم پیام های اسپم را در اندروید بلاک کنیم؟» در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

پیام های اسپم پیام هایی هستند که بدون رضایت و درخواست گیرنده به او ارسال می شوند. این پیام ها که به صورت دائمی و در تعداد زیاد ارسال می  شوند گاهی می توانند بسیار آزاردهنده باشند. برای همه ما پیش آمده که به فکر خلاص شدن از شر آن ها باشیم اما ندانیم که چطور باید این کار را انجام دهیم.

به همین منظور در این مقاله می خواهیم به چند روش ساده و کاربردی برای انجام این کار اشاره کنیم.

نباید فراموش کنید که این پیام ها علاوه بر مزاحمت های روزانه ممکن است از نظر امنیتی نیز یک خطر به حساب بیایند. چندین پیام به صورت روزانه به شما ارسال می شوند و از شما می خواهند که بر روی لینک های مورد نظر ضربه بزنید و یا با آن ها تماس بگیرید.

اکثر این پیام ها توسط کلاهبردارانی ارسال می شوند که به دنبال خالی کردن حساب بانکی شما و یا دسترسی و سو استفاده از اطلاعات شخصی شما هستند.

در نتیجه خلاص شدن از شر این پیام های مزاحم نه تنها باعث آرامش ذهن شما می شود بلکه برای حفاظت از اطلاعات شخصی شما نیز واجب است.

در اپلیکیشن Google Messages یک قابلیت کم شناخته شده وجود دارد که می تواند پیام های اسپم را فیلتر کند و یا حتی قبل از رسیدن آن پیام به شما خبر دهد.

در صورتی که شما هم به دنبال خلاص شدن از شر این پیام های مزاحم هستید این چند مرحله ساده را دنبال کنید. شما با استفاده از این روش ها علاوه بر این که پیام های اسپم را بلاک می کنید می توانید برخی از شماره های خاص را که به صورت دائم به شما پیام های اسپم ارسال می کند را نیز بلاک کنید.

 

طریقه بلاک کردن پیام های اسپم در اندروید (فیلتر پیام های اسپم)

پیش از هرچیزی باید به خاطر داشته باشید که در صورتی که  با پیام های مشکوک روبرو می شوید در قدم اول باید از پاسخ دادن به آن ها امتناع کنید. چرا که پاسخ دادن به آن ها تنها باعث زیاد تر شدن پیام های ارسالی می شود.

همچنین لازم به ذکر است که در این روش شما به اپلیکیشن Google Messages نیاز خواهید داشت. این برنامه در گوشی های Pixel به صورت پیش فرض وجود دارد اما در صورتی که شما از یک گوشی دیگر مثل سامسونگ استفاده می کنید باید آن را دانلود کند و بعد مراحل زیر را طی کنید.

حال به این مسئله می رسیم که با  استفاده از یک فیلتر اسپم چطور پیام های اسپم را بلاک کنیم.

  1. اپلیکیشن Google Messages را باز کنید سپس بر روی سه نقطه موجود در سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید.

  1. سپس بر روی Spam Protection ضربه بزنید.

  1. Enable spam protection را فعال کنید.

 

چطور پیام های اسپم را در اندروید بلاک کنیم

در صورتی که شما از یک شماره خاص به صورت مداوم پیام های اسپم دریافت می کنید با استفاده از این روش می توانید جلوی این مسئله را بگیرید.

این روش بهترین روش برای بلاک کردن پیام های اسپم برای افرادی است که از دستگاه های Google استفاده نمی کنند. در این روش نیازی به اپلیکیشن Google Messages ندارید و حتی بدون نصب آن نیز می تواند آن ها را بلاک کنید.

  1. پیام اسپم مورد نظر را باز کنید و بر روی آیکون 3 نقطه موجود در بالای صفحه سمت راست کلیک کنید.

  1. بر روی Block Number ضربه بزنید.

 

در صورتی که شما از یک شماره یکسان پیام های اسپم دریافت می کنید این روش مناسب حال شما خواهد بود. اما برخی از آن ها به صورت مداوم شماره های خود را تغییر می دهند. به همین منظور یک روش کاربردی برای مقابله با آن ها نیز در ادامه به شما آموزش خواهیم داد.

 

چطور در اندروید پیام های اسپم را ریپورت کنیم

  1. پیام اسپم را باز کنید سپس بر روی آن ضربه بزنید و نگه دارید تا یک فهرست برای شما باز بشود. البته مواظب باشید که بر روی لینک های موجود در پیام ضربه نزنید چرا که این کار گوشی و اطلاعات شخصی شما را به خطر می اندازد.

  1. بر روی Copy موجود در فهرست ضربه بزنید. این کار پیام مورد نظر را برای شما کپی خواهد کرد.

  1. سپس بازگردید و با ضربه زدن بر روی علامت مثبت یک پیام جدید را باز کنید. حال پیام کپی شده را در آن جا Paste کنید و آدرس 7726 وارد کنید. البته این شماره برای همه جا کار نمی کند.

 

  1. در نهایت ارسال را بزنید. شما با این کار آن پیام را به عنوان یک پیام اسپم ریپورت می کنید.

 

لازم به ذکر است که متاسفانه هیچکدام از این روش ها نمی توانند به شما در جلوگیری از پبام های اسپم به صورت دائمی کمک بکنند بلکه تنها می توانند تعداد آن ها را کم بکنند. که البته همین مسئله ارزشش را خواهد داشت.

امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید  و اطلاعات موجود در آن برایتان مفید و سودمند بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا