آموزش و ترفند

چطور می توان Bixby را در گوشی Samsung Galaxy S22 غیر فعال کرد؟

با وجود محبوبیت زیاد گوشی های سامسونگ در میان کاربران، قابلیت جدیدی که به آن ها اضافه شده است از چنین محبوبیتی برخوردار نیست. این قابلیت را شما با نام بیکسبی (Bixby) می شناسید. به همین منظور در این مقاله می خواهیم به این سوال پرطرفدار پاسخ دهیم که چطور می توانیم Bixby را در گوشی Samsung Galaxy S22 غیر فعال کنیم.

پیش از هر چیزی اول باید به این سوال پاسخ دهیم که اصلا Bixby چیست و چه کاربردی دارد؟

بیکسبی (Bixby) دستیار مجازی است که توسط شرکت سامسونگ توسعه یافته است. در واقع می توان گفت این دستیار هوشمند مانند سیری (Siri) برای اپل، الکسا (Alexa) برای آمازون است.

این دستیار می تواند کارهای متفاوتی برای شما انجام دهد و در کنترل دستگاه نیز خوب عمل می کند. همچنین مانند سایر دستیارهای هوشمند می تواند کارهایی چون خواندن پیام و… را برای شما انجام دهد. اما متاسفانه ایرادات آن بیشتر از خوبی هایش به چشم می آید به گونه ای که کاربران ترجیح می دهند اصلا این دستیار هوشمند در گوشی آن ها وجود نداشته باشد تا این که این طور بد عمل کند.

پیش از این از S Voice به عنوان دستیار هوشمند سامسونگ در سری گوشی های S رونمایی شد. با وجود اینکه Bixby بسیار بهتر از S Voice عمل می کند، هنوز کاستی هایی دارد. سامسونگ نه تنها نتوانست با ارائه دستیار هوشمند خود طرفداران بیشتری را جذب کند بلکه نظرات منفی زیادی از سوی کاربران دریافت کرد. در واقع می توان گفت که دستیار هوشمند سامسونگ یک شکست تمام عیار بود.

یکی از بزگترین دلایل دریافت این حجم از نظرات منفی، خیلی آسان فعال شدن این دستیار بود. به گونه ای که حتی زمانی که قصد فعال کردن آن را ندارید هم سریع فعال شده و مانع انجام کار شما می شود. همین مسئله می تواند بسیار آزاردهنده باشد بخصوص وقتی که بسیار عجله دارید و یا در حال انجام یک کار مهم هستید.

در نهایت تمام ضعف ها و کاستی های این دستیار هوشمند آن را به یکی از قابلیت های سامسونگ تبدیل کرده است که بیشتر از استفاده، مردم تمایل به غیر فعال کردن آن دارند.

در نتیجه اگر شما هم جزو افرادی هستید که می خواهید این قابلیت سامسونگ را در گوشی Samsung Galaxy S22 خود غیر فعال کنید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

 

حذف کردن Bixby از دکمه Power

دکمه Power، یک دکمه در کنار گوشی است که معمولا برای خاموش و روشن کردن گوشی به کار برده می شود. به این دکمه در گوشی های Galaxy S22، کلید جانبی (Side Key) می گویند چرا که با فشار دادن این دکمه برخلاف باقی گوشی ها که به صورت پیش فرض فهرست Power که شامل گزینه هایی چون Restart و خاموش کردن است را در اختیار شما قرار می دهد، در این گوشی زمانی که این دکمه را فشار داده و کمی نگه می دارید Bixby بیدار می شود.

برای غیر فعال کردن این قابلیت ابتدا باید صفحه را رو به پایین بکشید و بر روی ایکون تنظیمات موجود در بالای صفحه ضربه بزنید.

 

پس از اینکه وارد تنظیمات شدید گزینه Advanced Features را انتخاب کنید.

 

گزینه Side Key را پیدا کرده و بر روی آن ضربه بزنید.

 

در نهایت در Press and Hold گزینه انتخابی خود را به Power off menu تغییر دهید.

 

حال زمانی که کلید جانبی را نگه می دارید دیگر بیکسبی را بیدار نخواهد کرد بلکه همانند باقی گوشی ها با فهرست Power روبرو خواهید شد که گزینه هایی چون Restart و خاموش کردن را در اختیار شما قرار می دهد.

 

غیر فعال کردن دستور بیدار شدن Bixby

به صورت پیش فرض شما می توانید با گفتن Hi, Bixby به راحتی از Bixby استفاده کنید. در صورتی که تمایلی به استفاده از بیکسبی ندارید، این سیستم همیشه در حال گوش دادن و انتظار برای دستور بیدار شدن، می تواند تا حد زیادی باتری گوشی شما را به صورت بیهوده مصرف کند. در نتیجه می توان گفت که خاموش کردن آن می تواند یک ایده خوب باشد.

برای این کار ابتدا باید اپلیکیشن Bixby را در کشوی اپلیکیشن ها (App Drawer) پیدا کنید و آن را باز کنید. حال بر روی ایکون قطب نمایی که در روی نوار شناور بیکسبی قرار دارد ضربه بزنید.

 

سپس بر روی ایکون فهرست سه نقطه ای موجود در بخش بالا سمت راست صفحه ضربه بزنید و Settings را انتخاب کنید.

 

حال تنها باید گزینه Voice Wake up را خاموش کنید.

 

این تمام کاری بود که برای غیر فعال کردن این ویژگی باید انجام می دادید. به همین راحتی می توانید این قابلیت را غیر فعال کنید و از مصرف بیهوده باتری گوشی خود جلوگیری کنید.

با انجام این کار دیگر بیکسبی با دستور بیدار شدن شما فعال نخواهد شد و دکمه پاور خود را نیز به حالت نرمال باز می گردانید.

لازم به ذکر است که حتی پس از طی کردن این مراحل خود Bixby هنوز در گوشی شما فعال است و آن را به صورت کلی غیر فعال نکرده اید. اما پس از انجام این کارها دیگر بیکسبی به صورت تصادفی سر راه شما قرار نخواهد گرفت، مزاحمتی برایتان نخواهد داشت و از همه مهم تر اینکه از باتری گوشی شما برای دستور بیدار شدن استفاده نخواهد کرد.

امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید و اطلاعات موجود در آن برای شما مفید و سودمند بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا