آموزش و ترفند

آموزش چند ترفند کاربردی برای پیام رسان واتس‌اپ

پیام رسان واتس‌اپ

نرم‌افزار واتس‌اپ را شاید پس از تلگرام بتوان به‌عنوان محبوب‌ترین نرم‌افزار پیام رسان در ایران معرفی کرد. بسیاری از افراد این نرم‌افزار را با روی کار آمدن تلگرام فراموش کرده‌اند اما با این وجود این نرم‌افزار هنوز جایگزین بسیار مناسبی برای تلگرام است و به‌نوعی ساختار منسجم‌تر و البته روان‌تر آن برتری این نرم‌افزار را نسبت به تلگرام دو چندان می‌کند. با این حال اگر هنوز هم کاربر نرم‌افزار یاد شده هستید و به ترفندهای آن نیازمندید بهتر است این مقاله را دنبال کنید:

  1. استفاده از واتس‌اپ بر روی مرورگر وب

پیام رسان واتس‌اپ نسخه‌ای برای مرورگرها طراحی کرده است که با استفاده از آن می‌توان به حساب کاربری موجود در روی واتس‌اپ تلفن‌های همراه خود متصل شد و به خواندن و نوشتن پیام‌های متنی پرداخت. برای استفاده از نسخه مرورگر واتس‌اپ با استفاده از مرورگر دلخواه به آدرس web.whatsapp.com وارد شوید. سپس بر روی تلفن همراه خود نرم‌افزار واتس‌اپ را بازکرده و گزینه سه‌نقطه موجود در بالا و سمت راست تصویر را انتخاب کنید. از منوی بازشده گزینه WhatsApp Web را برگزینید. سپس کد QR نمایش داده شده در وب‌سایت را با استفاده از تلفن خود اسکن کنید. در این مرحله می‌توانید به حساب کاربری خود وارد شده و به ارسال و دریافت پیام‌های مورد نظر خود بپردازید.

  1. انتقال فایل به/ از رایانه شخصی

با استفاده از این قابلیت پیام رسان واتس‌اپ می‌توانید بدون نیاز به کابل فایل‌های تصویری مورد نیاز خود را از تلفن همراهتان به یارانه خود منتقل کنید. برای این کار می‌توانید تصویر و یا فایل یاد شده برای یکی از دوستان خود بفرستید. سپس واتس‌اپ نسخه وب را باز کنید و فایل‌های مورد نظر خود را به رایانه خود انتقال دهید.

  1. گفتگوهای خود را به ایمیلتان ارسال کنید

شما می‌توانید نسخه‌ای پشتیبان از گفتگوهای خود که در واتس‌اپ صورت گرفته است تهیه کرده و آن را به ایمیل خود ارسال کنید. برای این کار می‌بایست نرم‌افزار واتس‌اپ را بازکرده و وارد بخش گفتگو با شخص مورد نظر خود بشوید. سپس گزینه سه‌نقطه موجود در بالا و سمت راست تصویر را فشار دهید. از منوی بازشده گزینه More را انتخاب کنید و سپس Email chat را برگزینید.

  1. زمان دقیق خوانده شدن پیام‌هایتان را ببینید

هم اکنون می‌دانید که تیک‌های خاکستری رنگ نشان دهنده پیام‌های ارسال شده شماست و تیک‌های آبی‌رنگ نشان دهنده خوانده شدن آن‌ها توسط شخص مقابل؛ اما اطلاعات این پیام‌ها در همین‌جا محدود نمی‌شود و شما می‌توانید اطلاعات بیشتری از پیام‌های ارسال شده خود داشته باشید. برای این منظور صفحه گفتگوی مورد نظر خود را باز کنید. پیام مورد نظر خود را انتخاب کرده و بر روی آن لمس طولانی کنید. سپس از منوی بازشده گزینه info را برگزینید. در اینجا می‌توانید ساعت دقیق خوانده شدن پیامتان توسط مخاطبتان را ببینید.

  1. دیتای مورد استفاده نرم‌افزار را محدود کنید

این مورد زمانی به کار شما می‌آید که می‌خواهید حجم اینترنت مورد استفاده خود را در پیام رسان واتس‌اپ کنترل کنید زیرا همان‌طور که می‌دانید واتس‌اپ برای ارائه بهترین تجربه پیام‌رسانی تصاویر و فایل‌های صوتی شما را با بهترین کیفیت ضبط کرده و ارسال می‌کند و همین امر نیز خود به حجم داده زیادی نیازمند است. برای کاهش حجم داده مصرفی واتس‌اپ وارد نرم‌افزار شده و سه‌نقطه موجود در بالا و سمت راست تصویر را فشار دهید. از منوی بازشده گزینه setting را انتخاب کنید و پس‌ازآن به data usage بروید. اکنون گزینه low data usage را تیک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا