آموزش و ترفنداخبار

چگونه گوشی های اندروید خود را سریع تر شارژ کنیم؟

دانستن ترفندهای شارژ سریع گوشی اینکه چگونه گوشی اندروید خود را سریع تر شارژ کنیم، حائز اهمیت است. هر چند که امروزه، شرکت های سازنده گوشی های هوشمند اعم از شیائومی، وان پلاس و غیره با کمک فناوری های جدید توانسته اند، زمان شارژ باتری را تا حد زیادی کاهش دهند اما این ویژگی تنها مختص گوشی های جدید است و سوال اینجاست که برای گوشی های کمی قدیمی تر چه رویه یا روش هایی پیشنهاد می شود؟ به راهکارهای زیر توجه کنید. این راهکارها، ترفندهای کاربردی جهت شارژ سریع گوشی و کاهش مدت زمان انتظار برای شارژ باتری هستند به همین دلیل می توانند پاسخی برای این پرسش باشند.

خاموش کردن گوشی به هنگام شارژ

خاموش کردن گوشی اولین راه حل برای شارژ سریع است. همانطور که می دانید، با روشن بودن گوشی، برنامه هایی در پس زمینه اجرا می شوند. این برنامه ها، همزمان با شارژ، بخشی از برق درون باتری را مصرف می کنند به همین دلیل با خاموش کردن گوشی، زمان شارژ شدن باتری آن تا حد قابل قبولی افزایش می یابد. پس قبل از اینکه گوشی خود را به برق بزنید بهتر است که آن را خاموش کنید.
این کار مزیت دیگری نیز دارد. حتماً شنیده اید که استفاده همزمان از گوشی به هنگام شارژ برای سلامت باتری مضر است. زیرا وقتی تلفن همراه شما خاموش است، باتری با ثبات و یکنواختی بیشتری شارژ شده و در دراز مدت باعث افزایش عمر باتری نیز می شود. حال اگر گوشی شما، علامت شارژ را به هنگام خاموش بودن ندارد، حداقل 30 دقیقه به آن زمان بدهید تا فرآیند سریع شارژ شدن گوشی انجام شود. مطمئن باشید که حتماً از نتیجه کار شگفت زده خواهید شد!

خاموش کردن گوشی اندروید

قرار دادن گوشی بر روی حالت پرواز

اگر با روش قبلی چندان راحت نیستید و دوست دارید که گوشی را هنگام شارژ کردن روشن نگه دارید، می توانید از روش دوم یعنی حالت پرواز استفاده کنید. حالت پرواز یا همان حالت هواپیما یکی از روش های کاربردی است که دلیل آن غیر فعال شدن تمام ماژول های ارتباطی اعم از دیتای گوشی، وای فای و بلوتوث می باشد. روشن بودن هر یک از این ماژول ها به منزله مصرف شارژ باتری بوده و این نکته می تواند روند شارژ شدن گوشی را آهسته تر کند.

با کمک حالت هواپیما می توانید تا 25 درصد زمان شارژ گوشی را کم کنید. زیرا برخی از تسک های گوشی که به شارژ بیشتری نیاز دارند اکنون غیرفعال شده اند. این روش تأثیر خود را در مناطقی که سیگنال دهی ضعیف است بیشتر مشهود است. چرا که هر چه سیگنال ضعیف تر باشد گوشی برای دریافت سیگنال، مرتباً تلاش می کند و این تلاش مساوی مصرف بیشتر باتری است.
فقط یک نکته مهم را مد نظر داشته باشید که در صورت قرار گرفتن گوشی به حالت پرواز، پیام ها و تماس ها غیر فعال شده و در این مدت نمی توانید هیچکدام را دریافت کنید. در کنار این، اینترنت نیز خاموش است به همین دلیل وب گردی و مسائل مربوط به اینترنت نیز تا زمان خاموش شدن حالت پرواز به تعویق خواهند افتاد. پس اگر منتظر خبر یا پیام مهمی هستید بهتر است این روش را امتحان نکنید.

حالت پرواز

وصل کردن گوشی به برق شهری

روش های مختلفی برای شارژ گوشی وجود دارد. مثلاً شارژ گوشی از طریق پورت های USB لپ تاپ، کامپیوتر و حتی خودرو. این روش ها روش های جانبی برای شارژ کردن گوشی هستند و اما بهترین روش، شارژ گوشی از طریق کابل و شارژر مخصوص خود گوشی و وصل کردن آن به برق شهری است.
این روش های جانبی ایمن هستند اما مشکلی که وجود دارد آهسته شدن فرآیند شارژینگ است. زیرا حداکثر توان جریان خروجی شارژ گوشی از طریق پورت USB تنها 0.5 آمپر بوده در حالی که شارژهای سیمی از نوع 1 آمپری هستند. در کنار این دو، شارژهای بی سیم نیز وجود دارند که معمولاً دو برابر شارژهای سیمی برای شارژ کردن گوشی به زمان نیاز دارند. با این توصیفات، شارژینگ گوشی از طریق روش سیمی و وصل کردن آن به برق شهری بر موارد دیگر ارجعیت دارد. زیرا این روش، جریان برق بیشتری را در اختیار باتری قرار می دهد.
حال ممکن است که در شرایطی قرار بگیرید که به برق شهری دسترسی نداشته اما بخواهید که باتری گوشی را سریع تر شارژ کنید، در این شرایط چکار باید کرد؟ در این حالت، بهترین روش استفاده از پاوربانک های قابل حمل است. این پاوربانک ها معمولاً ارزان و به صرفه بوده و می توانند گوشی شما را به نسبت روش های جانبی دیگر سریع تر شارژ کنند.

وصل کردن گوشی به برق

خُنَک نگه داشتن گوشی

اگر با راهکارهای سلامت باتری آشنایی داشته باشید حتماً می دانید که داغ شدن گوشی چقدر برای سلامت باتری مضر است به همین دلیل همواره توصیه می شود که گوشی خود را به هنگام شارژ بر روی یک سطح صاف مثل میز قرار دهید تا حد امکان از گرم شدن آن جلوگیری شود.
دمای مناسب برای گوشی دمای بین 20 تا 25 درجه سانتیگرد یعنی همان دمای اتاق است. گوشی به هنگام شارژ شدن به طور معمول با افزایش دما مواجه است اما باید مراقب بود که دمای گوشی با قرار گرفتن در محیط های گرم همچون قرار گرفتن در نزدیکی سیستم های گرمایشی، جلوی نور آفتاب یا قرار گرفتن داخل لحاف و تشک از حد مجاز بالاتر نرود.
همانطور که گرما مضر است، سرما نیز تأثیر مشابهی را دارد. اتفاق می افتد که وقتی در فصل زمستان بیرون هستید و به منزل بر می گردید، گوشی به علت قرار گیری در محیط  ممکن است که بسیار سرد شده باشد. در این حالت به هیچ وجه نباید آن را به شارژ زد. بهتر است که مدت زمانی را صبر کنید تا دمای گوشی به دمای محیط برسد. این روش، از طول عمر باتری گوشی شما محافظت کرده که در نتیجه آن، باتری سالم مانده و واضح است که یک باتری سالم با سرعت بیشتری شارژ می شود و بهتر می تواند شارژ خود را حفظ کند.

داغ شدن گوشی

استفاده از شارژرهای فست شارژ

همانطور که گفتیم بهترین روش برای شارژ گوشی استفاده از شارژر خود گوشی است اما ممکن است که بنابر علایق خود بخواهید از یک شارژر حرفه ای تر با نام شارژرهای فست شارژ استفاده کنید. این روش می تواند جایگزین خوبی برای شارژرهای معمولی جهت شارژ سریع گوشی باشد.
شارژرهای فست معمولاً با تولید توان خروجی بیشتر، سرعت شارژ کردن باتری را تا حد زیادی بالا می برند اما باید در خاطر داشته باشید که آیا گوشی هوشمند اندروید شما با این قابلیت یعنی فست شارژ بودن سازگار است یا خیر؟ نکته بعدی استفاده از کابل های شارژینگ مخصوص است طوری که بتواند جریان های بیشتر از 2 آمپر را تحمل کنند. پس توجه به تمامی این نکات ضروری است.

فست شارژرکار نکردن با گوشی به هنگام شارژ

یکی از اصلی ترین روش های شارژ سریع گوشی رها کردن گوشی به حال خود و استفاده نکردن همزمان از آن به هنگام شارژینگ است. توجه داشته باشید که به هر اندازه با گوشی خود کار کنید، از آن طرف شارژ بیشتری مصرف می شود که در نتیجه کند شدن فرآیند شارژ را به همراه دارد.
شاید بسیاری از ما نمی توانیم منتظر شارژ شدن گوشی بمانیم و  از آن استفاده نکنیم. اما باید بدانید که این کار نه تنها باعث کند شدن شارژینگ گوشی می شود بلکه در دراز مدت از عمر و کارایی باتری می کاهد و این اصلاً خوشایند نیست.

کار با گوشی به هنگام شارژ

کلام آخر

روش های اشاره شده، هر کدام به نوبه خود می توانند به فرآیند شارژینگ گوشی های هوشمند اندروید سرعت ببخشند اما توجه به نکات هر روش از الزمات است. شما باید بدانید که در چه وضعیتی قرار دارید و کدام روش برای شما مناسب تر است. چنان چه مشکلی در باب خاموش کردن گوشی به هنگام شارژینگ ندارید، روش اول بهترین گزینه خواهد بود. در غیر این صورت، روش های دیگر نیز می توانند مفید و کاربردی باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا