اخبار

چیپ A15 موجود در آیفون 14 سریع‌تر از آیفون 13 است

به نظر می‌رسد امسال چیپ A15 در آیفون 14 تفاوت‌هایی با همین پردازنده در آیفون 13خواهد داشت. اپل قرار است مهرماه امسال از سری آیفون 14 که شامل چهار مدل آیفون 14 و 14 مکس و آیفون 14 پرو و 14 پرو‌ مکس خواهد بود رونمایی کند.

طبق شایعات، دو مدل آیفون 14 و 14 مکس برخلاف مدل‌های آیفون 14 پرو و 14 پرو‌ مکس که مجهز به تراشه جدید A16 خواهند شد از تراشه سال گذشته A15 استفاده خواهند کرد. اخیرا مینگ چی‌کو و مارک گورمن دو تحلیلگر مطرح محصولات اپل نیز این موضوع را تائید کرده‌اند.

حالا یک افشاگر به نام ShrimpApplePro ادعا کرده است پردارنده A15 آیفون 14 و 14 مکس بهتر از همان تراشه در سری آیفون 13 خواهد بود. به عبارت دیگر، اپل ظاهرا می‌خواهد در چیپ A15 امسال بهبودهایی ایجاد کند که باعث برتری عملکرد آن نسبت به تراشه A15 سال گذشته خواهد شد. بهبودهایی که در این تراشه داده خواهد شد احتمالا شامل تغییر در طراحی داخلی، استفاده از یک مودم جدید و تغییرات دیگر خواهد بود.

چیپ A15 با قدرت بیشتر در سری آیفون 14

بهبود دیگری که امسال در مدل‌های غیر پرو آیفون 14 ایجاد خواهد شد افزایش رم آن‌ها از 2 گیگابایت در آیفون 13 به 6 گیگابایت خواهد بود. ضمنا، مودم جدید آن‌ها علاوه بر اینکه سایز کوچکتری خواهد داشت، عملکرد بهتر و‌ مصرف انرژی پایین‌تری نیز ارائه خواهد کرد.‌

اپل تاکنون همه مدل‌های سری جدید آیفون خود را مجهز به یک تراشه واحد می‌کرد و حالا به نظر می‌رسد که مشکل کمبود تراشه باعث شده تا این شرکت امسال استراتژی خود را تغییر دهد و در دو مدل آیفون 14 و 14 مکس از همان تراشه سال گذشته اما به بهبودهایی استفاده کند. به این ترتیب اگر سریع‌ترین آیفون را می‌خواهید باید پول بیشتری برای نسخه پرو بپردازید.


بیشتر بخوانید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا