ریپورتاژ آگهی

کسب درآمد از طریق اپلیکیشن ها

در دنیای امروزی، اپلیکیشن های موبایل راهی عالی برای کسب درآمد میلیونی هستند. صاحبان مشاغل می توانند از طریق اپلیکیشن های تلفن همراه کسب و کار خود را توسعه دهند. تعیین یک استراتژی برای کسب درآمد از اپلیکیشن قبل از شروع توسعه، بسیار مهم است. در عین حال راه حل های بسیار زیادی برای درآمدزایی از این طریق وجود دارد. ما در این مقاله به شما روش هایی برای کسب درآمد از طریق اپلیکیشن های تلفن همراه معرفی خواهیم کرد.

 

استراتژی های کسب درآمد از طریق اپلیکیشن ها

استراتژی های مختلف برای کسب درآمد، در نحوه ی درآمدزایی شما تاثیر مستقیمی دارد. بنابراین، باید با انواع استراتژی های کسب درآمد از طریق برنامه تلفن همراه آشنا شوید. اگر بدنبال ساخت اپلیکیشن هستید حتما افزونه های اپلیکیشن ساز ژاکت را بررسی کنید.

تبلیغات درون برنامه ای

تبلیغات معمولاً رایج ترین و ساده ترین راهکار برای کسب درآمد از طریق اپلیکیشن است. در حالی که بارگیری و استفاده از برخی از اپلیکیشن ها رایگان است، صاحبان برنامه ها بر اساس تعاملات انجام شده از طریق نمایش  تبلیغات، درآمد کسب می کنند. این مدل درآمدزایی بسیار سودآور است. تبلیغات درون برنامه ای دارای چندین فرمت مانند تبلیغات نمایش داده شده در حین استفاده از اپلیکیشن، تبلیغات بنری، تبلیغات ویدیویی، تبلیغات بومی، تبلیغات متنی و غیره است.

برای داشتن تبلیغات صاحب برنامه فقط باید آگهی های تجاری را در داخل برنامه تلفن همراه خود نمایش دهد یا بازاریابی وابسته (افیلیت مارکتینگ) را انتخاب کند و از شبکه های تبلیغاتی شخص ثالث (مانند دیجی کالا) حقوق دریافت کند. تبلیغات بهترین راه برای کسب درآمد از برنامه ها محسوب می شود.

در اغلب موارد زمانی شما می توانید از اپلیکیشن ها درآمدزایی کنید که کاربر روی تبلیغ کلیک کرده یا محصولی را از طریق تبلیغات خرید کند. می توانید هر بار که آگهی نمایش داده می شود (به ازای هر نمایش)، به ازای هر کلیک روی آگهی و هنگامی که کاربر برنامه تبلیغ شده را نصب می کند، مبلغی دریافت کنید. عمدتا 4 نوع تبلیغات نمایشی وجود دارد که توسط ارائه دهندگان برنامه برای کسب درآمد نمایش داده می شود. این تبلیغات عبارتند از:

  • تبلیغات بینابینی: این نوع تبلیغات مانند پنجره های بازشو تمام صفحه است که در بازه های زمانی مشخص نمایش داده می شود. کاربران می توانند این آگهی ها را ببندند. به عنوان مثال، هنگامی که کاربر ویرایش عکس را به پایان رساند و آن را در گالری ذخیره کرد، می توان یک آگهی را نمایش داد.
  • تبلیغات بنری: این تبلیغات در اندازه های مختلف و در قسمت های بالا یا پایین صفحه برنامه نمایش داده می شوند. آن ها اغلب کوچک هستند که به کاربران کمک می کند آزادانه از برنامه استفاده کنند.
  • تبلیغات ویدیویی درون برنامه ای: این تبلیغات به طور خودکار نمایش داده می شوند و عموماً در ازای داشتن برخی از ویژگی های درون برنامه ای یک ویدئو نمایش داده می شود. این مدل تبلیغات در بین کاربران بیشتر ترجیح داده می شود.

اشتراک ها

عضویت، بهترین و مفیدترین استراتژی کسب درآمد از اپلیکیشن محسوب می شود. صاحبان برنامه می توانند محتوای رایگان را برای مدت محدودی در برنامه های خود ارائه دهند و سپس برای دسترسی به نسخه ی نامحدود، هزینه اشتراک را از کاربران دریافت کنند. نسخه‌ی نامحدود که به آن ها اجازه می دهد بدون هیچ محدودیتی به محتوای کامل دسترسی پیدا کنند.

تکنیک رایج و متداول مورد استفاده، ارائه نسخه‌ی آزمایشی رایگان و سپس اخذ هزینه اشتراک از کسانی است که مایل به ادامه دسترسی به محتوای اپلیکیشن هستند. این استراتژی جدید برای تشویق صاحبان برنامه به منظور فروش برنامه های خود با هزینه مکرر به جای هزینه یکباره ساخته شده است.

پرداخت های درون برنامه ای

 

کسب درآمد از طریق اپلیکیشن ها

در پرداخت های درون برنامه ای، مستقیماً پرداخت ها و درآمدها از داخل اپلیکیشن تلفن همراه دریافت می شود و معمولاً یک فرایند ساده است. آن ها معمولاً برای دسترسی به محتوا و یا ویژگی های خاص و پیشرفته دریافت می شوند تا امکان تعامل سریع تر و قدرتمندتر با کاربر فراهم شود. به عبارت ساده، در پرداخت درون برنامه ای کاربر می تواند انواع اقلام مجازی را مستقیماً از برنامه خرید کند. بهترین برنامه های بازی رایگان مانند  Clash of Clans، Angry Birds، با ارائه خریدهای درون برنامه ای به کاربران، تجربه کاربری آن ها را بهبود داده اند.

اپلیکیشن هایی که خریدهای درون برنامه ای دارند، بیشترین درآمد را برای صاحبان خود ایجاد کرده اند. همچنین انتظار می رود این استراتژی درآمدزایی در سال های آینده موفق تر شود. به طور کلی، این مدل استراتژی، بیشتر به دلیل دریافت پول دیجیتالی استفاده می شود. بنابراین تبلیغ کنندگان در حال حاضر بیشتر بودجه تبلیغاتی خود را برای موبایل هزینه می کنند. دلیل سرمایه گذاری در تبلیغات درون برنامه ای این است که نسبت به تبلیغات تلفن همراه قابل اطمینان تر است. علاوه بر این، تعامل بهتر کاربر یکی دیگر از دلایل اصلی خریدهای درون برنامه ای است.

بازاریابی ارجاعی

بازاریابی ارجاعی، که اغلب از آن به عنوان بازاریابی دهان به دهان یاد می شود، مربوط به تشویق کاربران فعلی شما برای معرفی شما به دیگران است. این تکنیک اینگونه است که آن ها دعوت نامه ای را برای دوستان و خانواده خود ارسال کنند تا در برنامه ای که استفاده می کنند به آن ها بپیوندند و به ازای انجام این کار پاداشی را دریافت خواهند کرد.

به عنوان مثال هنگامی که Candy Crush وارد بازار شد، بازی در چند هفته ابتدایی توجه کاربران را جلب کرد. سپس آن ها تصمیم به استفاده از بازاریابی ارجاعی گرفتند. این استراتژی منجر به این شد که کاربران دوستان و خانواده خود را دعوت کرده و در مقابل مزایایی را دریافت کنند. بنابراین در آن زمان درخواست های بی پایان آن ها در رسانه های اجتماعی مشاهده می شد.

بنابراین شما می توانید با ارائه دادن یک پاداش به کاربران و مخاطب هدف خود از آن ها بخواهید که اپلیکیشن شما را تبلیغ کرده و به سایر افراد معرفی کنند. استفاده از بازاریابی ارجاعی راهی عالی برای افزایش تعداد نصب اپلیکشن و در نتیجه درآمدزایی است.

اسپانسر شدن

گرفتن حمایت مالی یک مدل سودآور است که باید از آن برای کسب درآمد از یک برنامه استفاده کنید. این مدل معمولاً برای برنامه های توسعه یافته که قبلاً کاربران معمولی دارند در دسترس است. بنابراین، شما می توانید پس از مدتی با حامیان صنعت خود تماس بگیرید تا برند آن ها را از راه های مختلف تبلیغ کنید و در مقابل مبلغی دریافت کنید.

بازاریابی از طریق ایمیل

بازاریابی ایمیلی همیشه یک استراتژی سودآور در هر صنعتی بوده است. این یک روش قدیمی برای جمع آوری داده های کاربر، ایمیل ها و ارسال مطالب مربوط به بازاریابی است تا علاقه مشترکان به یک محصول یا خدمات را افزایش دهند. هنگامی که ویژگی های جدید، پاداش ها، اخبار و غیره برای ارائه دادن دارید، استفاده می شود. امکان جمع آوری آدرس های ایمیل به روش های مختلف وجود دارد:

با ارائه یک پاداش

از طریق ابزارهای شخص ثالث و …

در هر شرایطی، اطلاع رسانی و بیان هدف استفاده از داده های شخصی کاربران را فراموش نکنید.

 

چگونه روش مناسب برای درآمد زایی را انتخاب کنیم؟

هدف برنامه

قبل از انتخاب هر یک از مدل های کسب درآمد، باید نوع اپلیکیشن خود را بشناسید. اپلیکیشن شما چگونه یک مشکل را برطرف می کند؟ هنگام تصمیم گیری برای نحوه درآمدزایی، هدف برنامه نقش بسیار مهمی دارد. درک هدف و نحوه ی حل مشکل، تاثیر آن در بازار و اینکه این برنامه چگونه در خدمت رسانی به مشتریان و نیازهای آن ها مفید خواهد بود، بسیار کاربردی و مفید است.

مخاطب هدف

یکی دیگر از عواملی که به تعیین میزان درآمد شما از یک برنامه کمک می کند، پیدا کردن مخاطبان هدف است. برای کسب درآمد موثر از طریق استراتژی های مختلف، باید قبل از شروع مخاطبان هدف خود را بررسی کنید. مخاطبان اپلیکیشن چه کسانی هستند؟ آن ها به چه چیزی نیاز دارند؟

تجزیه و تحلیل رقبا

انجام تجزیه و تحلیل رقابتی همچنین به تصمیم گیری در مورد توسعه برنامه ها کمک می کند. این بینش به شما کمک می کند تا در مورد استراتژی هایی که اپلیکیشن های مشابه ترجیح می دهند و تمام سودی که به دست آورده اند، دوباره فکر کرده و آن ها را بررسی کنید.

این در نهایت به تصمیم گیری کمک می کند. رقابت جدی در بازار و تجزیه و تحلیل رقبا فقط برای برجسته کردن ویژگی ها و طراحی یک برنامه کاربردی نیست. با مطالعه و دانش مناسب در مورد رقبا، می توانید بدون مشکل برنامه تجاری کسب درآمد برای اپلیکیشن خود را کشف کنید.

 

جمع بندی

در حال حاضر، کسب درآمد از طریق اپلیکیشن ها یک شیوه رایج برای درآمدزایی است و تبلیغات درون برنامه ای همچنان موقعیت برتر را به عنوان یک روش موفق حفظ می کنند، در حالی که پرداخت های درون برنامه ای و اشتراک از دیگر مدل های پردرآمد هستند. هر روش مزایا و معایب خود را دارد، بنابراین درک محصول موردنظر شما در وهله اول ضروری است.

بر اساس داده های بدست آمده از تجزیه و تحلیل بازار، می توان یک استراتژی تجاری خوب برنامه ریزی شده برای درآمدزایی ایجاد کرد.شما می توانید از طریق اپلیکیشن ساز ها اپلیکیشن خود را در کمترین زمان ممکن طراحی کنید.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا