اخبار

تلاش سازندگان دستگاه‌های اندرویدی برای ارائه قابلیتی مشابه با فیس آی دی

فیس آی دی

سازندگان تلفن‌های همراه هوشمند بسیاری از زمان خود را در سال جاری میلادی صرف جاسازی حسگر اثرانگشت در زیر شیشه بدنه دستگاه‌های خودکرده‌اند و سرانجام موفق به این کار نیز شدند. بااین‌وجود فناوری سال آینده میلادی نیز به‌احتمال بسیار زیاد مربوط به نسخه پیشرفته تشخیص چهره است که تقریباً چیزی مشابه با فیس آی دی ارائه‌شده توسط اپل خواهد بود.

بر اساس گفته‌های مینگ چی کو به‌عنوان تحلیل‌گر صنایع تلفن‌های همراه هوشمند، تولیدکنندگان دستگاه‌های اندرویدی نمی‌خواهند از فناوری فیس آی دی اپل عقب بمانند و به‌احتمال‌زیاد با قرار دادن سیستم‌های تشخیص چهره پیشرفته بر روی تلفن‌های همراه هوشمند خود به آیفون X اپل واکنش نشان خواهند داد.

کو دراین‌باره پیشنهاد کرد که کاربران اسکن سه‌بعدی چهره را به‌عنوان به‌روزرسانی بسیار مهمی تلقی خواهند کرد و همین امر نیز به تقویت فروش دستگاه‌هایی خواهد شد که این فناوری را در خود جای‌داده‌اند. علاوه بر این، فناوری یادشده امکان افزایش قابلیت‌های واقعیت افزوده را نیز به تلفن‌های همراه هوشمند می‌افزاید.

کو در ادامه توضیح می‌دهد که:« حسگر سه‌بعدی نه‌تنها تشخیص چهره را در کاربری‌های امنیتی ممکن می‌سازد بلکه به کاربران اجازه ساخت حالات چهره بامزه مشابه انیموجی اپل را می‌دهد. این فناوری در سطح مهم‌تر عاملی کلیدی در توسعه واقعیت افزوده است.»

بر اساس اظهارات کو، توسعه حسگرهای اثرانگشتی که می‌تواند در زیر شیشه نیز کار کند به‌صورت کامل از بین نرفته است و سامسونگ هنوز هم به دنبال این است که از این فناوری برای قابلیت‌های موجود در گلکسی اس ۹ استفاده کند. ازآنجایی‌که سامسونگ پنل های OLED خود را می‌سازد، برای شخصی‌سازی صفحه‌نمایش دستگاه‌های خود نسبت به رقابش قابلیت بسیار زیادی دارد.

لازم به ذکر است که شایعات قبل از رونمایی از آیفون‌های جدید نیز نشان‌دهنده این بودند که اپل به دنبال ایجاد فناوری‌ای است که بتواند از طریق آن حسگرهای اثرانگشت قرارگرفته در زیر لایه شیشه‌ای را نیز استفاده بکند اما بعد از مدتی از این کار روی برگردانده و به سمت ایجاد و عرضه قابلیت فناوری تشخیص چهره بر روی آیفون‌های جدید خود رفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا