اخبار

گزینه ۷ میلیارد دلاری گوگل برای کسب ترافیک

گزینه 7 میلیارد دلاری گوگل برای کسب ترافیک

زمانی که شما تلفن جدیدی می‌خرید تا چه حد به نرم‌افزارهای از پیش نصب‌شده بر روی آن توجه می‌کنید؟ مسلماً شما به نرم‌افزارهای از پیش نصب‌شده‌ای از قبیل فیس بوک یا اینستاگرام و نرم‌افزارهای مربوط به گوگل فکر نمی‌کنید زیرا نصب آن‌ها بر روی دستگاه خودتان را بدیهی می‌دانید.

با این وجد شاید برای شما جالب باشد که بدانید کمپانی گوگل سال گذشته میلادی برای نصب نرم‌افزارها بر روی دستگاه شما ۷٫۲ میلیارد دلار هزینه کرده است. این کمپانی به سازندگان دستگاه‌های هوشمند برای نصب چیزهایی نظیر نوار جستجو و قرارگیری نرم‌افزارهایی نظیر کروم و یوتیوب پول پرداخت می‌کند. همچنین گوگل برای قرار گرفتن به‌عنوان گزینه اصلی باکس‌های جستجوی اینترنتی بر روی مرورگر سافاری اپل برای مک و iOS نیز مجبور به پرداخت هزینه‌هایی است. تمامی این امور را می‌توان با عنوان “هزینه‌های کسب ترافیک” در نظر گرفت که روزبه‌روز نیز در حال افزایش‌اند.

سرعت‌بالای افزایش هزینه کسب ترافیک به چندین دلیل اتفاق می‌افتد. گوگل هم‌اکنون هزینه‌های کسب ترافیک خود را نسبت به سال ۲۰۱۲ سه برابر کرده است. بخشی از این افزایش قیمت را می‌توان با تعداد بیشتری تبلیغات قرارگرفته بر روی وب‌سایت‌هایی که از سرویس گوگل اد استفاده می‌کنند، مرتبط دانست. به‌علاوه، تلفن‌های همراه در دنیای امروزی گستره زیادی را در اختیار گرفته‌اند و تقریباً برای همگان در دسترس هستند. گزینه‌های کم‌هزینه این دستگاه‌های هوشمند کشورهای درحال‌توسعه را مورد هدف قرارداده‌اند و آیفون‌ها نیز در کشورهای پرجمعیتی نظیر چین و هند محبوب‌تر شده‌اند. همچنین گمان‌هایی نیز در رابطه با امضای قراردادهای میان کمپانی آلفابت و اپل وجود دارد و همین قرارداد نیز سالانه برای اپل ۳ الی ۴ میلیارد دلار ارزش خواهد داشت.

به‌این‌ترتیب ازاین‌پس می‌توانید با مشاهده نرم‌افزارهای از پیش تعیین‌شده بر روی دستگاه خود هزینه۷ میلیاردی گوگل را به یاد آورده و از میزان اهمیت آن‌ها و هزینه‌هایی که برای انجام چنین کاری پرداخت‌شده است یاد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا