آموزش و ترفند

یک ترفند ساده برای افزایش سرعت گوشی های آیفون

یادگیری این مسئله که چطور می توان RAM گوشی iPhone را پاک کرد یک چیز کاربردی و بسیار به درد بخور است که می تواند در افزایش سرعت گوشی های آیفون شما نیز موثر باشد.

اینکه پس از مدتی استفاده از گوشی ایفون کم کم سرعت آن کند شود یک مشکل شایع در میان کاربران ایفون است. این مسئله می تواند کم کم تبدیل به یک مشکل آزار دهنده بشود تا جاییکه دیگر مایل به تغییر گوشی خود بشویم.

به همین منظور ما برای شمایی که گوشی آیفونتان کند شده و به دنبال یک روش برای حل این مسئله هستید یک روش ساده و کاربردی برای افزایش سرعت آن در این مقاله آموزش خواهیم داد.

حتی گاهی می بینم که گوشی آیفون ما علاوه بر کند شدن، هنگ می کند که این می تواند واقعا آزار دهنده و خسته کننده باشد. البته لازم به ذکر است که این مسئله بیشتر در گوشی های قدیمی تر رخ می دهد اما گاهی در گوشی های ایفون جدید نیز شاهد رخ دادن آن هستیم.

شاید برایتان سوال پیش بیاید که اصلا چرا چنین اتفاقی می افتد پاسخ این سوال بسیار ساده است. زمانی که Random Access Memory و یا همان RAM گوشی شما پر می شود در عملکرد گوشی شما اختلال ایجاد می کند.

در واقع رم یک حافظه برای ذخیره سازی است که در گوشی شما قرار گرفته و می توان میزان محدودی داده را در آن ذخیره کرد. در نتیجه زمانی که آن پر می شود می تواند باعث ایجاد چنین مشکلاتی نیز بشود.

در صورتی که شما نیز با مشکل هنگ کردن و کند شدن آیفون خود روبرو هستید و فکر می کنید ممکن است این مشکل از پر شدن رم گوشی شما نشات گرفته باشد در ادامه این مقاله با ما همراه باشید چرا که می خواهیم یک ترفند ساده و کاربردی برای پاک کردن رم گوشی به صورت دستی و افزایش سرعت ایفون را با شما به اشتراک بگذاریم.

در اکثر مواقع انجام این مراحل می تواند مشکل شما را حل کند.

 

چطور RAM گوشی آیفون خود را خالی کنیم؟

لازم به ذکر است که پیش از هر چیزی در صورتی که گوشی آیفون شما دکمه فیزیکی ندارد باید Assistive Touch را فعال کنید که بعدا دلیلیش را می فهمید. در صورتی که گوشی شما دکمه فیزیکی دارد نیاز به انجام کار اضافه ای نیست و می توانید بخش اول مراحلی که در زیر ذکر شده را نادیده بگیرید و تنها بخش مربوط به بعد از فعال کردن Assistive Touch را دنبال کنید.

  1. وارد تنظیمات بشوید و بر روی Accessibility ضربه بزنید . Touch را انتخاب کنید و سپس بر روی Assistive Touch ضربه بزنید. در بالای صفحه بعدی Assistive Touch را فعال کنید.

حال یک دکمه گرد بر روی صفحه شما ظاهر می شود. بر روی این دکمه ضربه بزنید تا با یک فهرست از گزینه ها روبرو شوید. دکمه ای که بعدا به ان نیاز خواهید داشت گرینه Home است که در گوشی های جدید به صورت دکمه فیزیکی وجود ندارند.

 

سپس باید وارد فهرست خاموش سازی بشوید اما نه آن فهرستی که همیشه از آن استفاده می کنید.

  1. قفل گوشی خود را باز کنید و سپس پشت سر هم و به سرعت دکمه افزایش صدا را فشار دهید و بعد دکمه کاهش صدا را فشار دهید و در نهایت دکمه قفل کردن را فشار دهید و انقدر نگه دارید که فهرست خاموش سازی برای شما ظاهر شود.

حال شما در فهرست خاموش سازی عیب یابی هستید که برای اجبار به ری استارت کردن، ریکاوری و حالات DFU و پاک کردن RAM اسنفاده می شود.

این فهرست با فهرست خاموش سازی که برای خاموش کردن گوشی از آن استفاده می کنید فرق دارد. آن فهرست یک اسلایدر SOS دارد که در این فهرست عیب یابی خاموش سازی وجود ندارد. با این روش می توانید از این که در جای درستی قرار دارید اطمینان حاصل کنید.

  1. زمانی که در فهرست خاموش سازی هستید بر روی دکمه Assistive Touch ضربه بزنید تا فهرست بالا بیاید. سپس گزینه Home را فشار دهید و نگه دارید. در صورتی که دکمه فیزیکی دارید نیز باید همین کار را با آن دکمه انجام دهید.
  2. حال باید صفحه قفل به شما نشان داده شود که این به این معناست که کارتان را درست انجام داده و رم گوشی خود را با موفقیت خالی کردید. در آخر رمز عبور خود را وارد کنید.

به همین راحتی و تنها با طی این چند مرحله می توانید با مشکل کند شدن و هنگ کردن گوشی آیفون خود خدافظی کنید.

 

امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید و اطلاعات موجود در آن برایتان مفید و سودمند بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا