ریپورتاژ آگهی

آشنایی با دیدنی های تور هند و تور باکو

هند سرزمین هفتادو دو ملت، رنگارنگ از حضور اقوام مختلف است. تور هند فرصت سفر به جای جای دنیا در یک سرزمین واحد است. باکو شهری از دیرباز تا کنون با حفظ بخش باستانی خود، زندگی در تاریخ های مختلف را عرضه می کند. تور باکو فرصتی برای گذر از دالان های تاریخ است.

هند، سرزمینی بزرگ با بیش از یک میلیارد جمعیت در رتبه دومین کشور پر جمعیت جهان، بعد از کشور چین، قرار دارد. واحد پول هند، روپیه است.

مذاهبی که بیشترین پیرو ها را در هند دارند، به ترتیب بیشترین به کمترین، شامل اسلام، مسیحیت، سیک، بودایی هستند که مذهب هندو از همه بیشتر و 82 درصد جمعیت را شامل می شود.

 

تور هند، گردشی در همه دنیا است

هند، کشور 72 ملت، که در نتیجه مستعمره بودن در طی سالیان سال، زیر پرچم کشورهای مختلف، رنگ و فرهنگ ملت ها و اقوام زیادی را در تاریخ و تمدن خود، آمیخته است.

زبان های مختلف موجود در این کشور و نیز گویش های متنوع هندی، آیین های بسیار جذاب و گوناگون، ادیان و فرقه های مذهبی بسیار متفاوت، نه تنها این سرزمین وسیع را تبدیل به یک منطقه خاص فرهنگی نموده است، بلکه آثار باقی مانده از این تفاوت های قومیتی اعم از بناها، زیارتگاه ها، عبادت گاه ها، تفرجگاه ها و هنر و … باعث شده است، کشور هند، برای گردشگری، به یک رنگین کمان هزار رنگ بدل شود؛ که گویا دیدنی های آن پایانی ندارد.

زبان رسمی هند، هندی است اما از آنجا که این کشور بیشتر از همه، مستعمره اصلی انگستان بوده است، زبان انگلیسی هم در کنار گویش های مختلف محلی، رایج است.

آشنایی با دیدنی های تور هند و تور باکو

 

تور هند، فقط یک تجربه گردشگری در یک مکان نیست، بلکه تجربه گشت و گذار در میان سبک های مختلف زندگی و هنر های بومی بسیار متنوع و همراهی با آیین هایی است که برخی از آن ها، حتی در جاهای دیگر دنیا یا منسوخ شده و یا اصلا وجود نداشته و به چشم نمی خورند.

به گزارش سفر باتو ، دهلی، یک کلان شهر زنده و تپنده، پایتخت هند، و یکی از شلوغ ترین و پر رفت و آمدترین شهرهای جهان، با بافت سنتی و مدرن در کنار هم، شاهراه ورود به هند است.

شهر دهلی، نه فقط یک پایتخت، بلکه آینه تاریخ هند است؛ زیرا موقعیت این شهر باعث شده در طول قرن های متمادی، شهر اصلی و مرکز سیاسی و تجاری هندوستان باشد.

این شهر، جاذبه های گردشگری خاص خود را دارد. جاذبه هایی که از همه دنیا ریشه گرفته اند و چون دهلی پایتخت این سرزمین بوده و هست، محل تمرکز هم زیستی اقوام مختلف در دوره های تاریخی متفاوت بوده و در نتیجه تنوع جاذبه های آن، به همین دلیل بیشتر از سایر بخش های هندوستان است.

تور هند گاهی فقط محدود به بازدید از دهلی است؛ که خود، زمان زیادی می طلبد و در آخر می بینیم هنوز بخش های زیادی از نگاه ما جا مانده است.

 

فهرستی از جاذبه های اصلی و معروف دهلی هند

می توان از جمله جاذبه های توریستی دهلی به این موارد اشاره نمود: دروازه هند، خیایان راج پات، ساختمان مجلس، مسجد جامع، مقبره همایون شاه، موزه گاندی، منار قطب، تاج محل، معبد نارایانا هندوها، دماغه دلفین، کنات محله، کارول باغ، لاجپات ناگار، ساروجینی ناگار، انسال پلازا، مراکز خرید، بازار چاندانی.

 

آشنایی با دیدنی های تور هند و تور باکو

 

تور باکو، سفر به سرزمین قفقاز ها

باکو، شهر بزرگ و با شکوه در میان سرزمین قفقاز ها است.

از قدیمی ترین احوال آذربایجان تا امروزی ترین سبک زندگی این مردم را، در چهره باکو می توان مشاهده نمود.

تور باکو، علاوه به گشت و گذار در مهم ترین نقطه از سرزمین قفقاز، گردشی در یک شهر بندری مجاور دریای تاریخی خزر، را ممکن می سازد.

 

قطار کابلی باکو، امکان دیدن باکو، در یک نگاه

به گزارش سفر باتو ، جاذبه های باکو را می توان با قطار کابلی آن که 455 متر طول دارد، از نظر گذراند.

قطار کابلی باکو، تنها و اولین قطار کابلی کشور آذربایجان است. در زمان شوروی احداث شده است.

این قطار از خیایان نفتچیلر تا جنوب غربی ایچری شهر ادامه می یابد.

 

دروازه مراد باکو، یادگار سلطان مراد سوم

از دیگر جاذبه های معماری باستانی ارگ باکو، که در قسمت شرقی و نزدیک دیواره های ارگ واقع شده است، دروازده مراد، است.

دروازه مراد، نماد دوره سلطان مراد سوم است، که از جاذبه های خیلی دیدنی باکو نیست؛ اما به عنوان نمادی از یک دوره تاریخی متفاوت، ارزش بازدید و قرار گرفتن در برنامه تور باکو را دارد.

 

بزرگترین شعبه کی. اف. سی در دنیا، در شهر باکو است

شاید عجیب باشد در شهری همراه با ارگ و قلعه های قدیمی، زندگی مدرن آنقدر پیشرفت کرده باشد که بزرگترین شعبه k.f.c جهان را در خود جای داده باشد.

در میدان 28 می، وقتی در حال گشت و گذار در باکو هستید، مقابل چشم شما ظاهر می شود. ساختمانی بزرگ که چند طبقه آن در انحصار شعبه کی. اف. سی است.

 

رستوران مخصوص سیاست مداران و اربابیان در باکو

رستوران SEHRIL TENDIR رستورانی مجلل برای مهمانی های سیاست مداران است. این رستون مجلل اما کوچک است که غذاهای بسیار باکیفیتی ما با تنوع کم، ارائه می دهد. عکس بسیاری از سران و سیاست مداران بزرگ جهان، چون پوتین، که در این رستوران حضور داشته اند، در فضای آن به چشم می خورد.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا